DOROTA BAROVÁ VYDÁVÁ SVÉ PRVNÍ SÓLOVÉ ALBUM „ILUZJA“

Violoncellistka a zpěvačka DOROTA BAROVÁ je známá především díky svému působení v kapelách Tara Fuki a Vertigo, vystupuje také v kapele Anety Langerové, v duu s Josefem Ostřanským (Kuzmich Orchestra), v triu

s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou, nejnověji též v projektu Tugriki vzniklém ve spolupráci se členy slovenské kapely Korben Dallas. DOROTA BAROVÁ

s lehkostí proplouvá napříč žánry, její tvorba je mnohobarevnou hudební mozaikou nejen díky účasti

v mnoha různorodých uskupeních a projektech, ale především díky jejímu nezaměnitelnému sametovému hlasu, originálnímu autorskému a aranžérskému rukopisu a také bohatým hudebním zkušenostem. Publicista Daniel Konrád na její adresu napsal: „Dorota Barová je jako ukolébavka, která místo dětského pokoje omylem zní v hlášení místního rozhlasu. Průzračná a něžně důvěrná, až na veřejnosti působí skoro nepatřičně."

Na labelu Animal Music nyní DOROTA BAROVÁ vydává své první sólové album ILUZJA. Ke spolupráci na albu, složeném z jejích nových písní nahraných v poměrně intimní atmosféře s texty v polštině, přizvala kytaristu MIROSLAVA CHYŠKU (Illustratosphere, J.A.R., Sexy Dancers, Die El.Eleffant!?) a baskytaristu a kontrabasistu JAKUBA VEJNARA (MUFF, November 2nd, Aneta Langerová, Baterky); jako host ve své vlastní skladbě opatřené textem DOROTY BAROVÉ vystupuje klavíristka BEATA HLAVENKOVÁ. Album ILUZJA bylo natočeno ve studiích SONO RECORDS a CYBERBAOBAB, mix a mastering provedl MIROSLAV CHYŠKA. Album bylo podpořeno dotací Ministerstva kultury ČR, bylo vydáno v rámci celoroční edice Animal Music 2018, podpořené grantem Magistrátu hl. m. Prahy a distribuuje jej společnost SUPRAPHON, ve fyzické i digitální podobě. V  e-shopu Animal Music  (www.animalmusic.cz) je k dispozici na CD a digitálně ve formátech MP3 a WAV.

 

Turné k albu ILUZJA proběhne na jaře roku 2019. Ke dvěma písním z alba vznikly videoklipy:

 

A może właśnie - https://www.youtube.com/watch?v=kKx5jhGCVHs

 

Wspomnienia - https://www.youtube.com/watch?v=07-q7L2PuO4&t=3s

Dosavadní diskografie DOROTY BAROVÉ zahrnuje zejména profilové album „feat." (Indies Scope, 2012) obsahující výběr nahrávek, na nichž spolupracovala s jinými umělci, čtyři alba kapely VERTIGO: Vertigo Quintet & Dorota Barová (Animal Music, 2008), Metamorphosis (Animal Music, 2011), Taj (Animal Music, 2014) a Nononononininini (Animal Music, 2016), pět alb dua TARA FUKI: Piosenki do snu (Indies Records, 2001), Kapka (Indies Records, 2003), Auris (Indies Records, 2007), Sens (Indies Scope, 2010) a Winna (Indies Scope, 2014) a album projektu TUGRIKI (2018). Za alba „Auris" a „Metamorphosis" je DOROTA BAROVÁ držitelkou žánrového ocenění Anděl za album roku.

 

Vydavatelství: Petr Ostrouchov (Animal Music): info@animalmusic.cz

Web: www.animalmusic.cz, https://dorotabarova.webnode.cz/

Obal © Ondřej Kahánek (Studio Najbrt), 2018 / Foto © Dušan Tománek, 2018

 

 

Publikováno 12. 10. 2018 v rubrice Hudba