Hudba

 • SharkaSs: Klidně půjdu dobýt svět

  Necelé dva měsíce po vydání svého očekávaného debutu Protiklady jede SharkaSs stále na plné obrátky. Kromě aktivit souvisejících s debutem se nedávno podílela coby host na novém singlu kapely Imodium, který bude mít co nevidět premiéru, stíhá produkovat hudbu pro další interprety a samozřejmě chystá i vlastní nové songy. Těšit se na ně prý můžeme koncem léta. A to není zdaleka vše, co talentovaná mladá umělkyně plánuje, což ostatně potvrzuje i náš rozhovor, v němž se dozvíte leccos nejen o debutovém albu Protiklady. 

  více
 • Five Finger Death Punch a In Flames spojí letos na podzim síly na společném evropském turné, které se zastaví i v ČR

  ...Obě kapely se představí v pražském Foru Karlín.

  S desítkami singlů bodujících v nejrůznějších žebříčcích, miliony video streamů a s fanoušky po celém světě FIVE FINGER DEATH PUNCH a IN FLAMES po celou dobu své kariéry dominují rozhlasovému i televiznímu vysílání. Tyto dvě skupiny, které mají silné fanouškovské základny a jejichž živá vystoupení jsou pověstná, spolu vyrážejí na společné podzimní turné po Evropě s podporou speciálních hostů OF MICE AND MEN.

  více
 • Na Bílé Hoře bude v červnu živo. Místní se mohou těšit na koncerty a víkendové grilovačky.

  Živá hudba, vychlazené drinky a třeba i posezení venku u grilu, když se počasí podaří. Zkrátka pravá červnová idylka, která láká k návštěvě Kulturního domu Bílá Hora.

  Prostory nově zrekonstruovaného Kulturního domu Bílá Hora již brzy ovládnou melodie nejrůznějších hudebních žánrů. Jazz, swing, blues ale i rockové a popové pecky. Během června zde mohou vaše uši zažít rozmanitá hudební vystoupení. Živé hraní si můžete užít každý pátek od 19 do 22 hodin.

  Během pátečních akcí můžete posedět v útulné restauraci s moderním interiérem, která se nachází přímo v KD Bílá Hora. Za pěkného počasí bude kromě toho možné strávit příjemný večer na venkovní zahrádce, kde se bude mimo jiné grilovat

  více
 • TATA / BOJS a SOČR vydají záznam společného koncertu z Fora Karlín

  Vyjde 26. 5. na CD, LP i digitálně

  Když loni oznámili Tata Bojs společný koncert se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou Tomáše Braunera v rámci projektu Nové horizonty, ani jeden ze souborů dost možná nevěděl, do čeho vlastně jde. V obou táborech panovaly během měsíců příprav obavy a nervozita, ale také velká očekávání a zvědavost. Samotný koncert, který proběhl 23. 11. 2016 ve vyprodaném Foru Karlín, však všechny pochyby bezezbytku rozehnal a stala se z něj událost, která ve všech zúčastněných rezonuje dodnes. Znovu připomenout si ji budeme moci 26. května, kdy záznam koncertu vyjde na CD, LP i digitálně pod názvem TATA BOJS & SOČR Live. Již nyní se můžete naladit krátkým trailerem: http://y2u.be/MZDMVqPZWrI

   

   

  více
 • Barokní opera La Didone se po 249 letech v novodobé světové premiéře vrátí do Prahy

  Opera Antonia Boroniho La Didone pražský operní život poprvé obohatila během karnevalu v roce 1768, kdy měla premiéru v divadle V Kotcích. Podruhé se tak stane 10. června při novodobé světové premiéře v letním refektáři Strahovského kláštera. Dílo ve své době úspěšného, dnes neprávem zapomenutého italského skladatele zazní v podání zkušených sólistů a špičkového barokního orchestru Hof-Musici pod vedením Ondřeje Macka, v režii Zuzany Vrbové. Vstupenky je možné zakoupit na http://vstupenky.ckrumlov.cz/divadlo-ic/myprofile/list/titledetail/510353-antonio-boroni-la-didone 

  více
 • Czech Ensemble Baroque hraje „starou hudbu pro nový věk“ – v létě na Hudebním festivalu Znojmo a Letní škole barokní hudby

  Špičkový evropský soubor Czech Ensemble Baroque pod taktovkou Romana Válka každým koncertem dokazuje, že vážnou hudbu je možné s úspěchem prezentovat „jinak". Srozumitelně, uvolněně, poutavě a s nadhledem. Mimořádně koncentrovanou příležitost vychutnat si naživo největší tuzemský soubor zabývající se autentickou interpretací hudby starších slohových období na dobové nástroje nabídne Hudební festival Znojmo (6. - 23. 7.) a Letní škola barokní hudby (4. - 13. 8.) na zámku Holešov.

  více
 • Emma Smetana představuje videoklip k singlu No Fire. Vznikl v Londýně a režíroval ho její partner Jordan Haj

  Rok poté, co Emma Smetana vydala svoji první desku What I´ve Done, uvádí svůj nový videoklip k písni No Fire. Nazpívala ji se svým partnerem Jordanem Hajem, který se ujal režie klipu. Kvůli natáčení odjeli v únoru čerství rodiče i se svou dcerou Lennon na týden do Londýna. 

  více
 • Skupina Monkey Business chystá narozeninový koncert ve Žlutých lázních. Završí jím jarní část turné „Už jsi zaplatil daň z prá

  Ještě osm koncertů po českých, moravských a slovenských městech má v plánu od března do května skupina Monkey Business v rámci tour „Už jsi zaplatil daň z práva na život?". Jarní část klubového turné vyvrcholí 25. května narozeninovým koncertem v pražských Žlutých lázních, který ponese název „Kavárna De Luxe"

  více
 • Vladimír Mišík oslaví sedmdesátiny jubilejní edicí svého sólového debutu

  Vladimír Mišík - bez nadsázky legendární bard, který ovlivnil nejednu generaci tuzemských muzikantů, oslaví 8. března své sedmdesáté narozeniny. Mezi gratulanty samozřejmě nemůže chybět ani Supraphon, který při té příležitosti vydá v pátek 17. února ve výpravné, jubilejní reedici na CD a 180ti gramovém LP jeho první sólové album. Album, jemuž se obecně říká Stříhali dohola malého chlapečka, a patří bezpochyby mezi skvosty domácí populární hudby, vyjde v novém remasteru z původních pásů.

  více
 • Ondřej Smeykal zahraje na didgeridoo v KC Průhon

  Beseda a koncert Ondřeje Smeykala, světově uznávaného neaboriginského hráče na didgeridoo, skladatele, pedagoga a vydavatele v jedné osobě proběhne v KC Průhon už 8. března 2017 od 18:00 hod. Beseda bude věnována nejrůznějším nástrojům. Ondřej se s diváky se rozdělí o své hluboké znalosti původního i současného užití didgeridoo. Jedná se o hudební nástroj australských domorodců, který je zároveň jedním z nejtypičtějších symbolů Austrálie. Dutý kmen stromu vyžraný termity, který se rozeznívá vibrací rtů. Nástroj vydává velmi typický bručivý zvuk.

  více
 • NICK CAVE & THE BAD SEEDS oznamují termín pražského koncertu!

  Nick Cave & The Bad Seeds se vydají na turné k novému albu Skeleton Tree a 26. října 2017 vystoupí v pražské O2 areně. Předprodej vstupenek v síti Ticketportal bude zahájen 17. února.

  více
 • SharkaSs a LOLA přichází s novým klipem a vyráží na společné tour!

  Rapperka SharkaSs o sobě dala v roce 2012 vědět svou účastí v televizní soutěži Česko Slovensko má talent, kde se dostala až do semifinále a poté se svými singly bodovala nejen v hitparádách předních rádií, ale i na televizi Óčko. Teď společně s kapelou LOLA představuje další pecku Hra o city, na kterou vznikl i videoklip a vyráží s nimi v únoru na své první klubové turné.


   

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 11 16 21 23 » Na konec