Hudba

 • CLARINET FACTORY vydají v březnu nové studiové album Meadows

  Dlouhých sedm let od vydání poslední řadovky Out of Home a tři roky po dvojalbu Worx and Reworx přichází mezinárodně ceněný ansámbl Clarinet Factory s novým studiovým počinem! Novinka, která dostala název Meadows a coby hosté se na ní podíleli například Joe Acheson z britských Hidden Orchestra, folklórní soubor Grunik nebo bubeník Dan Šoltis z Vertigo Quintet, vychází 3. března u belgického vydavatelství homerecords.be a Clarinet Factory se na ní dle svých slov vrací ke svým "přirozeným kořenům".

  více
 • Priessnitz: jsme “cédéčková kapela”

  Do nového roku vstoupili Priessnitz tak, jako zakončili ten loňský, tedy na vyprodaném koncertě. Po Račím údolí jim tentokrát aplaudoval pražský Lucerna Music Bar, kde formace okolo Jaromíra Švejdíka zahrála 18. 1. společně s Tata Bojs na benefičním Koncertě (NEJEN) pro šumavskou divočinu č. 7. V rámci více než dvouhodinového vystoupení Priessnitz potěšili fanoušky jak staršími skladbami, tak řadou novinek z loňského alba Beztíže včetně písně Daleko, k níž kapela při té příležitosti představila 360° videoklip (podívejte se zde: http://y2u.be/nzFaKAyJhIo). Více o samotném albu a jeho stěžejních tématech se dočtete v našem generic interview s Jaromírem Švejdíkem a Petrem Kružíkem.

  více
 • RAMMSTEIN vystoupí 28/5/2017 v pražské Eden Aréně

  Na základě velmi úspěšné koncertní série z tohoto roku, která zahrnovala i vystoupení na festivalech v Buenos Aires nebo Chicagu, budou Rammstein pokračovat v koncertování i v roce 2017. Do Prahy se vrátí po sedmi letech od svého posledního vyprodaného koncertu, tentokrát se však svým fanouškům představí v rámci koncertu pod širým nebem v pražské Eden Aréně. Kapela Rammstein patří již léta k nejlepšímu německému hudebnímu exportu. Šestičlenné seskupení, které odstartovalo svoji hudební pouť v roce 1994, doposud po světě prodalo miliony alb, singlů a dvd a získalo nespočetné množství zlatých a platinových ocenění. Největší obdiv svých fanoušků ale Rammstein sklízejí na koncertních pódiích. Jejich živá vystoupení jsou plná pyrotechnických efektů, obscénních gest, vizuálních vychytávek a především energie.

   

  Pokud je hudba Rammstein ideální jako soundtrack pro budování velkých monumentů v poušti, pak někde v divočejším světě stojí impozantní stavba budovaná 22 let šesti umělci pocházející z Východního Berlína. Velmi silné jádro kapely tvoří perfektní souhra kytaristů Richarda Z. Kruspe a Paula Henryho Landerse ve skvělém doprovodu baskytary Olivera Riedela a bubeníka Christopha „Doom" Schneidera. Samozřejmě nelze opomenout výjimečný talent klávesisty doktora Christiana „Flake" Lorenze, jehož klávesy dotvářejí nezaměnitelný zvuk kapely. Frontmanem kapely je zpěvák Till Lindemann, který je v součastné době bezpochyby jedním z nejosobitějších vokalistů na světě. Rammstein během koncertů vytváří velkolepou show, která nechá chladným málokoho.

   

  Již od začátků, které se datují do roku 1993, hraje kapela tvrdý a úderný metalový rock, který je však výrazně ovlivněn taneční hudbou. Rammstein vůbec velmi rádi kombinují protikladné ingredience. V jejich hudbě se na jednu stranu mísí tvrdost teutonských rytířů, texty jsou však o vztazích mezi lidmi a lásce. Díky koncertním show, kde si členové kapely mění velmi často převleky a nebojí se použít ani pyrotechnických efektů, mají Rammstein pověst výborné koncertní skupiny. Že to pánové na živo opravdu umí, se české publikum přesvědčilo naposledy v roce 2011 v rámci vyprodaného pražského koncertu.

   

  „Existují lidé, kteří si myslí, že jsme neuvěřitelně vtipní a lidé, kteří si myslí, že jsme neuvěřitelně vážní, řekl kytarista Paul Landers. „Je to jen o osobním názoru. Myslím, že v tomto ohledu jsme něco jako zrcadlo - jakékoliv názory nebo vnímání lidí se v naší tvorbě odráží rovnou zpátky na ně ..."

  více
 • SharkaSs má venku nový singl a klip Proč to tak cítím jenom já

  Po jarním debutovém E.P. 2016, jež uvedl úspěšný klip ke skladbě Plusy a mínusy, přichází na sklonku roku SharkaSs se zbrusu novou písní! Song, který dostal název Proč to tak cítím jenom já, doprovází citlivý a jemný videoklip v režii Tomáš Krejčího. Podívejte se zde: http://y2u.be/P6DlwNVe32Q! Novou skladbu můžete slyšet také naživo mimo jiné v rámci aktuálního turné kapely Eddie Stoilow, na jehož vybraných zastávkách SharkaSs vystupuje v roli speciálního hosta.

  více
 • Polemic se po roce vrátí do Lucerna Music Baru

  Slovenská ska-reggae kapela Polemic brázdí pódia už dlouhých 27 let, během kterých si vytvořila věrné publikum na Slovensku a v České republice. V úterý 15. listopadu se Polemic po roce vrátí do pražského Lucerna Music Baru s aktuálním hitem Tancuj.


   

  více
 • Kulturní tip: Koncert legendárního trumpetisty Laca Décziho se blíží, proběhne na Dlabačově

  KDY: čtvrtek 13. října, od 18.00

  KDE: Kino Dlabačov, Bělohorská 24, 169 01

  Mimořádně koncentrovaný jazzový zážitek nabídne ve čtvrtek 13. října pražské Kino Dlabačov: V 18 hodin začne projekce nového celovečerního hudebního dokumentu režisérů Filipa Remundy a Roberta Kirchhoffa Pára nad řekou o životě tří jazzových legend - trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho.  V 19.30 následuje debata s tvůrci filmu a po ní od 21 hodin live koncert jednoho z hrdinů Páry nad řekou - fenomenálního Laca Décziho a jeho kepely Celula New York. Vstupenky na jedinečný večer je možné zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu 200 Kč, na místě za 250 Kč.

   

   

  více
 • Timudej křísí v novém klipu prvorepublikový esprit

  Černošicko-balkánské hudební uskupení Timudej pouští do světa další, v pořadí druhý videoklip ke skladbě ze svého nového alba Ještěně, jež vyšlo letos na jaře. Po klipu k songu Já jsem DJ, tentokrát došlo na zfilmování písně Surikata, která oprašuje dobu, kdy letěla ulíznutá pěšinka, perfektně střižený oblek a elegantní taneční krok po naleštěném parketu funkcionalistické vily. Podívejte se zde: https://youtu.be/LgYbZGo4qgk

   

   

  více
 • Jamie Marshall & Amplified Acoustic Band (GB/CZ) vydávají své debutové album

  Kapela The Amplified Acoustic Band soustředěná kolem charizmatického anglického písničkáře Jamieho Marshalla vydala nové album "NOW. HERE. THIS."

   

   

  více
 • Priessnitz jsou Beztíže - "Rozlučkové" album vyjde v říjnu

  Deset let po vydání poslední řadovky Stereo přichází z malebných Jeseníků další dávka syrové uhrančivosti. Pod názvem Beztíže se chystá zřejmě definitivně poslední studiové album kultovních Priessnitz. Jedenáct nových písní v produkci Dušana Neuwertha, které kapela dle svých slov skládala "svobodně, beztížně", vyjde začátkem října a Priessnitz novinku podpoří vánočním klubovým turné, kterému předchází koncert 8. 10. příznačně v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku. 

  více
 • Norští rockeři Kvelertak přivezou v listopadu novou desku

  Norská rocková kapela Kvelertak vydala v květnu své nové album s názvem Nattesferd, které přijedou představit 19. listopadu do pražského Lucerna Music Baru. Vstupenky za 290 Kč + poplatky jsou k zakoupení na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na www.musicbar.cz, GoOut.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 390 Kč. 

  více
 • Narozeninová novinka: herec Zdeněk Piškula vypustil do světa klip ke své písni Zvraty

  Zdeněk Piškula se stále výrazněji profiluje nejen jako herec, ale také coby muzikant. Před časem nahrál písničku Zvraty, pro kterou napsal hudbu i text, nazpíval ji a doprovodil na kytaru. A k velké radosti početné skupiny fanynek se v červnu singl dočkal atraktivní obrazové podoby – v hlavní (a jediné) roli Zdeněk Piškula! Nový klip je k vidění na: https://youtu.be/zahvMEYT-n8

  více
 • Pavel Šporcl & Gipsy Way Ensemble zahrají pod širým nebem na zámku Velké Losiny

  Vášeň, cikánské rytmy a muzikantské mistrovství zažije 1. července nádvoří zámku Velké Losiny - pod širým nebem se tu odehraje koncert Pavla Šporcla a cikánské cimbálové kapely GIPSY WAY ENSEMBLE! 

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 11 16 21 24 » Na konec