Divadelní tip: Mladý soubor 11:55 přinese v říjnu na Jatka78 trochu násilí a hnijícího masa

V říjnu čekají generační soubor 11:55 [zapětdvanáct] v prostoru Jatka78 reprízy úspěšných představení Hodní chlapci a Pýcha a předsudek aneb láska voní po hnijícím mase. Kromě toho se mladí tvůrci vydají na zájezdy s proslulou Regulací intimity, natočí krátké video na téma Soukromí v digitálním světě pro washingtonský Goethe institut a připravují novou hru Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh, která bude mít premiéru 29. 11. 

 

 

Hodní chlapci, 10. 10. od 19:30, Jatka78  - inscenace v režii Jana Mikuláška inspirovaná románem Anthonyho Burgesse Mechanický pomeranč vznikla ještě v době studií na DAMU. Na stále aktuálnější téma násilí a agrese nahlíží z několika úhlů - jaké chování je nám přirozené, jaký vliv na nás mají různé skupiny, jsme si jisti, jak se zachováme ve vypjatých situacích? Tato hra slibuje divákům originální provedení, silné herecké výkony, pořádnou dávku emocí a řadu znepokojujících otázek.

 

Trailer k představení Hodní chlapci: https://www.youtube.com/watch?v=CKBAQ8cl0LE

 

Pýcha a předsudek aneb láska voní po hnijícím mase, 27. 10. od 19:30, Jatka78 - nejnovější inscenace souboru 11:55 představuje směr, kterým se chtějí tvůrci v současnosti vydat - jde o druhou spolupráci s  režisérkou Petrou Tejnorovou v rámci takzvané brakové trilogie. Béčková romantická klasika inspirovaná románem Jane Austenové, filmy Quentina Tarantina a zombie horory, kombinuje klasické romantické drama s krvavým humorem a pokleslým žánrem.  Další repríza se koná 11. listopadu opět v 19:30 na Jatkách78.


Kultovní autorské představení Regulace intimity, které je vlastně otevřenou zpovědí všech zúčastněných herců, budou mít možnost zhlédnout v říjnu diváci v několika českých městech - 15. října v Jablonci nad Nisou, 21. října v Ústí nad Labem během festivalu KULT a 23. října v Chrudimi. Na Jatka78 se opět vrátí 9. listopadu.

Vstupenky jsou k dostání buď online na www.jatka78.cz nebo v pokladně divadla vždy hodinu a půl před začátkem představení. 

 

Vstupné: základní 250 Kč/student 150 Kč

Publikováno 04. 10. 2016 v rubrice Divadlo