Divadelní přehlídka Letní scéna Harfa zve na hity s hvězdnými herci a herečkami

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze - Libni, se v srpnu stanou dějištěm 9. ročníku divadelní Letní scény Harfa. Na unikátním místě pod otevřeným nebem si můžete dopřát vydatnou dávku humoru, inspirace a dobré zábavy.

A do pyžam! Jedna z nejúspěšnějších komedií Marca Camolettiho s Leošem Nohou, Lukášem Langmajerem, Lucií Zedníčkovou a dalšími známými herci je na programu 3. 8., 24. 8. a 25. 8. od 20.00. Pobaví smrští zmatků a kamufláží, v nichž se však neztratíte, díky autorovu mimořádnému citu pro vtip, situační a slovní komiku, zajímavou zápletku a důvtipné rozuzlení.

Hudební představení Dar z nebes přináší příběh radosti, který začal slzami.

Co vše se může přihodit poté, když úctyhodný politik nalezne mrtvolu v hotelovém pokoji? Odpověď nabídne 4. 8. od 20.00  detektivní komedie Raye Cooneyho Příště ho zabiju sám! s Leošem Nohou, Michaelou Kuklovou, Lukášem Langmajerem a dalšími.

Kultovní představení Caveman je nejen obhajobou jeskynního muže, ale hlavně obhajobou inteligentního humoru. Autorem veselého přemýšlení je Rob Becker a Letní scéna Harfa jej nabídne 5. 8., 6. 8. a 19. 8. od 20.00  v podání Jana Holíka či Jakuba Slacha.  

Komedie Natěrač o tom, jak neúspěšný herec, živící se momentálně jako malíř pokojů, získá nečekaně svou životní roli. Na Natěrače s Leošem Nohou, Barborou Mottlovou a Evou Decastelo se můžete přijít podívat 10. 8. od 20.00.

Oblíbený stand-up komik Lukáš Pavlásek 11. 8. od 20.00 v předpremiéře uvede svůj speciál Planeta slepic.

Během večera plného humoru, nadsázky i nostalgie se 12. 8. a 27. 8. ve 20.00 ocitneme spolu s hlavním hrdinou, známým průšvihářem Norbertem Intribusem v podání Zbigniewa Kaliny. Originální retro komedie Normální debil vznikla na motivy stejnojmenné knihy Roberta Bellana plné příhod z autorova dětství prožitého v bývalém Československu.

Po Cavemanovi přichází Cavewoman! „Obhajoba jeskynní ženy" Emmy Peirsonové je humorným pohledem na muže a ženy, snažící se žít vedle sebe na stejné planetě. V hlavní a jediné roli Daniela Choděrová - 13. 8. od 20.00 na Letní scéně Harfa.

Hvězdně obsazená komedie Neila Simona Poslední ze žhavých milenců přivede 17. 8. ve 20.00 na scénu na střeše Galerie Harfa Simonu Stašovou a Petra Nárožného

Petr Nárožný se na Letní scénu Harfa vrátí 18. 8. od 20.00, spolu s Václavem Vydrou, Naďou Konvalinkovou, Libuší Švormovou, Jiřím Ptáčníkem, Evou Janouškovou. A to v komedii Roberta Andersona Víš přece, že neslyším, když teče voda.

Kdo by neznal příběh o statečném náčelníkovi Apačů Vinnetouovi a jeho bílém bratru Old Shatterhandovi. Komedie na motivy románů Karla Maye a filmů Haralda Reinla Vinetůůů! Petrem Vojnarem, Petrem Jablonským, Jakub Šlégrem, Tomášem Rackem ad. bude mít na Letní scéně Harfa předpremiéru 20. 8. od 20.00.

Za ztvárnění hlavní role v inscenaci Drobečky z perníku, tragikomickém příběhu s nadějeplným koncem, získala Simona Stašová divadelní cenu Thálie a vy ji můžete na Letní scéně Harfa vidět 26. 8. od 20.00.

Letošní 9. ročník divadelní Letní scény Harfa vyvrcholí 31. 8. od 20.00 legendární inscenací S Pydlou v zádech. Hra měla premiéru v Divadle Semafor v červnu 1981 a dočkala se téměř 500 repríz. Postavička prostého lidového chytráka poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel.

 

Více informací a předprodej vstupenek na http://www.letniscenaharfa.cz/

Kontakty:

https://www.galerieharfa.cz/

GALERIE HARFA

Českomoravská 2420/15a

190 00 Praha 9 – Libeň

Publikováno 29. 07. 2020 v rubrice Divadlo