Výstavy

 • Klára Sedlo: Fogbow

  Malířka Klára Sedlo na výstavě ke 30. narozeninám chytá a detailně zkoumá vlastní běsi. A vypráví příběh svého alter ega, které použila jako návnadu - senzibilky Fogbow. 

  Psychoanalytická. Depresivní i optimistická. Nadějeplná. Introspektivní.

  Tak by se dala shrnout výstava Kláry Sedlo se záhadným názvem Fogbow, kterou otevře Galerie Kritiků 25. dubna slavnostní vernisáží.

  více
 • Výstava LUKÁŠ PROCHÁZKA: v galerii ProLuka – galerii pod vršovickým nebem

  V open-air galerii ProLuka v Bezručových sadech (nad zastávku Krymská) v Praze-Vršovicích představí svou tvorbu Lukáš Procházka. Rodák z Dunajské Stredy v současné době studuje na AVU v ateliéru Intermédia II. a zároveň na FAMU v ateliéru Nová estetika. Hlavním tématem jeho tvorby je pozorování a zasahování do veřejného prostoru, kde si všímá především efemérních fenoménů.  Vernisáž výstavy LUKÁŠ PROCHÁZKA: se koná ve čtvrtek 30. března od 18 hodin.

  více
 • Známý tanečník a ilustrátor MR. KRISS vystavuje své ilustrace v CAFÉ NONA

  Kristián Mensa, který je znám jako Mr.Kriss, je skvělý tanečník s nekonečně ohebným tělem. Je vítězem ročníku 2019 „Red Bull Dance Your Style - Česká republika".  Magazínem Huffington Post byl zařazen do žebříčku „20 under 20" mezi 20 nejnadanějších inovátorů mladé generace z celého světa a v neposlední řadě je také talentovaným ilustrátorem. Jeho vizuální umění na instagramu obdivuje skoro 100 tisíc sledujících. V prostorách Café NONA na Nové scéně má nyní svou první výstavu s názvem In Our Hands.

  více
 • Kulturní tip z Divadla Viola: Výstava Obrazy Markéty Mazancové

  Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 3. prosince do začátku nového roku svou tvorbu na výstavě Obrazy představí Markéta Mazancová.

  více
 • Jakub Nepraš: Digitální endemity

  Trafo Gallery připravila samostatnou výstavu jednoho ze zakladatelů Trafačky, Jakuba Nepraše s názvem Digitální endemity. Název výstavy Jakuba Nepraše (1981) vychází z botanického prostředí. Endemit tam označuje organismus, jenž vznikl a vyskytuje se pouze na výlučném geografickém území a nikde jinde. Jde o specifickou biologickou „informaci" svého druhu ukotvenou v prehistorii, případně v jiném čase, na základě nepředvídatelných změn, která putuje napříč evolucí nejen jako důkaz sebe sama, ale i coby katalyzátor procesů a dějů podílejících se na dalším vývoji celku a spojujících minulost s budoucností. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 29. listopadu 2022 v 19.00. Více informací najdete na trafogallery.cz.

  více
 • Umělkyně Léna Brauner vystaví plátna v Pražské tržnici

  Pouze tři dny, 25., 26 a 27. září bude v Pražské tržnici k vidění doposud největší výstava umělkyně Lény Brauner s názvem Léna Brauner, hala č. 13. „Od mojí poslední výstavy uběhlo několik (zvlášť pocitově) velmi dlouhých let, a proto je ten správný čas oprášit se ve velkém. Zvu vás na doposud mou největší výstavu (1 km2) v hale č. 13 v Pražské tržnici. Vernisáž proběhne 25. 9. a výstava, jak mám ve zvyku, bude opět trvat pouhé tři dny. Na výstavě uvidíte plátna od roku 2020 do současnosti. Vystavené kousky jsou jak z mého pražského ateliéru, tak z Indonésie," upřesňuje malířka, kreslířka, ilustrátorka, tatérka a zpěvačka Léna Brauner. 

   

   

  více
 • Villa Pellé připravuje Mimikry, dosud největší samostatnou výstavu Martina Salajky

  Jeden z nejvýraznějších expresivních malířů současné české výtvarné scény Martin Salajka se představí od 24. srpna ve Ville Pellé ve své doposud nejobsáhlejší samostatné výstavě. Na výstavě s názvem Mimikry návštěvníky zaujmou obrazy plné barev, které jsou výjimečně výrazné i znepokojivé, ale zároveň velmi srozumitelné. Mimikry jsou známé zejména ze světa flóry a fauny jako schopnost splynout s okolím, přizpůsobit se, oklamat nepřítele a zvýšit šanci na přežití. Autor je ovšem chápe v širším smyslu, nachází je v neuchopitelnosti a matoucí proměnlivosti každodenního života, osobní zkušenosti i mýtu. Tušené přízraky či stíny se rozplývají stejně tak nečekaně jako se objevily. Skryté jsou i jejich významy, takže je možné vnímat jednotlivá zobrazení symbolicky. To vše dokáže ve své intenzivní, místy až Váchalovsky znepokojující malbě autor postihnout.

  více
 • Výstava Barbory Valáškové v Kampusu Hybernská

  Malířka Barbora Valášková představí od 25. srpna do 15. září svůj sólo výstavní počin BLAU v prostorech HYB 4 Galerie D v Kampusu Hybernská v centru Prahy. V nové sérii maleb autorka v rámci kurátorské koncepce rozvíjí a prohlubuje svůj vztah k hledání principu užívání modré - neomezené barvy plné významů a bohaté historie skrze vlastní vzpomínky a naslouchání světu. Vernisáž začne 25. srpna v 18 hodin.

  více
 • Výstava A není to spíš koníček? v Mánesu představí pětici mladých výtvarníků

  Galerie ART Concept, která sídlí ve funkcionalistické budově Mánesu na nábřeží v centru Prahy, dává prostor talentovanému mládí. Moderní, nově zrekonstruované interiéry od 20. července do 21. srpna  zaplní díla Elišky PodzimkovéMarie UrbánkovéJana VajdyMarka Ehrenbergera a Anny Niklové. Název výstavy A není to spíš koníček? s lehkou nadsázkou odkazuje k otázce, kterou při prezentování své tvorby začínající umělci čas od času slýchávají. Prodejní výstavu 20. července v 18.00 hodin zahájí neformální vernisáž.

  více
 • Výstavu Torza Gizely Šabókové v galerii Nová síň zakončí komentovaná dernisáž za účasti autorky

  Retrospektivní výstava Torza renomované české sklářské výtvarnice Gizely Šabókové spěje k závěru. Pozoruhodná expozice bude v pražské galerii Nová síň přístupná už jen do čtvrtka 19. května, kdy ji v 17 hodin zakončí komentovaná dernisáž za osobní přítomnosti autorky. Návštěvníkům se tak nabízí jedinečná příležitost dozvědět se mnoho zajímavého o tvorbě Gizely Šabókové a vzniku vystavených artefaktů.

  více
 • Výstava ROW ROW ROW je reakcí současných českých výtvarníků na veslařský závod Pražské primátorky

  Svět umění a sportu mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát. Především je to obrovská moc probouzet emoce. Platforma Sport in Art toto harmonické propojení představuje veřejnosti, tentokrát prostřednictvím výstavy ROW ROW ROW. Ta je uměleckým otiskem kultovního veslařského závodu Pražské primátorky a důležitou společenskou spojkou se světem sportu. Svá díla představí 11 předních českých výtvarníků. Výstava potrvá od 27. května do 9. června a uskuteční se přímo v dějišti závodu, na Smíchovské náplavce  v prostoru Kobky 17, pop-up galerie Sport in Art.

  více
 • Cais, Škapa, Tomski&Polanski a další výtvarníci vystaví ve Vnitroblocku originální grafiky na podporu Ukrajiny

  V reakci na probíhající válku na Ukrajině vznikla nová iniciativa s názvem MAKE ART NOT WAR, která vyzvala známé české i zahraniční autory k vytvoření kolekce charitativních plakátů. Projekt, jehož cílem je vybrat co nejvyšší částku na humanitární pomoc Ukrajině, která poputuje organizaci Člověk v tísni, se nyní spojuje s holešovickým centrem Vnitroblock, kde bude možné všechna nabízená díla vidět naživo. Vernisáž výstavy MAKE ART NOT WAR proběhne ve čtvrtek 21. dubna 2022 od 19:00 hodin.

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 9 13 17 18 » Na konec