Festivaly

 • Festival Jazz On5 se blíží!

  Po sedmi úspěšných ročnících se festival JAZZ ON 5 stal neodmyslitelnou součástí podzimní kulturní nabídky městské části Praha 5, potažmo celého hlavního města a v širším kontextu i České republiky. Ve spolupráci s W&M Production a s podporou MČ Praha 5 a Ministerstva kultury chystáme již 8. ročník této hudební přehlídky jazzových, bluesových i dalších interpretů a také několika workshopů. Chtěli bychom přiblížit divákům to nejlepší ze současné světové hudební scény. Proto jsme oslovili velmi zajímavé interprety zejména z USA, Francie, Norska, Švýcarska, Velké Británie, Nizozemska, Itálie a ČR. 

  více
 • Blíží se festival Jazz On5 v Jazz Docku

  19. - 23. 10. 2016. Po sedmi úspěšných ročnících se festival Jazz On 5 stal neodmyslitelnou součástí podzimní kulturní nabídky městské části Praha 5, potažmo celého hlavního města a v širším kontextu i České republiky. Ve spolupráci s W&M Production a s podporou MČ Praha a Ministerstva kultury chystáme již 8. ročník této hudební přehlídky jazzových, bluesových i dalších interpretů a také několika workshopů. Chtěli bychom přiblížit divákům  to nejlepší ze současné světové hudební scény a proto jsme oslovili velmi zajímavé interprety zejména z  USA, Francie, Norska, Švýcarska, Velké Británie, Nizozemska, Itálie  a ČR.

  více
 • Sobotní ochutnávku festivalu SOUNDTRACK Poděbrady navštívilo více než deset tisíc lidí!

  Letošní festivalový trailer nového Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady si nenechalo ujít více než deset tisíc návštěvníků tohoto oblíbeného lázeňského města. Hlavní program sobotního odpoledne, soustředěný v lázeňském parku a na přilehlé kolonádě, patřil všem věkovým kategoriím, nejvíce si však užili rodiče s dětmi. Hudba zněla z několika scén, na kterých se střídali kapely i sólisté, pestrý program zahrnoval i školu tanga a swingu, multimediální prostor s hudebními nástroji nebo exkluzivní předpremiéru nejnovějšího Spielbergova animáku podle Roalda Dahla Obr Dobr. 

  více
 • Festival Hrady CZ začíná tento pátek na hradě Točník, hlavní hvězdou bude poprvé kapela Kabát

  Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ letos odstartuje v pátek a sobotu 15. a 16. července na hradě Točníku. Hlavní hvězdou festivalu je letos kapela Kabát, kterou si fanoušci budou moci poslechnout na všech zastávkách festivalu v sobotu před půlnocí. V pátek se festivalový areál u hradu Točník se dvěma pódii otevře v 16 hodin, první koncert vypukne již v půl šesté a fanoušci se mohou těšit na kapely a interprety Mandrage, Monkey Business, Pražský výběr nebo Xindla X či Rytmuse a Vladimira 518 ve speciálním „hradním" setu. O sobotní hudební program se postarají například kapely No Name, Divokej Bill či Mňága a Žďorp a další skupiny a interpreti. Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu. 

  více
 • Kapela Kabát uzavře sobotní program na všech zastávkách festivalu Hrady CZ

  Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točníku, má kompletní line-up. Hlavní hvězdu letošního hradního turné, kapelu Kabát, si budou moci fanoušci poslechnout na všech zastávkách festivalu v sobotu před půlnocí a uzavře tak program všech festivalových zastávek. V pátek fanoušci na dvou stageích zhlédnou Monkey Business, Mandrage, Xindla X nebo speciální hodinový hradní set rapperů Rytmuse a Vladimira 518 a další kapely a interprety. Pouze na festivalu Hrady CZ budou moci fanoušci toto léto vidět hrát kapelu Pražský výběr. Soboty budou patřit například skupinám No Name, Divokej Bill, Visací zámek nebo Mňága a Žďorp. Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu. 

  více
 • Vlk z královských Vinohrad Jana Němce a učitelka Jana Hřebejka v hlavní soutěži 51. MMF KV

  Ital Roberto Andò (Ať žije svoboda na MFF KV 2013) představí filozofickou detektivku Zpovědi s Tonim Servillem v hlavní roli. Na festival se vrátí i talentovaný Rus Ivan Tverdovsky (vítěz soutěže Na východ od Západu s filmem Nápravná třída) s fantaskním dramatem Zoologie. Žánrově pestrou skladbu soutěžních filmů doplní neobvyklá německá psychologická romance Prvotní štěstí s Martinou Gedeck v hlavní roli či komorní drama maďarského režiséra Szabolcse Hajdu Rodinné štěstí.

   

   

  více
 • Improvizační festival Zpatra

  Od pátku 17. do neděle 19. června se ve Studiu Alta v Praze uskuteční improvizační festival Zpatra, který je určen nejen improvizátorům, ale především divákům, které improvizační divadlo zajímá a baví. Účastníky festivalu čeká nabitý program plný improvizačních představení českých i zahraničních souborů a několik workshopů pod vedením zkušených improvizátorů. 

   

   

  více
 • Celodenní „trailer“ nového festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady bude mít premiéru 27. srpna

  Filmová hudba má výrazný podíl na celkovém diváckém zážitku, beze slov umocňuje děj, probouzí emoce, mnohdy žije v paměti déle než samotný příběh... Unikátní oslavou filmové hudby všech žánrů a forem je nový Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady, první a jediný svého druhu v České republice. Veřejnosti se poprvé představí v sobotu 27. srpna celodenní „ochutnávkou", předznamenávající oficiální 1. ročník, který se uskuteční koncem srpna příštího roku. Sobotní program s aktivitami pro celou rodinu vyvrcholí velkolepým koncertem filmové hudby pod poděbradským zámkem na břehu Labe. 

  více
 • PALM OFF FEST: Špičkové evropské soubory a tvůrci od 23. května do 6. června v Divadle pod Palmovkou

  První ročník divadelního festivalu Palm Off Fest nabídne všem příznivcům Thálie mimořádnou příležitost vidět na jednom místě exkluzivní výběr z repertoáru předních středoevropských scén. Od 23. května do 6. června se v pražském Divadle pod Palmovkou představí soubory z Polska, Slovenska a České republiky. Do Prahy zavítají evropské divadelní ikony - polští režiséři Krystian Lupa a Jan Klata - a představí se i nejlepší česká inscenace roku

  více
 • Karlovarský festival ocení Jiřinu Bohdalovou

  Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary převezme na 51. ročníku MFF KV herečka Jiřina Bohdalová, která v letošním roce oslavuje životní jubileum.

   

   

  více
 • Divadlo pod Palmovkou přiveze do Prahy evropskou divadelní špičku. Chystá se první PALM OFF FEST

  Divadlo pod Palmovkou uvede od 23. května do 6. června 2016 první ročník divadelního festivalu Palm Off Fest. Na přehlídce se představí soubory z Polska, Slovenska a České republiky. Do Prahy zavítají i evropské divadelní ikony - polští režiséři Krystian Lupa a Jan Klata.

   

   

  více
 • Rock for Churchill přiveze australského performera Dub FX a nigerijskou hvězdu Nneka

  Hudební festival Rock for Churchill zveřejnil další 2 zahraniční jména letošního programu - australského performera Dub FX a nigerijskou hvězdu Nneku. Rock for Churchill proběhne 26. a 27. srpna ve Vroutku. První edice nejlevnějších 2denních vstupenek za cenu 700 Kč (+ poplatky) je k dispozici do 29. února.

   

   

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 9 13 17 » Na konec