Hudba

 • PRAGO UNION UVAŘÍ SLOVESNOU KAŠI

  Blíží se listopad a s ním tradiční Lucerna Music Bar v podání Prago Union. Kluci se od začátku roku sžívali s několika novinkami v čele s novou sestavou živé kapely, která se konečně ustálila ve složení Ondra Hauser (basa), Oliver Lipenský (bicí) a Tonda Dlapa (kytara). Kato a Maro si ji nemohou vynachválit, takže zbývá zjistit co na to vy.

   

  více
 • Koncertní série Jazzbit: Libor Šmoldas Trio pokřtí své druhé album On The Move

  Ve středu 25. října pokřtí sehraná trojice Libor Šmoldas Trio (CZ/USA) své druhé album nazvané On The Move v rámci koncertní série Jazzbit organizované festivalem Mladí Ladí Jazz. Libor Šmoldas, jeden z nejuznávanějších českých kytaristů, představí svou tvorbu v doprovodu bubeníka Adama Nussbauma a kontrabasisty Jaye Andersona, kteří patří ke světové jazzové špičce. Večer otevře dark fusion sestava Tryptych (CZ). Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji GoOut v ceně od 150Kč.

  více
 • Spectaculare příváží nový projekt členů The Cinematic Orchestra

  Pátý ročník Festivalu Spectaculare začne naplno až v lednu, no svým fanouškům přináší jednu lahůdku už teď - na říjen do Prahy pozvali nový projekt členů kultovních The Cinematic Orchestra - kapelu The Breath. Nová "superskupina" složená ze známých osobností zahraje exkluzivně v klubu Jazz Dock ve středu 11. října.

  více
 • ODDISEE – Sofistikované rapové kumštýřství

  Rap sofistikovanej tak, že svorně uzemní milovníky kumštýřství a kudrlinek muzicírování, jako striktní rapový klasiky. Jeden z nesporných hudebních vrcholů letošního Hip Hop Kempu. To je Oddisee a jeho kapela Good Compny. Není to fáma a zbožný přání. My už viděli důkaz na prknech festivalových a 14. listopadu se na to můžeme těšit i v intimnějším klubovém módu ve Futuru.

   

   

  více
 • Rabia Sorda se po 7 letech vrací do Prahy

  Erk Aicrag z mexického aggrotech kultu Hocico vypustí 7. října na Prahu svou electropunkovou bestii.

  Už sedm let od posledního koncertu Rabia Sorda v Praze posloucháme otázku: “Hele, a kdy zas někdo přiveze Sordu do Prahy?" A není divu – punkovější tvář Erka Aicraga, velekněze mexického aggrotech kultu Hocico, kombinuje zvuk a intenzitu své domácí formace se zdivočelými kytarami a řádně válcujícími bicími do návykové formy s průrazností TNT.

  více
 • Skupina Vepřové Komety vydává debutové album „Funk ční ze mě“

  Česky zpívající funková formace z Prahy vydává dlouho očekávané debutové album, které pokřtí 14. října v Praze. Právě vychází single SISTA.

  Kapela Vepřové Komety, která mísí funk, rock, reggae, i drum&bass, vydává své debutové album s názvem „Funk ční ze mě". Přestože kapela působí na scéně již přes deset let, vydala řadu několik singlů a odehrála na 200 vystoupení po celé ČR, svého debutu se dočkala až nyní. Dlouho očekávané album, na kterém se podílel také skladatel a hudební producent Jan Balcar, pokřtí skupina Vepřové Komety 14. října 2017 ve Vinohradském pivovaru. Ochutnávkou z nové desky je singl SISTA, který právě vychází, a je k poslechu i stažení na  Soundcloud. Více informací na www.veprovekomety.cz.

  více
 • Konec září přinese do Prahy výběr toho nejzajímavějšího ze současného postpunkového undergroundu

  V sobotu 30. září zaúřadují v Underdogs' kodaňští mistři nálad a melodií The Foreign Resort, americké trio Second Still s hypnotickou japonskou zpěvačkou a zasloužilí domácí vlajkonoši temných sfér Decline.

   

  více
 • VLADIVOJNA LA CHIA vydá album inspirované filmem 8 hlav šílenství

  Hostují zde Lucie Bílá, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Kittchen a další

   

  Nezaměnitelná zpěvačka, textařka, producentka, autorka filmové i divadelní hudby a výrazná osobnost české hudební scény Vladivojna La Chia vydá další ze svých netradičně pojatých filmových soundtracků. Po hudbě a písním k filmu Nevinnost a seriálu Až po uši tentokrát připravila v mnohém unikátní album inspirované filmem Marty Novákové 8 hlav šílenství, ke kterému rovněž složila hudbu. Nahrávka, na níž Vladivojna spolupracovala s Lucií Bílou, Lenkou Dusilovou, Anetou LangerovouOtou Klempířem či Kittchenem, vyjde 6. 10. u Supraphonu a uvádí jí singl a klip Záře (video zde: http://y2u.be/6Qzc1920kpw). Slavnostní křest proběhne 15. 11. v pražské La Fabrice.

  více
 • Thom Artway nahrává nový singl a chystá velký podzimní koncert v pražském Paláci Akropolis 5. října

  Thom Artway prožívá pracovními událostmi nabité září. Coby vítěz prestižní soutěže Czech Fresh nahrává ve studiu Sono nové písničky a 20. září se zapojí do celosvětové hudebně-charitativní akce Amnesty International. A k tomu rozjíždí přípravy na velký podzimní koncert - ve čtvrtek 5. října od 19:30 v pražském Paláci Akropolis mimo jiné představí nový singl Sleeping Next To You. Hosty koncertu budou Honza Kovařík z kapely Jelen a Mikoláš Růžička z kapely Republic of Two se svým projektem PIANO. 

  více
 • IMODIUM na novince ELEMENT krotí živly Poprvé ji naživo představí 27. 9. v Supraphon Musicpoint

  Po singlech Proud a Spirit je to konečně tu! Nové, v pořadí již páté řadové album Imodium Element má své oficiální datum vydání - pátek  29. září. Ti největší nedočkavci by si však v kalendáři měli zvýraznit už středu 27. září. Právě v ten den čtyřčlenná parta představí svou albovou novinku na speciálním in-store koncertě v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, kde bude album také přednostně v prodeji, navíc s malým dárkem přímo od kapely. V říjnu Imodium vyrazí společně s kapelou Stroy na turné napříč republikou.

  více
 • Mariana Prachařová představuje svoji první autorskou skladbu Heart of Gold a vlastní originální videoklip

  Zpěvačka a herečka Mariana Prachařová vydala 10. září svůj první videoklip k debutové skladbě Heart of Gold. Vydává ho online hudební label Mad Baker Music. Na elektronikou políbené písni se mimo jiné textově podílel hudebník a producent Jiří Burian

  více
 • Nejslavnější symfonie Antonína Dvořáka v podání orchestru Musica Florea

  Musica Florea se znovu vrací k Antonínu Dvořákovi! Jeho nejslavnější symfonie - č. 9 Z Nového světa doplněná hymnem Dědicové Bílé Hory opět diváky a posluchače zavede do světa našeho vrcholného romantismu. Dvořák zahraný autenticky na dobové nástroje, plný barvy a emocí, nálad a vzrušení, zkrátka znovu Dvořák tak, jak ho posluchači již desítky let neznají. Premiérový koncert se koná v Městském divadle v Jablonci nad Nisou 14. září, pražská premiéra proběhne v rámci festivalu Dvořákova Praha 16. září v Rudolfinu.

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 11 16 21 24 » Na konec