Liam Gallagher a Morcheeba rozezpívali publikum na pražském Metronome Festivalu

Světové hudební hvězdy, zcela nový areál s podstatně větší plochou, venkovní i kryté prostory, místa k sezení i odpočinku ve stínu parku Stromovka, dvě hlavní scény, elektronická hudba v krytých halách, zábava trvající až do rána. To byl ve stručnosti první den Metronome Festivalu Prague. „Jsme rádi, že jsme vše zvládli vlastně bez problémů. Lidé se dobře bavili, a hlavně nám přálo počasí a naštěstí se nevyplnila předpověď s deštěm," řekl David Gaydečka, ředitel festivalu. Ten se spustil až po posledním venkovním koncertu. „Uděláme vše pro to, aby takový byl i druhý den."

Pořadatelům se podařilo zvládnout hlavní nápor fanoušků, kteří v pátek vyrazili sledovat největší hvězdy prvního dne, Morcheebu, Pražský Výběr nebo britského zpěváka Liama Gallaghera, který je jednou z nejvýznamnějších osobností britského rocku a popu. Perfektní show odehráli také britští kytaroví Band of Sculls.

 

Už v 19 hodin před začátkem koncertu Morcheeby byl areál příjemně zaplněn a lidé si užívali příjemnou atmosféru prvního letního dne. Morcheeba je u českého publika velmi oblíbená, a tak se jí rychle podařilo posluchače roztancovat a rozezpívat ho na své největší hity jako Rome Wasn't Bulit in a Day. Po Morcheebě následoval našláplý koncert Pražského výběru, který předvedl parádní show plnou energie a emocí. Fanoušci si užili repertoár speciálně upravený pro festivalové publikum.  

 

Pak už nastoupila největšího hvězda prvního dne, Liam Gallagher. Ten si pro své fanoušky připravil skvělý set, který kombinoval jeho sólovou tvorbu s největšími hity legendárních Oasis. Zazněly skladby jako Rock N' Roll Star, Wonderwall nebo Champagne Supernova nebo hity jeho sólové tvorby Wall of Glass nebo Shockwave. Se stejnou show, kterou uvedl v Praze, odlétá přímo na nejznámější hudební festival Glastonbury.

 

K celkovému pohodlí účastníků přispěla nově zřízená festivalová recepce, která fungovala již od pátku od 12 hod. při cestě od zastávky tramvaje Výstaviště Holešovice směrem ke vstupu do areálu. Dnes bude recepce fungovat opět od 12 hodin. Festivalové pásky se zde dají jednoduše získat při předložení lístku s čárovým kódem, a to až do 22 hodin. U vstupu pak bude otevřeno až do 4 hodin ráno.

 

Recepce má oproti loňsku dvojnásobnou kapacitu pro výměnu vstupenek za bezkontaktní náramky a stejně tak je navýšen i počet vstupních bran. Organizátoři vše naplánovali tak, aby si diváci užili komfortní festival už od příchodu k areálu. Hladký průběh se očekává i dnes, kdy vystoupí hlavní hvězdy druhého dne Kraftwerk a Primal Scream. Doplní je další skvělé kapely jako Jungle, Digitalism a odehraje se také unikátní koncert českých zpěvaček nazvaný Hlasy svobody.

 

Metronome Festival však není jen o hudbě, již v pátek začal doprovodný program zaměřený na smysl vzdělávání pro budoucnost, účastníkům se otevřeli také dvě výstavy věnované tématu svobody a nepřehlédnutelné jsou i velkolepé sochy Michala Cimala, kterým vévodí ohromná instalace nazvaná Trudi One.

 

Letní slunovrat pokračoval nočním programem až do rána, když účastníci protančili noc v krytých halách v rytmu taneční hudby, které vévodil set známého britského DJ Dannyho Howarda. V sobotu se milovníci elektroniky a taneční hudby mohou těšit na Digitalism.

 

Festival pokračuje dnes od 13:30. Kromě hlavních hvězd bude k vidění mnoho dalších zajímavých koncertů, finále projektu Czeching pro vycházející kapely, Chemistry Gallery představí 12 velkoformátových obrazů současných umělců a vystavovat bude i německý street art umělec Van Ray. Pokračuje také doprovodný program, diskuse a interaktivní zábava pro všechny milovníky vědy, techniky a vzdělávání. 

 

K dispozici jsou stále ještě poslední jednodenní vstupenky, tak neváhejte a kupte je přímo zde: https://metronomefestival.cz/vstupenky/

Publikováno 24. 06. 2019 v rubrice Festivaly