Nové album kapely Bert & Friends slibuje naprosto nový hudební prožitek

Kapela Bert & Friends známá díky hitům jako Plody moří, Haluzinace nebo Piš mi básně, za nějž získali Anděla v kategorii Videoklip roku, vydává nové album 2050: Live at Strahov. I když název napovídá, že se jedná o živý koncert na Strahově v roce 2050, deska byla dokončena v roce 2021 a vznikala pouze ve studiu. Jde tak o první uměle vytvořený živý koncert a kapela si tím plní jeden zdánlivě nesplnitelný sen. Album vychází 22. 10. 2021.

Třetí říjnový týden vychází očekávané album kapely Bert & Friends. Vychází z vyprodaného koncertu, který se nikdy nestal. Frontman kapely Albert Romanutti si tak plní sen o megalomanském „živáku" na pražském Strahově. Vzniklo to z představy, že zažívám takhle velký koncert. Takže to album 2050 je takový ztělesnění mýho snu," dodává. 

Album začal připravovat již v roce 2017 a mezitím stihl vydat další dvě desky. I když se nabízí, že nápad vznikl díky pandemii, ve skutečnosti tomu tak není. Že ale pandemie a s ní spojený lockdown dal Albertovi Romanuttimu možnost desku dokončit, je pravdou. Deska vznikala pouze ve studiu a všechny ruchy, které na záznamech z živých koncertů můžeme slyšet, jsou zde sestříhané a dodané. Fanoušci se tak mohou těšit na své oblíbené hity, které by na tak velkém koncertě musely zákonitě zaznít, ale poslouchat je budou z úplně jiné perspektivy. Pomocí zvukové technologie nabízí hudba z tohoto alba tzv. prostorový zvuk, posluchač tedy uslyší nejen text své oblíbené písničky, ale také radující se fanoušky „za sebou". 

Albert Romanutti udělal ze svého strahovského snu realitu. Vždy snil o tom, že jednou vyprodá Strahov, a tak přemýšlel, za jak dlouho by se jeho sen mohl stát skutečností. Dospěl k tomu, že by to mohlo být v roce 2050. Album se tak stalo jeho zhmotněným snem o budoucnosti.  „Bubeník a kytarista mají na Strahově vlastní studio, kde jsme na albu občas pracovali. Rád jsem se koukal z okna a všechno to hezky zapadalo. Práce na desce byl velký zážitek, protože jsem se vlastně celou dobu cítil, že na tom koncertě už reálně jsem. Měl jsem pokaždé husí kůži a často mě dojímalo, že se to jednou snad stane," dodává Albert.

Deska 2050: Live at Strahov vychází 22. 10. 2021 na všech digitálních platformách, v první polovině listopadu bude dostupná také na vinylu. Na album naváže již dvakrát odložené turné 2050 TOUR, které odstartuje koncertem 28. 10. v Bratislavě a končit bude křtem tohoto alba 15. 12. v pražské Roxy. 

Koncerty budou probíhat v souladu s aktuálně platnými hygienicko-protiepidemickými opatřeními. Předprodej vstupenek se v těchto dnech rozbíhá na https://goout.net/cs/bert-and-friends/pzbsstf/.

Publikováno 04. 11. 2021 v rubrice Hudba