Zdeněk Piškula začíná brázdit taneční parket. Stane se nejmladším účastníkem soutěže StarDance

Jen co se herec a zpěvák Zdeněk Piškula vrátil z měsíční studijně-poznávací cesty po USA, začíná čelit další výzvě. Jako dosud nemladší účastník se zapojí do populární taneční soutěže StarDance, jejíž osmou řadu odvysílá na podzim Česká televize. 

„Účast ve StarDance mi byla nabídnuta před půl rokem a nabídku jsem bez rozmýšlení přijal. Je to soutěž, která má prestiž a dobré jméno," říká Zdeněk Piškula. Sám se od deseti let věnoval tanečnímu stylu breakdance a tanci se věnuje také v rámci studia Pražské konzervatoře. „Miluju to. Po pár prvních trénincích na StarDance jsem už stačil zjistit, že to není jen o krocích, ale o celkovém postavení a srovnání těla, což je hrozná dřina," říká Piškula.

Zdeněk Piškula, veřejnosti známý jako Honzík ze seriálu Vyprávěj nebo díky roli Matěje v pohádkovém filmu Jana Svěráka Tři bratři, se v soutěži StarDance objeví po boku několikanásobné mistryně ČR v párové i sólo salse, šestadvatileté Veroniky Lálové.

„Veronika je skvělá, krásná, usměvavá mladá slečna a k tomu všemu mistryně světa. Naštěstí nám to spolu klape a rozumíme si, takže se zatím žádné velké hádky nekonají. Myslím, že je o mě v tomto směru velice dobře postaráno," směje se Piškula.

Osmnáctiletý student Pražské konzervatoře Zdeněk Piškula se kromě herectví v poslední době věnuje také hudbě. Jeho nejnovější klip k autorské skladbě Zvraty, pro kterou napsal rovněž hudbu a text, pokřtil v červenci na filmovém festivalu v Karlových Varech a od k vidění také na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=zahvMEYT-n8).

StarDance je Piškulovou další životní výzvou, které s odhodláním a životním elánem zdolává. V červenci si k osmnáctým narozeninám nadělil měsíční pobyt ve Spojených státech amerických - dva týdny studoval v Los Angeles anglický jazyk a následně poznával krásy USA. „Navštívil jsem Nevadu, Arizonu, San Francisco, Grand Canyon a spousty dalších krásných i poučných míst a lidí. Místy to byla divočina a museli jsme si dávat pozor například na chřestýše nebo býky. Nakonec jsme vše přežili a teď se můžu na sto procent soustředit na StarDance," dodává Piškula

Na podzim uvidíme Zdeňka Piškulu kromě tanečního parketu také v seriálu České televize Já, Mattoni.

Publikováno 11. 08. 2016 v rubrice Ostatní