420PEOPLE představí novou verzi Mirage – poprvé s Chantal Poullain

Mimořádně vydařená, diváky i kritikou vysoce hodnocená inscenace špičkového tanečního souboru 420PEOPLE Mirage prošla upgradem. Původní obsazení složené výhradně z profesionálních tanečníků se rozrostlo o známou herečku, zpěvačku a performerku Chantal Poullain. Nová verze Mirage bude mít českou premiéru 8. května na Nové scéně Národního divadla v Praze, 22. května následuje repríza v Mahenově divadle v Brně.

 

Celovečerní představení Mirage z roku 2013 osciluje mezi humorem a palčivými otázkami, mířícími do nitra těch, kdo stojí na jevišti a snaží se rozesmát publikum. Choreograf Václav Kuneš se nechal inspirovat mistry oboru stand-up comedy, mimo jiné legendárním Robinem Williamsem. Tanec nejvyšší technické kvality se tak mísí s gagy na hraně komfortní zóny, vše za doprovodu autorské hudby výjimečného kanadského skladatele Owena Beltona. Nyní Mirage dostává zcela nový rozměr.

Netradiční spojení prestižního tanečního souboru s herečkou a šansoniérkou, ač na první pohled může působit překvapivě, se s postupující fází příprav a zkoušek ukazuje jako velmi tvůrčí a inspirativní. „Chantal si nejdříve nebyla úplně jistá tím, co po ní můžu chtít. Dokonce účinkování v Mirage chtěla přenechat svému synovi Vladimírovi. Krátce na to jsme měli první zkoušku v sále, se všemi tanečníky a rovnou jsme testovali, co všechno Chantal zvládne. A zjistili jsme, že všechno! V jeden moment doslova lítala s klukama ve vzduchu a já čekal, že už už řekne: Dost! No a ona se svým neodolatelným, šarmantním úsměvem prohodila: 'Tak teď už to Vladimirovi nenechám!'," přibližuje spolupráci s Chantal Poullain choreograf a umělecký šéf 420PEOPLE Václav Kuneš.

„Spolupráce s 420PEOPLE je pro mě velkou radostí. Mám opravdu štěstí, že se mi taková příležitost naskytla, tím spíš, že jde o soubor velice talentovaných profesionálů," zareagovala Chantal Poullain.

Poprvé 420PEOPLE přizvali na jeviště v Mirage populárního profesionálního herce koncem března na Belgrade Dance Festival - srbskou star Branislava Trifunovice.  Nadšené reakce festivalového publika potvrdily, že jde o vydařenou inovaci.  

Více informací na www.420people.org

 

 

Publikováno 28. 04. 2016 v rubrice Ostatní