Kulturní tip: Listopadová představení 420PEOPLE v NoDu a na Jatkách78

Není mnoho příjemnějších způsobů, jak prožít sychravý podzimní večer, než zamířit na některou z uměleckých scén a dopřát si intenzivní kulturní zážitek. Zaručenou volbou je inscenace Peklo - Dantovské variace, inspirovaná Božskou komedií Dante Alighieriho 13. listopadu od 20.00 v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici v centru Prahy. Vzrušující spojení tance a činohry je výsledkem spolupráce protagonistů špičkového tanečního souboru 420PEOPLE Nataši Novotné a Václava Kuneše, režiséra Jana Nebeského, herce Davida Prachaře a scenáristky a herečky Lucie Trmíkové.

Jedinečnou příležitostí prožít v divadle nejen podzimní večer, ale dokonce i noc je tradiční Noc divadel 19. listopadu, do které se aktivně zapojí i 420PEOPLE. Na své domovské scéně, Jatkách78, zatančí od 22.45 úryvek z choreografie Václava Kuneše Paradiso.

V kompletní verzi bude Kunešovo Paradiso spolu s choreografií Nataši Novotné Portrait Parlé na Jatkách78 k vidění 24. listopadu od 19.30 v komponovaném večeru. Výrazné prověřené talenty i osobnosti mladé taneční generace zatančí na jevišti i ve foyer na hudbu Dana Bárty i Owena Beltona.

Příznivci 420PEOPLE a současného tance té nejvyšší kvality si naplno užijí nejen podzim, ale s mimořádným očekáváním vstoupí i do nového roku, kdy 420PEOPLE oslaví 10. narozeniny. Představení Gala 420PEOPLE - slavíme 10 let je na programu 18. a 19. ledna. Před deseti lety Nataša Novotná a Václav Kuneš udělali odvážný krok do neznáma, opustili bezpečné vody holandské scény a vydali se vstříc nestálým proudům té české. O deset let a desítky českých přátel a spolutvůrců bohatší zazáří v choreografiích světových špiček. Nataša Novotná v B/oleru Ohada Naharina, Václav Kuneš v Double You Jiřího Kyliána. K tomu nejsilnější momenty dosavadní tvorby 420PEOPLE, hostů a přátel souboru. V rámci večera vystoupí DekkaDancers, Laterna magika, Cirk LaPutyka, Please the Trees, Chantal Poullain, Ondřej Anděra, Amos Ben Tal & Milena Twiehaus a další.

Více informací na www.420people.org

Publikováno 02. 11. 2016 v rubrice Divadlo