Mrazivá hororová novinka Cizinci

Světoznámý režisér Renny Harlin, který má na svém kontě blockbustery Smrtonosná past 2, Cliffhanger, Exorcista: Počátek, Noční můra z Elm Street: Pán snů a desítky dalších filmů, natočil trilogii Cizinci. Děsuplná novinka s potenciálem hororového hitu vznikala vloni létě a na podzim na Slovensku. Cizinci: Kapitola 1 vstoupí do českých kin 16. května.

Hrůzostrašné drama začíná ve chvíli, kdy se mladému páru (Madelaine Petschová a Froy Gutierrez) při jejich cestě napříč zemí za začátkem společného života porouchá auto a oni jsou nuceni strávit noc v chatě na odlehlém místě uprostřed lesa. Tam je bez varování napadnou tři maskovaní cizinci, kteří útočí bez slitování a zdánlivě bez motivu... 

Tvůrci v čele s režisérem Renny Harlinem vycházeli z filmu Oni (2008) inspirovaného skutečným příběhem, kdy se hlavní hrdinka stane obětí bez zjevného důvodu, pravděpodobně proto, že byla v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Jak se s tím vyrovná, kdo jsou maskovaní neznámí a jaké jsou jejich pohnutky k násilí? 

Práce na filmu Cizinci trvaly tři měsíce. Hotový je komplet celý film, ovšem jak naznačuje podtitul Cizinci: Kapitola 1, do kin půjde postupně ve třech kapitolách. Diváky tak čeká pořádná dávka napětí. Natáčelo se v lesích Malých Karpat, v Bratislavě a okolí a také v logistickém parku P3 v obci Lozorno. Americká produkce v komparzu a na nejrůznějších technických i uměleckých pozicích ve filmovém štábu zaměstnala více než 150 Slováků. 

Oficiální trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ay-Ur5-jNF8

Distributorem filmu Cizinci: Kapitola 1 v ČR je  DONART Film.

Publikováno 11. 04. 2024 v rubrice Film