Výstavy

 • Kulturní tip: OFFLINE – filmový architekt Jan Vlček od 20. března vystavuje v ANTI.KVARIÁTU Dejvického divadla

  Jan Vlček výstavou svých filmových skic před dvěma lety otevíral nový prostor Dejvického divadla - ANTI.KVARIÁT. Letos v březnu se do něj vrací, tentokrát s  ukázkami ze své volné tvorby. Pozoruhodná výstava  OFFLINE bude v místě bývalého antikvariátu, přístupného přes Dejvickou divadelní kavárnu, k vidění od 20. března do 20. dubna

  více
 • Příští týden startuje výstava Warhol/Warhola v Galerii GOAP

  Dne 22. února 2017 proběhne v Galerii GOAP na Staroměstském náměstí v Praze zahájení výstavy Warhol/Warhola s podtitulem"Příběh o tom jak se Andrew Warhola stal Andy Warholem". Jedná se  o výstavu, která představí rodinnou historii a kořeny, ze kterých vzešla ikona 60. let a jeden z nejznámějších představitelů pop artu: Andy Warhol.

  Výstava je rozdělena do dvou částí. Expozice Warhol/Warhola představí Andyho Warhola, jako autora proslulých grafik s portréty Marilyn Monroe, které se staly ikonickou záležitostí pop artu, druhá část výstavy představí Warholovu rodinu a původ. Samostatnou kapitolu expozice pak tvoří exkluzivní fotografie a dokumenty jeho sestřenice Christiny Soley z posledního rodinného rozloučení.

  Výstava se slavnostně otevírá u příležitosti 30. výročí úmrtí Andyho Warhola.

  více
 • Pavel Bém vystavuje v KC Průhon

  V Kulturním centru Průhon v pražských Řepích můžete navštívit unikátní výstavu zkušeného horolezce Pavla Béma, který dokázal úspěšně zdolat Mount Everest, K2 a další osmitisícovky. Absolvovat takto náročné expedice se povedlo opravdu málokomu. V drsných horských podmínkách a nekompromisním počasí může každá chybička znamenat fatální následky. Nebezpečí, které číhá doslova na každém kroku, však záhy střídají neuvěřitelné pocity svobody a euforie při zdolání cíle. 

  více
 • Veřejný dům 24. 11. v MeetFactory

  Nechte se pohltit světem současného umění na listopadovém Veřejném domě v MeetFactory

  MeetFactory Interaktivní divadelně-zážitková hra, výstava o věčném opakování neopakovatelného, experimentální elektronika nebo dechberoucí performance, to vše a ještě mnohem víc vás čeká na listopadovém Veřejném domě. Budete proplouvat prostorem a vaše smysly bude atakovat divadlo, výtvarné umění, hudba i prezentace našich rezidenčních umělců. Vrchol letošní sezony startuje 24. listopadu v 19:00, vstup zdarma!

  více
 • Tip na výlet pro celou rodinu: Filmová výstava Císařův pekař - Pekařův císař v Klášterech Český Krumlov

  Dvoudílná historická komedie o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi Císařův pekař a Pekařův císař s Janem Werichem v hlavní dvojroli od svého vzniku v roce 1951 baví generace diváků. Přijďte zavzpomínat na slavný film do areálu Klášterů Český Krumlov! Pozoruhodná výstava Císařův pekař - Pekařův císař je k vidění od 9. října až do 31. ledna.

  Základem expozice, připravené ve spolupráci s Barrandov Studio a.s., je sbírka dochovaných kostýmů a originální exponáty z filmu. Návštěvníci mohou vstoupit do sklepení, kde byl vězněn Matěj, v komnatě hraběnky Strádové vyzkoušet filmový kostým, nahlédnout pod pokličku dobové hostiny na císařském dvoře, obdivovat uměleckou sbírku Rudolfa II. a hádat, který z obrazů Mony Lisy je ten pravý, kráčet v ničivých šlépějích Golema a ověřit si své znalosti kultovního filmu v soutěžním kvízu. Součástí výstavy Císařův pekař - Pekařův císař jsou ukázky barrandovské tvorby z posledních pěti let.

  Ten umí to, a ten zas tohle. A všichni dohromady udělají moc... Zpříjemněte si nejen předvánoční čas návštěvou výstavy Císařův pekař - Pekařův císař v Klášterech Český Krumlov.

   

   

  více
 • Nová galerie - nová výstava DIV VID – Adam Kašpar

  V říjnu Nová galerie vsadila na jednu kartu! Po úspěchu na veletrhu StartArt Fair v londýnské Saatchi Gallery pokračuje Nová galerie v servírování výjimečných uměleckých zážitků, tentokrát pro své publikum připravila samostatnou výstavu fenomenálního talentu, malíře Adama Kašpara. 

  více
 • Tomáš Hřivnáč vystavuje v Kulturním centru Průhon

  Obrazy Tomáše Hřivnáče, grafika a především vynikajícího kreslíře, který se stal výraznou osobností ve svém oboru, budou k vidění nejen v galerii, ale i ve výstavních prostorách 1. patra Korza KC Průhon. Jeho tvorba je zaměřena především na volnou grafiku, zejména na techniku suché jehly, mezzotintu a olejomalbu. Hlavní roli na jeho obrazech zaujímají křivky ženského těla, které zachycuje realisticky, ale i abstraktně. Autor se vyznačuje nebývalou schopností prezentovat pouhopouhými linkami hluboké umělecké, ale i lidské zážitky. Půvab, krása 
a plastičnost každého z tvarů jsou vyobrazeny s neuvěřitelnou kresebnou přesností. Výstava potrvá do konce října 2016. 

  více
 • Výstava v Galerii U prstenu

  V Praze v Galerii U prstenu bude ve středu 3. srpna zahájena společná výstava tří umělců: úspěšného mexického malíře a sochaře Alberta Aragona Reyese, hudebnice, skladatelky a spisovatelky Evy Turnové a známého německého fotografa Armina Thalhammera. Viz krátký rozhovor: 

  více
 • Výstava fotografa Josefa Hníka v pražské Staroměstské radnici představí i snímky pořízené starými měchovými fotoaparáty

  V pořadí již dvaadvacátou výstavu českého fotografa Josefa Hníka nazvanou Fotografie 1968 - 2016 bude možné zhlédnout od 27. července do 11. srpna v prostorách Křížové chodby a Rytířského sálu Staroměstské radnice v Praze. Výstava představí průřez fotografickými pracemi autora od přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století po jeho současnou tvorbu. Na výstavě tak budou moci návštěvníci zhlédnout klasické černobílé cykly fotografií různých typů zátiší pořízené starými měchovými fotoaparáty i experimentální a dramatičtější barevné snímky postav a tváří. Součástí výstavy bude také zcela nový Hníkův fotografický projekt My lidé zobrazující výjevy inspirované současnými válečnými konflikty. Na výstavě bude představena i autorova nová fotografická publikace Několik postav a mnoho tváří.

   

   

  více
 • Výstava Sportu zdar! v DOXu

  Výstava SPORTU ZDAR! v Centru současného umění DOX představuje díla a projekty více než šesti desítek českých umělců, které odrážejí vztah umění a sportu od roku 1945 do současnosti. Vedle maleb, kreseb, grafik a fotografií jsou představeny i koláže, sochy či instalace známých i méně známých tvůrců. 

  více
 • Jiří Bielecki - Vznášení. Tvorba z 60. - 90. let. Museum Kampa (20. 5. – 26. 9. 2016)

  V pátek 20. května bude v pražském Museu Kampa zahájena retrospektivní výstava obrazů, grafik a prostorových objektů Jiřího Bieleckého. Bieleckého dílo se tak konečně vrací do uměleckého provozu.

  Malíř, grafik a tvůrce objektů Jiří Bielecki (1929-2000) patřil k výrazným představitelům generace, která vstoupila na výtvarnou scénu v počátcích šedesátých let reduktivně orientovanou tvorbou. Byl jedním z prvních členů Klubu konkretistů, v jehož rámci představoval citlivý protipól vůči přísné geometrické formě a čistě racionálnímu strukturování plochy a prostoru. Přes svoji specifickou a originální polohu však Bieleckého dílo zůstává dodnes neprávem opomínáno. 

   

   

  více
 • Kulturní tip: Multimediální instalace Tvary času – nejnovější technologie tisku 3D v foyer Divadla pod Palmovkou

  Foyer pražského Divadla pod Palmovkou bude od 23. května do 6. června hostit pozoruhodnou výstavu Tvary času. Multimediální instalace, jejímž klíčovým tématem je pomíjení, je dílem Agnieszky Ewy Braun. Tvary času jsou prvním polským projektem svého druhu, využívají nejnovější technologie tisku 3D v skutečném prostorovém rozsahu a technologii Slow Motion. Výstava je součástí doprovodného programu 1. ročníku divadelního festivalu Palm Off Fest, který se koná od 23. května do 6. června v Divadle pod Palmovkou.

  více
Na začátek « 1 5 6 7 8 9 10 11 13 17 18 » Na konec