Nejlepší komiksy roku 2018 – a především: na co se těšit v novém roce?

Rok 2018 skončil, je tu nový rok - a s ním i čas na krátké ohlédnutí. V minulém roce Nakladatelství CREW potvrdilo a zvýraznilo svou pozici největšího hráče na českém komiksovém trhu. Za minulý rok vydalo 128 nových titulů a řadu starších dotiskovalo. O všech se tedy rozepsat nemůžeme, zde je ale výběr toho nejdůležitějšího. 

 

Především Nakladatelství CREW minulý rok rozjelo společně s nakladatelstvím BB/art obrovský projekt - vydávání řady Znovuzrození hrdinů DC. S touto řadou přišli na český trh ti nejslavnější američtí superhrdinové, v čele s Batmanem, Flashem, Harley Quinn či Wonder Woman... a krátce poté se k nim přidal i Aquaman. Tahle nepřehlédnutelná řada už skoro rok vychází pravidelným tempem dva až tři komiksy měsíčně - a ani v roce 2019 nebude zpomalovat. Čeští čtenáři dostávají opravdu velkou porci moderní produkce z největšího komiksového vydavatelství, navíc s velmi malým zpožděním od originálu.

Za pozornost rozhodně stojí i nové vydání Kůstka. Tohle fantasy, ve kterém se spojuje svět Walta Disneyho s Pánem prstenů, už vyšlo jednou a komplet - ale tentokrát se objevuje v barevné verzi a vázané, aby bylo přístupnější dětským čtenářům. A podle ohlasů tohle vydání nadchlo nejen je.

Do třetice musíme zmínit nový manga hit, Čarodějovu nevěstu. Ta překonala veškerá očekávání a dokázala, že manga čtenářská základna je u nás ohromně silná. Také pod značkou CREW MANGA se na tento rok chystá hned několik novinek - jak pro mladé, tak pro starší čtenáře.

Po nabitém roce 2018 Nakladatelství CREW nehodlá polevit, spíše naopak. Titulů je už teď v plánu přes 150 - každý si tu najde něco svého, ať už z žánru fantasy, japonského komiksu, dětských titulů, superhrdinů či erotiky... Na co se mohou čtenáři těšit v prvních měsících roku 2019? Podívejte se níže:

 

 

SUPERHRDINOVÉ

Thanos 1: Thanos se vrací (únor)

Před dalším filmovým příběhem se objevuje první komiksová kniha, která se věnuje jednomu z největších padouchů marvelovského vesmíru. Je nezastavitelný, nezničitelný a skrz naskrz šílený. A teď se vrací zpátky, aby získal to, co mu právem patří. 

 

 

ČESKÉ KOMIKSY

Pérák: Oko budoucnosti (květen)

Adolf Hitler chce vidět do budoucnosti! Ale aby se mu to povedlo, potřebuje pomoc největšího českého superhrdiny, legendárního Péráka, nejhledanějšího muže protektorátu. Jenže Pérák rozhodně nebude skákat, jak nepřítel píská.

Sebrané a rozšířené vydání seriálu z dílny Petra Macka a Petra Kopla (Zázrak), původně vydávaného v ABC, doplněné o celou řadu bonusových materiálů!

 

SERIÁL V KOMIKSU

Stranger Things (květen)

Veleúspěšný komiksový seriál přichází v komiksové podobě!

Děj komiksové minisérie se odehrává během první sezóny... a popisuje děsivé věci, se kterými se musel Will Byers střetnout a překonat je, když se ocitl ve zrádném světě Vzhůru nohama, temné imitaci jeho vlastního světa! Pro všechny fanoušky seriálu je tenhle komiks povinnost!

 

MANGA

Zaslíbené Země Nezemě (únor)

Jedna z nejpopulárnějších mang současnosti, která se jistojistě stane legendou!

Děti v sirotčinci Grace Field House žijí pod dohledem laskavé vychovatelky a zdá se, že ke štěstí jim téměř nic nechybí. Netuší však, že to je jen pozlátko, a že se z nich všech postupně stane potrava pro démony. Podaří se jim zjistit pravdu - a utéct - dřív, než bude příliš pozdě?

 

 

PRO DĚTI

Shazam: Monstrózní společenství zla (duben)

Malý sirotek Billy Batson byl obdařeným úžasnými magickými schopnostmi... právě v tu správnou chvíli! K Zemi se blíží invaze mimozemských vetřelců a chystá se i útok pozemských monster, který řídí Batsonův věčný protivník, šílený vědec dr. Sivana! Billy Batson musí říct jen jedno slovo:

Shazam!

Tvůrce Kůstka přichází se svým hravým pohledem na právě zfilmovanou komiksovou ikonu!

 

KOMIKSOVÁ KLASIKA

Storm (duben)

V edici Mistrovská díla evropského komiksu vyjde prvních pět knih jedné z nejkrásněji malovaných evropských řad - klasik současného komiksu! Martin Lodewijk vytvořil svět plný fantazie, šílených vládců a bizarních stvoření, kde je hrdina vrhaný do stále nových nebezpečných dobrodružství... a Don Lawrence mu svou úžasnou malbou vdechl život!

 

FANTASY A SCI-FI

Žoldnéř 1: Kult svatého ohně (březen)

Jeden z nejslavnějších komiksů všech dob konečně i u nás! Legendární série plná neuvěřitelných maleb - vycházející u nás ve větším formátu a s bohatým autorovým doslovem, popisujícím příběh vzniku i to, kde hledal inspiraci pro zbraně, zbroje a příšery.

 

EVROPA

Requiem: Upíří rytíř 1 - Vzkříšení (březen)

Velké vydání nádherně malované komiksové série!

Když se člověk probudí v pekle, začne přemýšlet, jestli byl opravdu tak dobrý člověk, jak si myslel. Ale než se může německý voják Heinrich Augsberg smířit se smrtí, je v pekle a je včleněn mezi vládnoucí elitu, Upíří rytíře.

Za scénářem stojí legenda anglického komiksu, Pat Mills (Soudce Dredd, Sláine) a úžasnými malbami jeho dílo zhmotnil Olivier Ledroit.

 

EROTIKA

Justina (duben)

Ikona erotické literatury v podání legendy erotického komiksu!

V osmnáctém století napsal proslulý markýz de Sade svůj příběh o prokletí dobrých mravů - příběh, který i přes své stáří vychází stále znova a je bezpečně schovaný v mnohých knihovnách. A koncem minulého století se ho chopil uctívaný italský tvůrce Guido Crepax a stvořil podle něj neméně úspěšný komiks. Guido Crepax je jeden z těch autorů, které ocení i čtenáři, kterým jinak tento styl komiksů cizí.

 

Všechny tituly budou k dostání u dobrých knihkupců a v e-shopu Nakladatelství CREW.

Kontakty: www.crew.cz

 

 

Publikováno 22. 01. 2019 v rubrice Knihy