Knihy

 • Proměna Franze Kafky vychází v nejstarším českém překladu s litografiemi Petra Nikla

  Unikátní vydání novely Franze Kafky Proměna v nejstarším českém překladu připravilo nakladatelství Teapot na podzim pro všechny čtenáře i milovníky krásných knih a umění. Jedinečný umělecký skvost s originálními litografiemi Petra Nikla vychází 28. října 2016, 101 let po prvním uveřejnění. 

  více
 • TABOOK 2016 v oblasti srdce - již za pár dní!

  Čtvrtek 29. ZÁŘÍ - neděle 2. ŘÍJNA

  TÁBOR - SÝPKA KOTNOV - MĚSTO

  „Tabook v oblasti srdce nemá nic společného s infarkty a jinými srdečními příhodami, a taky ne s Havlem (i když proč ne, vždyť je to výročí), spíš s Olgou Havlovou. I když infarktovými stavy jsme si prošli, když jsme zjistili, že nás nepodpořil jeden každoroční podporovatel, a snížil nám tak rozpočet o polovinu. Zamysleli jsme se tedy nad sebou a vzali to jako výzvu, která nás ještě o trochu víc přibližuje k našemu tématu," říká na úvod k letošnímu ročníku Tereza Horváthová, ředitelka festivalu.

  více
 • Byla legendou automobilového závodního sportu. Stejně dobře by ale mohla být legendou v oboru „přístup k životu“.

  „Člověk nemůže být veselý, kdykoliv se mu zachce. Ale může se o to vždycky snažit." - motto Elišky Junkové by mohlo znít kýčovitě. Kdyby se jí nepodařilo naplnit ho vlastním životem. 

  více
 • Uherský Brod hostí unikátní výstavu – Bible včera, dnes a zítra

  Unikátní putovní výstava Biblí v desítkách jazyků bude k vidění od 25. července do 5. srpna 2016 v Uherském Brodě. K vidění bude nejstarší latinská Bible z roku 1693 (Vulgata), ale i mnoho novodobých Biblí. Dále zde budou vystaveny zpěvníky, kancionály, modlitební knížky, Bible a biblické příběhy pro děti a mládež, studijní materiály a komentáře, mapy a atlasy. Součástí výstavy bude i studium biblických témat a diskuze. 

  více
 • Knižní novinka: Špulka modré nitě

  Rodina Whitshankových oplývá jakýmsi nepopsatelným nádechem výjimečnosti, zároveň se ale podobá jakékoli jiné rodině. V příbězích, které jednotliví protagonisté vyprávějí sobě i jiným, odhalují jen část pravdy - a některé kousky skládačky vyplouvají na povrch až po mnoha letech. Jako ve všech rodinách i v té jejich je spousta lásky a smíchu, stejně jako zklamání a žárlivostí. 

  více
 • Knižní novinka: Ernest Cline – Ready Player One. Sci-fi senzace roku!

  Co se stane, když milovník filmů a počítačových her napíše sci-fi román? Zrodí se obrovský hit! Stejně jako Ernest Cline, autor Ready Player One - Hra začíná, totiž filmy a počítačové hry milují miliony lidí po celém světě a fascinuje je možnost, začíst se do knihy, která nejenže strhujícím způsobem popisuje velkou hru, ale také ji v sobě ukrývá... Titul Ready Player One vyšel ve více než třiceti zemích, jen v USA se prodalo přes milion výtisků a filmovou adaptaci knížky na jaro 2018 připravuje Steven Spielberg. Kultovní bestseller New York Times... a všech geeků vydává Knižní klub.

  více
 • Týden čtení dětem s Déčkem pozve děti i dospělé po celé republice ke společnému čtení

  Šestý ročník tradičního týdne oslav literatury a společného čtení, letos pod názvem Týden čtení dětem s Déčkem, od 1. do 7. června nabídne desítky pozoruhodných akcí. Ve městech a obcích po celé republice se bude předčítat, vyprávět, tvořit, hrát a sdílet, mnohdy se zapojením známých osobností ze světa kultury, umění a sportu. 

   

   

  více
 • Aňa Geislerová se stala kmotrou japonského komiksu: Japonsko je můj sen

  Kmotrou kultovního japonského komiksu-mangy All You Need Is Kill (Stačí jen zabíjet) se stala herečka Aňa Geislerová. Aňa má jako dcera známého japanologa a odborníka na kaligrafii Petra Geislera k Japonsku a jeho kultuře vztah odmalička. "Japonsko je můj sen. Stejně jako když máte intenzivní  sen, já mám Japonsko. Mám ho v sobě od táty, z dětství. Písmo, obrazy, jídlo, komiksy... Důvěrně známé místo, kde jsem nikdy nebyla. A kdykoliv se mu ráda přiblížím," říká Aňa Geislerová. Komiks kultovního kreslíře Takeši Obaty All You Need Is Kill (Stačí jen zabíjet) vznikl podle slavného stejnojmenného románu Hirošiho Sakurazakiho z roku2004, v němž  se promítly autorovy zkušenosti s hraním her i vliv příběhů pracujících s časovou smyčkou. Kromě komiksu podle něj vznikl i scénář skvělého sci-fi filmu s Tomem Cruisem Na hraně zítřka (2014). 

   

  více
 • Vychází pozoruhodná kniha Tři oříšky pro Popelku: Slavnostní uvedení 14. května na Světu knihy za účasti režiséra Václava Vorlí

  Národní filmový archiv v květnu vydává knihu o nově digitálně restaurovaném filmu Tř̌i oříšky pro Popelku.  Stejnojmenná publikace bude veřejnosti oficiálně představena  v sobotu 14. 5. od 17.00 na 22. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2016 na Výstavišti Praha - Holešovice

  více
 • Celé Česko čte dětem® deset let motivuje a inspiruje děti i dospělé ke společnému čtení

  Unikátní celostátní kampaň Celé Česko čte dětem letos slaví desáté výročí založení. Stovky tisíc nadšených dětí i dospělých, více než 3 000 participujících organizací, nespočet společných zážitků nad knihou... Stručná rekapitulace deseti let existence nejlépe dokládá mimořádný rozsah a význam kampaně Celé Česko čte dětem. Ve znamení „desetiletí" se odehrává celý ročník 2016.

   

   

  více
 • Pozvánka na křest knižní novinky: Ladislav Pecháček – Jak básníci čekají na zázrak

  Šestý díl „básníků“ přináší dlouho a netrpělivě očekávanou odpověď na otázku, jak se dál odvíjel osud věčného romantika, veršujícího lékaře Štěpána Šafránka a dalších postav, které se od premiéry prvního dílu v roce 1982 dostaly do nejširšího povědomí. Souběžně s uvedením filmu Jak básníci čekají na zázrak se pod stejným názvem dostává čtenářům do ruky povídkový základ z pera Ladislava Pecháčka, obohacený četnými fotografiemi.

  více
 • Knižní bestseller v audiopodobě, Amélie a tma

  Petra Neomillnerová je známá svými upírskými romány a novelami patřícími k žánru fantasy. Amélie a tma, která vyšla u nakladatelství Albatros, je její první kniha pro děti, kniha více než neobvyklá, přesvědčivá a čtenářsky úspěšná. Vypráví příběh dvou dvanáctiletých dívek Amélie a Markéty. Jedna z nich, Amélie, je však duch utonulé dívky, která spolu se svou matkou, slavnou operní zpěvačkou, zahynula před 122 lety při velké pražské povodni. Živá Markéta se s mrtvou Amélií seznámí v noci ve Stromovce a uzavře s ní osudové přátelství. V audioknize je příběh vyprávěn střídavě oběma hrdinkami v tzv. ich formě. Amélii načetla Nikola Votočková (známá dabérka filmové upírské ságy Twilight nebo TV seriálu Teorie velkého třesku.), Markétu Vladana Drvotová (TV seriál Cesty domů, Divadlo Radar). Maminky obou dívek představují renomované herečky pražského divadla ABC: Veronika Gajerová a Lenka Zbranková. Požitek z…
  více