Nová akce Crave nabídne hudební lahůdky v pečlivě sestaveném menu

Crave je nová jednodenní hudební akce, která proběhne 10. září v klubu Fuchs2 na ostrově Štvanice. Jedno místo, 3 stage, 15 umělkyň a umělců, DJs i live acts z domácí i zahraniční scény. Crave je rave do ranních hodin, a zároveň generační výpověď aktuálních hudebních trendů. Neklademe limity, nenastavujeme hranice, jsme otevření všem. No judgments, just open and safe space. 

Za Crave stojí nový ženský kolektiv, jehož členky ale nejsou na hudební scéně neznámé. Crave tvoří Barbora Šubrtová, která byla dlouholetou dramaturgyní festivalů United Islands a Metronome, Nela Mikošková, která také působila v United Islands a je bookerkou mladých domácích indie umělců a Eliška Pírková, která působí v Mladí Ladí Jazz.

Crave v prvním roce podpoří Lucia Lu, která je zosobněním berlínské kulturní rozmanitosti. Jako promotérka spoluzaložila kolektive Hoe_mies, jehož posláním je vytvářet příležitosti pro LGBTQ umělce a členy komunity. Jako DJka svými energickými, pozitivními a nápaditými sety bourá zažité představy a zpochybňuje stereotypy toho, jak "Berlínské techno" vypadá, zní a hlavně pro koho je. 

Další oznámenou headlinerkou je irská zpěvačka Denise Chaila, jejíž poetický hip hop okouzlil nejen rostoucí počet fanoušků, ale i hudební scénu a na crave přijede za doprovodu dalších dvou MC's a DJe. 

Mezi dalšími potvrzenými jsou DJky z Gash Collective, což je irská platforma zaměřená na podporu identifikace žen a LGBTQ+ producentů a DJ's v oblasti elektronické hudby. GASH kolektiv byl založen na Mezinárodní den žen 2016, inspirován dalšími podobně smýšlejícími iniciativami po celém světě. Skrze sdílení nápadů, spolupráce, pečlivě kurátorovaných večírků a akcí, stejně jako produkčních a DJ workshopů, chce GASH kolektiv dát pozornost marginalizovaným talentům, které často zůstávají nepovšimnuté nebo nepoznané.

Arletu Berndorf, jednu z nejvýraznějších rapperek na domácí scéně, nemusíme dlouho představovat. Texty ve svých skladbách neúnavně řeže do společenských i každodenních osobních témat. Na abstraktních beatech a originálním sound designu s Arletou spolupracují například slovenský rapper Fvck_kvlt a producent David Herzig.

Málokdo umí na stagi předvést takové zrychlení jako FVLCRVM, a to tak, že to sice skoro nepoznáte, ale budete to milovat. Niche club genres meets mellow pop with reinvented 90s vibe. Jeho zvuk je přesně tím, co vystuhuje crave v jeho hravosti, rozmanistosti a positive vibes. 

Pro další info a další artists sledujte crave na instagramu a na facebooku nebo na www.cravecrave.cz

První vlna support tickets za 450kč na www.goout.cz.

Publikováno 01. 07. 2022 v rubrice Hudba