Divadelní tip: The Naked Truth – Na česká jeviště vstupuje úspěšná britská komedie o ženách nejen po ženy

Pět žen se setkává ve vesnické tělocvičně na kurzu pole dance. Ani jedna z nich netuší, co ji čeká, ale každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče... Mimořádně vydařená komedie The Naked Truth (Odhalená pravda) britského autora Dave Simpsona, v českém překladu Dany Hábové, je s velkým úspěchem inscenována po celém světě. Hru, která vyvolává smích a zároveň dojímá svou opravdovostí i odhalováním zákoutí ženských duší, si poprvé bude moci vychutnat také české publikum - v hlavních rolích s jedinečnou Chantal Poullain, držitelkou Českého lva Gabrielou Míčovou, Markétou Plánkovou, Annou Stropnickou a dalšími výtečnými herečkami! Česká premiéra je na programu 26. října v Divadle Bolka Polívky v Brně a od 11. ledna 2017 v pražském Studiu Dva a v dalších městech. 

Hra The Naked Truth je nejnovějším projektem společnosti StageArtCz, kterou společně založili herci Petr Halberstadt a Radim Fiala. Na poli divadelním má StageArtCz na svém kontě inscenaci K-PAX, Svět podle prota a původní divadelní hru Like Shakespeare. Přestavení The Naked Truth, stejně jako obě předcházející, režíroval Petr Halberstadt, výkonným producentem je Radim Fiala.

„Hned po prvním přečtení hry jsme věděli, že je to něco výjimečného! Najít takový kus, který by oslovil ženy všeho věku a postavení, se snaží každý dramaturg či principál. Komedie, u které nevíte, jestli brečíte smíchy nebo dojetím. Pevně věřím, že tato hra bude mít u českého publika úspěch," uvádí Radim Fiala.

Hrdinky povznášející a nadějeplné komedie The Naked Truth na kurz pole dance přivedly nejrůznější důvody - snaha zvýšit si sebevědomí, získat nebo udržet si muže, vdát se, shodit pár kilogramů anebo se vydat za vytouženou kariérou. I přes nejrůznější dívčí třenice a neshody se ve chvíli, kdy se jedna z nich dozví krutou zprávu o svém zdravotním stavu, semknou a nově nabyté taneční zkušenosti využijí v benefici ve prospěch charitativního projektu. The Naked Truth je výzvou všem ženám a oslavou ženské síly, která se dokáže vzepřít nepřízni osudu. Tuhle podnětnou hru pro ženy, o ženách, by rozhodně měli vidět i muži (pokud ovšem nemají strach)!

„Hra The Naked Truth mě oslovila hned po prvním přečtení. Jedná se o velmi silný příběh, který má šanci povznést lidského ducha. Je to hra o naději a hlavně s jasným vzkazem, že žít se má za každých okolností, ať se Osud tváří momentálně sebevíc nepříznivě. U The Naked Truth je klíčové herecké obsazení, proto jsem velmi rád, že pro tuto hru disponujeme velmi kvalitní ženskou sestavou, která má potenciál vytvořit hluboký divácký zážitek," dodává režisér Petr Halberstadt.

The Naked Truth měla premiéru v roce 2008 v Manchestru s velmi kvalitním hereckým obsazením v čele s Maureen Nolanovou a Julií Buckfieldovou (držitelkou prestižní ceny Laurence Oliwiera). Hra měla skvělou odezvu u britských diváků i odborné divadelní kritiky. A nejinak tomu bylo při následném uvedení hry v dalších zemích po celém světě, nedávno například v Austrálii a na Novém Zélandě.

Publikováno 27. 09. 2016 v rubrice Divadlo