Do kin míří film Cesta do Tvojzemí

Postavu námořníka z parní lodi namluvil influencer a youtuber Karel „Kovy" Kovář v novém slovensko-česko-belgickém animovaném filmu Cesta do Tvojzemí o napínavé cestě za záchranou světa fantazie, který do kin vstoupí 11. srpna. Ve snímku vyprávějícím příběh desetiletého Rikiho, jeho nové drzé kamarádky Emmy a opičáka Tidlinga, kteří se vydávají na dobrodružnou výpravu z reálného světa do magického Tvojzemí, zazní i dalšími výraznými hlasy herců, jako jsou Jan CinaJan VondráčekKlára IssováMartin MyšičkaVáclav Neužil nebo Jiří Lábus. Do kin film uvádí společnost Forum Film.

Snímek Cesta do Tvojzemí dětské diváky zavede daleko za hranice dětských hřišť, do úžasného světa fantazie nazvaného Tvojzemí. Opice a krkavci tu mluví lidskou řečí a po zlatých pouštích se procházejí neuvěřitelné stroje, které fungují v dokonalém souladu s přírodou. Desetiletý Riki uteče do Tvojzemí ze svého domova v reálném světě, protože zachytí signál vysílaný tajemným zářivým kamínkem. Tento kamenný zdroj velké síly, který chce každý získat, se ukryje v Rikiho srdci. Hlavní hrdina  se tak musí pečlivě rozhodnout, s kým bude toto tajemství sdílet -  zda se svou novou kamarádkou Emmou, opičím generálem Tidlingem, robotem a poradcem prezidenta Tvojzemí Kovomanem nebo dokonce s kapitánem parní lodi. Tak začíná Rikiho napínavá cesta za záchranou vlastního života i světa fantazie. Titulní píseň k filmu Cesta do Tvojzemí nazvanou Ve hvězdách nazpívala hvězda Česko Slovenské SuperStar Celeste Buckingham, která je i spoluautorkou hudby. Song má i anglickou a slovenskou verzi pro zahraniční trh. 

Ambiciózní celovečerní snímek producentů Petra Badače a Barbory Budinské s rozpočtem 94 miliónů korun prošel filmovým fóry na festivalech v Chorvatsku, Švýcarsku, Německu a Francii a pracovalo na něm více než patnáct výtvarníků a animátorů z celé Evropy, od Irska po Českou republiku. Cesta do Tvojzemí tak vyniká promyšleným výtvarným stylem s detailními pozadími evokujícími epický videoherní pocit tolik přitažlivý pro mladé diváky, kteří už hledají něco víc než „dětskou" animaci. Výtvarný koncept filmu čerpá ze stop-motion vizuality, která byla inspirací pro stylizaci postav a prostředí a tvorby textur. Výtvarný koncept je však přenesený do digitálního prostředí a film je animovaný jako klasický CGI 3D film. Jedinečnost technologického zpracování spočívá ve využití herního enginu Unity při finalizování filmu a renderování.

Film vznikl v koprodukci společností plutoon (Slovensko), BFILM.cz (Česká republika), The Pack (Belgie) a RTVS, snímek podpořily Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, belgický fond screen.brussels, Ministerstvo kultury SR, vlámský filmový fond VAF, program MEDIA a Bratislavský kraj.

Trailer Cesta do Tvojzemí: https://youtu.be/iI-q8N33ST0

Video s Kovym:https://youtu.be/0HMNoCPynp0

Publikováno 08. 08. 2022 v rubrice Film