Film Hrana zlomu se Štěpánem Kozubem startuje v kinech cyklus temných žánrů „Planet Dark uvádí“

Speciální distribuce provází do kin české temné drama nazvané Hrana zlomu, v němž hlavní dramatickou postavu Viktora ztvárnil Štěpán Kozub doposud známý především z komediálních filmových rolí. Producenti ze společnosti Bionaut chtějí prostřednictvím Hrany zlomu zpopularizovat v českých kinech temné filmové žánry stále oblíbenější mezi mladšími diváky u nás i po celém světě a startují tak cyklus „Planet Dark uvádí". Ten nabídne Hranu zlomu režiséra Emila Křižky od 4. listopadu kromě běžných projekcí také v tzv. double feature neboli v dvojprogamu s dalším filmem na pomezí žánrů thrilleru a hororu.

„Planet Dark uvádí" má zázemí ve stejnojmenné české filmové platformě Planetdark.tv pro milovníky hororů či thrillerů z celého světa. Ta má už tisíce fanoušků a založil ji se svými kolegy z Bionautu jeden z producentů Hrany zlomu Vratislav Šlajer.  

Hrana zlomu vypráví nelineárním způsobem příběh dvou dysfunkčních rodin - manželského páru vychovávajícího dcerku v napjaté atmosféře ve sterilním prostředí luxusní vily a dospělého Viktora žijícího se svou matkou v polorozpadlém domě na samotě, jejichž soužití se dá také stěží označit jako harmonické. Obě rodiny propojí náhlé dramatické okolnosti, které je dostanou na pomyslnou „hranu zlomu". Například pražské Kino Aero promítne tento film v rámci „Planet Dark uvádí" 5. listopadu spolu s francouzským hororem Meandr. Hrana zlomu bude k vidění i na akci pro milovníky hororu HorrorCon v sobotu 13. listopadu v pražském klubu Cross v kombinaci s českým thrillerem Vendeta a pásmem Stopy hrůzy: Loutky útočí. Dále budou diváci moct Hranu zlomu vidět dohromady s hororovou komedií Shoky & Morthy: Poslední velká akce z dílny Bionautu nebo s krátkým filmem Emila Křižky Ruchoth Raoth. I do něj Křižka obsadil Štěpána Kozuba, který za tuto roli získal v roce 2018 cenu na festivalu žánrových filmů v Las Vegas.

Hrana zlomu Emila Křižky vedle překvapivé vyprávěcí struktury a temného vizuálního konceptu kameramana polského původu Ryszarda Perzynskiho nabízí i silnou zvukovou a hudební složku, na níž spolupracoval oceňovaný experimentální skladatel Jakub Rataj se zvukovými designery Lukášem Moudrým a Martinem Ožvoldem. Ve filmu dále hrají Pavla Gajdošíková, Petr Panzerberger či Alena Sasínová-Polarczyk. Soundtrack k filmu vychází 5. listopadu a tvůrci nabízejí i hudební videoklip, v němž zní hlasy Štěpána Kozuba a Barbory Kanyzové: https://youtu.be/OQTa6WV6Jok

Vratislav Šlajer a Jakub Košťál, producenti Emmy oceněného seriálu #martyisdead, koprodukovali svůj film se společnostmi Studio Beep a PFX. Snímek byl podpořen Státním fondem kinematografie a Moravskoslezským krajem. Výrobu filmu podpořilaMoravskoslezská filmová kancelář a Zlín Film Office.

Publikováno 02. 11. 2021 v rubrice Film