Kulturní tip z Divadla Viola: Výstava Radhamés Mejía – Métamorphoses

Vzácná příležitost vidět v Praze obrazy oceňovaného malíře Radhamése Mejii se všem milovníkům současného výtvarného umění naskytne od 3. do 30. března ve foyer Divadla Viola. Výstava Radhamés Mejía - Métamorphoses představí všestranného umělce, který své obrazy maluje kombinovanou technikou, zároveň se věnuje litografii a sochařství, tvoří z bronzu, dřeva, recyklovaného materiálu...  

Radhames Mejia se narodil v roce 1960 v Santo Domingu v Dominikánské republice.  V rodném městě absolvoval Akademii výtvarných umění a později studoval na l'Ecole Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris. Od roku 1985 žije a pracuje v Paříži. Svou práci prezentoval v mnoha soukromých a veřejných galeriích desítkami samostatných výstav v Santo Domingu, ve Francii, v Panamě a Portoriku. Účastnil se četných kolektivních výstav po celém světě, včetně prestižních výstav Mac 2000 v Paříži nebo Art Miami. Podílel se také na mezinárodním experimentálním workshopu fotografa Roberta Edwardse "cuerpos Pintados" v Chile.  Svá první ocenění získal v roce 1981 na 15. Bienále výtvarného umění v Santo Domingu a na soutěži Leon Jimenez drawing competition, další ceny obdržel v Santo Domingu, ve Francii a USA. Řečeno slovy francouzského uměleckého kritika Erica Pessiota nás dílo Radhamése Mejii vrací zpět na místo, „kde se mísí světské a posvátné, transcendentní a obvyklé. Jeho obrazy vytvářejí strukturované symbolické prostory, mapují imaginární svět, konkretizují přechody ze snů do probuzení."

Výstava Radhamés Mejía - Métamorphoses je ve Viole přístupná od 3. do 30. března v hracích dnech - v pondělí až pátek od 9.30 do 19 a v sobotu od 14 do 19 hodin.

Více informací na www.divadloviola.cz.

 

Divadlo Viola - výstavy

Výstavní činnost v prostoru divadelního baru v předsálí divadla začala v roce 2006 a pokračuje dodnes. Každý měsíc, tedy 10x do roka s výjimkou divadelních prázdnin, jsou ve Viole prezentovány práce zajímavých umělců. „Galerie svým zaměřením nemá ambice se orientovat jedním směrem, ale poskytuje prostor a příležitost nejrůznějším stylům a technikám a není vyhraněna ani žádné věkové kategorii. Výběr autorů a prací je velmi pestrý. Už byly vystavovány obrazy, grafiky, fotografie, ale i keramika, porcelán a textilie. Prostor neumožňuje pouze instalaci v prostoru - tedy umístění plastik," vysvětlila Dana Malá, kurátorka výstav v Divadle Viola.

 

Kontakty

  

Divadlo Viola

www.divadloviola.cz

Národní 7, Praha 1

 

 

Publikováno 28. 02. 2019 v rubrice Divadlo