Nová galerie - nová výstava DIV VID – Adam Kašpar

V říjnu Nová galerie vsadila na jednu kartu! Po úspěchu na veletrhu StartArt Fair v londýnské Saatchi Gallery pokračuje Nová galerie v servírování výjimečných uměleckých zážitků, tentokrát pro své publikum připravila samostatnou výstavu fenomenálního talentu, malíře Adama Kašpara. 

DIV VID - Adam Kašpar

- 13. 10. - 3. 11. 2016

- Balbínova 26, Praha 2

www.novagalerie.cz/div-vid

"Téměř posvátná pokora vůči malířství a jeho možnostem zpodobování viděného, vůči Zemi a její kráse, kterou si Kašpar bytostně uvědomuje a předává divákovi skrze systematické pozorování, prožívání krajiny a posvátné úctě k tvarům Země a pochopení zákonitostí malířské iluze.

Na slovo vzatý malíř Kašpar je student pátého ročníku Akademie výtvarných umění v Praze ateliéru Martina Mainera. Od počátků studia vyniká svou osobností, nezaměnitelným talentem a originalitou.

Práce Kašpara je klasickou krajinomalbou, která je nadčasová, pevně a jasně zakotvená do moderního umění, má duchovní i uměleckou podporu mnoha svých starších kolegů u nás i ve velkém světě současného malířství, kteří se podobnou snahou po realismu a výrazu obrazů dnes zabývají a jsou na výsluní zájmu investorů, galeristů i veřejnosti.

Spíše než jako pomíjivý jev, pojímá Kašpar krajinu jako krásu s velkým K, jako něco, co prostupuje prastarý, mytický duch skal, hor, ledovců, lesa, pramenů, hlubin tůní, tvaru stromů. Kašpar vrství a vrtí barvu, hněte barvy z tub do barev, které v tubách nejsou a nelze je vymyslet, které lze zhmotnit a uvidět jen skrze touhu a um malíře po vystižení tvaru, hloubky prostotu, jakosti světla a atmosféry místa."

Výstava bude otevřena slavnostní vernisáží, která se bude konat ve čtvrtek 13. října od 19:00.

Nová galerie

Balbínova 26, Praha 2

Otevírací doba Nové galerie:

Pondělí - Pátek 11:00-19:00

Sobota 11:00-18:00

Více informací o výstavě: www.novagalerie.cz/div-vid

Událost na facebooku: www.facebook.com/events/299123967146843

Vstupné je zdarma.

Publikováno 29. 09. 2016 v rubrice Výstavy