PechaKucha Night Prague Window Gallery přemění prázdné výlohy zavřených kaváren na výstavní prostor

Pražská PechaKucha přichází s projektem PechaKucha Night Prague Window Gallery, ve kterém představuje díla 24 autorek a autorů, kteří v minulosti vystoupili jako mluvčí na PKNP. Ve výlohách deseti pražských kaváren jsou k vidění práce vybraných malířů, designérů, architektů, ilustrátorů a sochařů, kteří během patnácti let promluvili na PKNP. Mezi vystavujícími autory a autorkami se objeví například sochařka Pavlína Kvita, ilustrátorka Eva Maceková, fotografka Libuše Jarcovjáková, sochař Martin Skalický, malíř František Matoušek, fotograf Václav Jirásek, ilustrátorka maestrokatastrof, architekti ze studia Petr Hájek architekti a další. K projektu vznikla mapa spojující zapojené kavárny, kolemjdoucí tak mohou procházkou navštívit všechny instalace. U každého objektu se nachází popisek s názvem díla, autorem a QR kódem odkazujícím na záznam vystoupení autora či autorky na PKNP.

Diváci tak mohou přímo u vystavené instalace zhlédnout necelých sedm minut dlouhý záznam, kdy autor promluvil ve speciálním formátu 20 obrázků x 20 vteřin na PechaKucha Night Prague.

U všech vystavených děl se nachází popisek obsahující QR kód se záznamem vystoupení autora na pražské PechaKucha a druhý QR kód s mapou sdružující všechny instalace. Kavárny se nachází v širším centru Prahy, je možné je všechny obejít i během jednoho dne a využít PKNP Window Gallery jako důvod k procházce. "Všech deset zapojených kaváren má otevřené výdejní okénko, nabízí se tak možnost při návštěvě PechaKucha Night Prague Window Gallery kavárny podpořit zakoupením něčeho dobrého. Moc nás těší pozitivní reakce jak ze stran autorů, tak samotných kaváren, a to, že do toho s námi bez váhání šli. Doufáme, že instalace zaujmou. Těm, kteří se na ně půjdou podívat, přejeme příjemnou procházku.", dodává Jana Kostelecká.

PECHAKUCHA NIGHT PRAGUE WINDOW GALLERY

Mapa míst - https://www.mapotic.com/pechakucha-night-prague-window-gallery

Fb událost - https://www.facebook.com/events/2993005507589665

www.pechakucha.cz

Vystavující autoři:

Libuše Jarcovjáková / František Matoušek / Eva Maceková / Pavlína Kvita / Václav Jirásek / Hana Puchová / maestrokatastrof / Martin Kubát / Jakub Berdych / Adam Tureček (CRAFTBRUT) / Herrmann & Coufal Jindřich Janíček / Adéla Fejtková / Petr Hájek architekti / Markéta Gebrian / Ondřej Dušek Jarmila Mitríková & Dávid Demjanovič / Martin Skalický / H3T architekti / David Krňanský / Michal Bačák / Anna Kozová / Johana Střížková / Adéla Marie Jirků

Zapojené kavárny:

EMA espresso bar (Na Florenci 1420/3, 110 00 Nové Město)

EMA espresso bar (Palác Karlín, Thámova 289/13, 186 00 Praha 8)

Cobra (Milady Horákové 688/8, 170 00 Praha 7-Holešovice)

Tvoje Máma (Holandská 1052, 101 00 Praha 10-Vršovice)

I Need Coffee (Na Moráni 1958, 120 00 Nové Město)

SLOW Café (Francouzská 966/33, 120 00 Vinohrady)

Koncept 0 (Donská 195/3, 101 00 Praha 10-Vršovice)

Kaaba (Mánesova 1624, 120 00 Praha 2-Vinohrady)

Bistro 8 Vinohrady (Ondříčkova 321/22, 130 00 Praha 3-Žižkov)

Bullerbyn (Chodská 1123, Vinohrady, 120 00 Praha)

O PechaKucha Night Prague:

Projekt PechaKucha [pečakuča:] vymysleli a uvedli v život roku 2003 v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham. PK vytváří prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků, divadelníků, filmařů a muzikantů na jednom místě v jednom čase. Každý mluvčí má pro svůj výstup 20 obrázků a každý z nich může komentovat v maximální délce 20 vteřin; 6 minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka. V Praze se PechaKucha koná již patnáctým rokem. Audiovizuální archiv všech vystoupení je přístupný online na www.pechakucha.cz

Publikováno 16. 02. 2021 v rubrice Výstavy