Hudba

 • TUGRIKI vydávají debutové album a chystají se na turné

  Dorota Barová (Tara Fuki či Aneta Langerová), Ľuboslav Petruška (Chiki liki tu-a, Korben Dallas), Igor 'Ozo' Guttler a Lukáš Fila (oba Korben Dallas) - kvarteto výrazných osobností i skvělých muzikantů a v neposlední řadě také hvězdná sestava nové československé superkapely Tugriki. Superkapely, která právě debutuje svým eponymním albem, za nějž sklízí pochvalné ohlasy z řad hudebních znalců z médií a již brzy jej představí také naživo. Stane se tak v rámci československého miniturné, jež odstartuje 4. dubna v Košicích a bude čítat celkem osm koncertů. 

  více
 • Jan Burian spolu s Danielem Fikejzem a hosty předvedou 25. března v Divadle Archa koncertní premiéru legendárního alba HODINA D

  Třicet let po vydání legendárního alba Jana Buriana a Daniela Fikejze Hodina duchů se hudební svět dočká  jeho koncertní premiéry! Poprvé naživo zazní za účasti obou hlavních protagonistů a několika hostů v neděli 25. března od 20.00 v pražském Divadle Archa. Součástí výjimečného večera bude křest knihy hudebního kritika Pavla Klusáka Drtivé jistoty JB, kterou v těchto dnech vydává Galén. 

  více
 • Italští alchymisté The Spiritual Bat vám přivezou novou desku

  Jedna z nejzajímavějších deathrockových kapel současnosti se v rámci Batsave parties vrátí 9. března do Čech.

  I když deathrock patří mezi základní pilíře gotické scény, v současné době byste aktivní kapely žánru spočítali na létacích blanách dvou netopýrů. A těch opravdu zajímavých je ještě méně.  Italští The Spiritual Bat, s kořeny zapuštěnými až do roku 1992, k nim ale rozhodně patří. O tom nás přesvědčují nejen našlápnutými deskami a pravidelnými návštěvami v zámoří, ale i intenzitou živých koncertů. Jako třeba na premiérovém tuzemském vystoupení před čtyřmi lety v Basement Baru, kde se nechaly strhnout k tanci snad i skleničky na baru (ty které nepopraskaly pod sílou Rosettina hlasu). Proto všechny milovníky temných kytar určitě potěší, že si konečně můžou dát repete.

   

   

  více
 • VLADIVOJNA LA CHIA oblékla v novém klipu Annu Alexandrovnu do akustického hávu

  1. března vyrazí na jarní turné se svým 4Triem

    

  Vladivojna La Chia, která má aktuálně nominaci na Českého lba za hudbu k filmu 8 hlav šílenství,  nezapomíná ani na samotné album písní inspirované filmem 8 hlav šílenství vydané loni na podzim. Děje se tak prostřednictvím nového klipu, který vznikl na akustickou verzi písně Já, Anna Alexandrovna v režii mladé talentované režisérky a studentky FAMU Anežky Horové a Vladivojna jím láká na jarní pokračování úspěšného turné se svým pětičlenným 4Triem, jenž odstartuje 1. března v Trutnově v klubu Uffo. Podívejte se zde: http://y2u.be/v5_G9y0_nJw

  více
 • Křehká síla vzdoru. Braids poprvé v MeetFactory

  Jak odvyprávět příběh, který se zaryl pod kůži a nejde z ní vytrhat?

  Za pomocí zkreslených kytar a zjitřující elektroniky, s nečekanými zvraty a nezvyklou strukturou písní, které je možné považovat jako další příkladnou ukázku art rocku. Kanadští Braids, točící se okolo zpěvačky Raphaelle Standell-Preston, se v české premiéře v MeetFactory představí 4. dubna.

  Braids, na pohled nevýrazná trojice, ale křehká i naléhavá, vášnivě svá. Zjevnou zranitelnost lze pocítit na první dobrou - v tónině, v textech, v performanci. Braids znamená v překladu "copánky", a jestli se jednou zdají být ozdobou, jindy se stávají svěrací kazajkou. "Rozbrečela jsem se, když jsem byla během rozhovoru poprvé dotázaná, zda Miniskirt, kterou jsem napsala, byla mou zpovědí o sexuálním zneužití," začala nejprve Raphaelle Standell-Preston svůj odvážný a odzbrojující blogový zápis před dvěma lety, když ještě #MeToo nebylo pojmem.

  více
 • Velkolepý ceremoniál Cen Anděl letos doplní venkovní stage s Pauliem Garandem, Mydy Rabycad, Kapitánem Demem nebo Pokáčem přím

  Zatímco Česká hudební akademie v těchto dnech vybírá z nedávno zveřejněných nominací budoucí držitele hudebních Andělů, pořadatelé letošního ročníku nejstarších tuzemských odborných hudebních cen zveřejňují program avizovaného druhého, venkovního pódia. „To postavíme v den udílení cen přímo naproti Foru Karlín, kde se bude 20. března slavnostní ceremoniál konat. Představí se na něm výrazné kapely a interpreti, pro které byl loňský rok z nějakého důvodu důležitý," uvedla pořadatelka Andělů Lucka Hájková.

  více
 • Hackedepicciotto stáhnou nad MeetFactory mračna a zahřmí mene, menetekel

  Jsou jména, která netřeba dlouze představovat. Alexander Hacke a Danielle de Picciotto vystupují pod skromným, prostě znějícím Hackedepicccitto. Jako by tahle dvojice, spjatá třeba s Einstürzende Neubauten či Crime & The City Solution, neměla potřebu příliš tlačit na pilu. Jejich Menetekel, které v MeetFactory uvedou 3. března, to udělá za ně.

  více
 • Únorový koncert Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie Ostrava představí netradiční průřez zpěvákovou tvorbou

  Výjimečnou příležitost vychutnat si písničky Tomáše Kluse a jeho Cílové skupiny v dosud neslyšené podobě budou mít návštěvníci exkluzivního koncertu s Janáčkovou filharmonií Ostrava 2. února od 19 hodin v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Pod vedením dirigenta Jana Kučery zazní 16 skladeb mapujících tvorbu Tomáše Kluse v aranžích pro symfonický orchestr.

   

  více
 • Kapela Mandrage vydává nové album Po půlnoci. Vychází 19. ledna

  Jedna z nejúspěšnějších kapel domácí scény, Mandrage, vydává 19. ledna své šesté studiové album s názvem „Po půlnoci". Na 13 skladbách se tentokrát hudebně i textově podíleli všichni členové kapely. Album představí Mandrage na turné, které započne 2. února v pražském Foru Karlín, kde kromě mladého buskera Jakuba Ondry, který bude předskokanem na všech zastávkách, vystoupí také kapela Light & Love.

   

  více
 • PRAGO UNION UVAŘÍ SLOVESNOU KAŠI

  Blíží se listopad a s ním tradiční Lucerna Music Bar v podání Prago Union. Kluci se od začátku roku sžívali s několika novinkami v čele s novou sestavou živé kapely, která se konečně ustálila ve složení Ondra Hauser (basa), Oliver Lipenský (bicí) a Tonda Dlapa (kytara). Kato a Maro si ji nemohou vynachválit, takže zbývá zjistit co na to vy.

   

  více
 • Koncertní série Jazzbit: Libor Šmoldas Trio pokřtí své druhé album On The Move

  Ve středu 25. října pokřtí sehraná trojice Libor Šmoldas Trio (CZ/USA) své druhé album nazvané On The Move v rámci koncertní série Jazzbit organizované festivalem Mladí Ladí Jazz. Libor Šmoldas, jeden z nejuznávanějších českých kytaristů, představí svou tvorbu v doprovodu bubeníka Adama Nussbauma a kontrabasisty Jaye Andersona, kteří patří ke světové jazzové špičce. Večer otevře dark fusion sestava Tryptych (CZ). Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji GoOut v ceně od 150Kč.

  více
 • Spectaculare příváží nový projekt členů The Cinematic Orchestra

  Pátý ročník Festivalu Spectaculare začne naplno až v lednu, no svým fanouškům přináší jednu lahůdku už teď - na říjen do Prahy pozvali nový projekt členů kultovních The Cinematic Orchestra - kapelu The Breath. Nová "superskupina" složená ze známých osobností zahraje exkluzivně v klubu Jazz Dock ve středu 11. října.

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 11 16 21 24 » Na konec