Filmová komedie Pánský klub zve na svéráznou skupinovou terapii

Přímo na skupinovou terapii diváky zavede nová celovečerní komedie Pánský klub. Klienty atraktivní psychoterapeutky Lindy tvoří pestrá pětice různorodých mužských hrdinů v podání Jiřího Mádla, Bolka Polívky, Milana Šteindlera, Zdeňka Žáka a Martina Letáka. Všichni jsou ve stejném pokušení - milují ženy, někdy až moc, a jejich milostný život potřebuje zásadní restart. Filmový scénář ke komedii Pánský klub, v níž se rozjede svižná mozaika milostných eskapád jednotlivých účastníků terapie, navazuje na stejnojmennou divácky úspěšnou divadelní hru z aktuálního repertoáru Divadla Na Jezerce a spojuje je částečně i herecké obsazení a autor a režisér Matěj Balcar. Do kin film uvede 2. června společnost Falcon. Teaser zde: https://youtu.be/TQ1FPANzTa4

V průběhu terapeutických sezení komičtí a leckdy neobratní hrdinové skrze příběhy ostatních účastníků lépe nahlížejí sami na sebe a začíná se ukazovat, že cesty ke štěstí mohou mít mnoho podob a že nikdy není pozdě se pokusit ve svých milostných životech něco napravit. A to jak ve vztazích, tak i v případě „erotické" závislosti. Hlavní ženskou roli navenek sebevědomé, avšak v jádru zranitelné a citlivé terapeutky ztvárnila herečka Kristýna Hrušínská, vnučka Rudolfa Hrušínského. Ve filmu se objeví i její otec Jan Hrušínský, dále v něm hrají Hana Vagnerová, Patricie Pagáčová, Dana Syslová, Nela Boudová, Rudolf Brukner nebo Miluše Šplechtová.

Jiří Mádl si ve filmu zahrál sympatického, nesmělého a trochu sucharského učitele na gymnáziu. Notorického záletníka a do sebe zahleděného majitele cykloservisu Edu do terapie přihlásila nevěrou zraněná manželka. Ženy zkomplikovaly život i postaršímu scenáristovi na odpočinku a čerstvému vdovci Přemkovi, čistou hlavu a klid od něžného pohlaví si od terapie slibuje také vyžilý rocker Gigi, který má to nejlepší v hudbě i milostném životě už zdánlivě za sebou. Sestavu doplňuje mladý ajťák Martin, jenž své pravé já maskuje za tvrdší slupku velkého Casanovy, jeho vystupování však vzbuzuje spíše rozpaky.

Producentem snímku je společnost Punk Film, která má na svém kontě například pohádku Čertí brko nebo celovečerní dokument Můj otec Antonín Kratochvíl, založila a provozuje i známé Muzeum Karla Zemana v Praze a v brzké době do kin uvede film o legendárním lyžařském závodu Hanče a Vrbaty Poslední závod. Koproducenty jsou DemopicturesDivadlo Na Jezerce a Magiclab.

Publikováno 23. 02. 2022 v rubrice Film