Knihy

 • Říjnové novinky z Euromedie

  Marika Gombitová, Miroslav Graclík: Úlomky vzpomínek Několikanásobná držitelka Zlatého slavíka Marika Gombitová proslula jako žena, která se nikdy nevzdává. Už když začala poprvé zpívat profesionálně, nepřestávala na sobě…
  více
 • Proměna Franze Kafky vychází v nejstarším českém překladu s litografiemi Petra Nikla

  Unikátní vydání novely Franze Kafky Proměna v nejstarším českém překladu připravilo nakladatelství Teapot na podzim pro všechny čtenáře i milovníky krásných knih a umění. Jedinečný umělecký skvost s originálními litografiemi Petra Nikla vychází 28. října 2016, 101 let po prvním uveřejnění. 

  více
 • TABOOK 2016 v oblasti srdce - již za pár dní!

  Čtvrtek 29. ZÁŘÍ - neděle 2. ŘÍJNA

  TÁBOR - SÝPKA KOTNOV - MĚSTO

  „Tabook v oblasti srdce nemá nic společného s infarkty a jinými srdečními příhodami, a taky ne s Havlem (i když proč ne, vždyť je to výročí), spíš s Olgou Havlovou. I když infarktovými stavy jsme si prošli, když jsme zjistili, že nás nepodpořil jeden každoroční podporovatel, a snížil nám tak rozpočet o polovinu. Zamysleli jsme se tedy nad sebou a vzali to jako výzvu, která nás ještě o trochu víc přibližuje k našemu tématu," říká na úvod k letošnímu ročníku Tereza Horváthová, ředitelka festivalu.

  více
 • Byla legendou automobilového závodního sportu. Stejně dobře by ale mohla být legendou v oboru „přístup k životu“.

  „Člověk nemůže být veselý, kdykoliv se mu zachce. Ale může se o to vždycky snažit." - motto Elišky Junkové by mohlo znít kýčovitě. Kdyby se jí nepodařilo naplnit ho vlastním životem. 

  více
 • Uherský Brod hostí unikátní výstavu – Bible včera, dnes a zítra

  Unikátní putovní výstava Biblí v desítkách jazyků bude k vidění od 25. července do 5. srpna 2016 v Uherském Brodě. K vidění bude nejstarší latinská Bible z roku 1693 (Vulgata), ale i mnoho novodobých Biblí. Dále zde budou vystaveny zpěvníky, kancionály, modlitební knížky, Bible a biblické příběhy pro děti a mládež, studijní materiály a komentáře, mapy a atlasy. Součástí výstavy bude i studium biblických témat a diskuze. 

  více
 • Knižní novinka: Špulka modré nitě

  Rodina Whitshankových oplývá jakýmsi nepopsatelným nádechem výjimečnosti, zároveň se ale podobá jakékoli jiné rodině. V příbězích, které jednotliví protagonisté vyprávějí sobě i jiným, odhalují jen část pravdy - a některé kousky skládačky vyplouvají na povrch až po mnoha letech. Jako ve všech rodinách i v té jejich je spousta lásky a smíchu, stejně jako zklamání a žárlivostí. 

  více
 • Knižní novinka: Ernest Cline – Ready Player One. Sci-fi senzace roku!

  Co se stane, když milovník filmů a počítačových her napíše sci-fi román? Zrodí se obrovský hit! Stejně jako Ernest Cline, autor Ready Player One - Hra začíná, totiž filmy a počítačové hry milují miliony lidí po celém světě a fascinuje je možnost, začíst se do knihy, která nejenže strhujícím způsobem popisuje velkou hru, ale také ji v sobě ukrývá... Titul Ready Player One vyšel ve více než třiceti zemích, jen v USA se prodalo přes milion výtisků a filmovou adaptaci knížky na jaro 2018 připravuje Steven Spielberg. Kultovní bestseller New York Times... a všech geeků vydává Knižní klub.

  více
 • Týden čtení dětem s Déčkem pozve děti i dospělé po celé republice ke společnému čtení

  Šestý ročník tradičního týdne oslav literatury a společného čtení, letos pod názvem Týden čtení dětem s Déčkem, od 1. do 7. června nabídne desítky pozoruhodných akcí. Ve městech a obcích po celé republice se bude předčítat, vyprávět, tvořit, hrát a sdílet, mnohdy se zapojením známých osobností ze světa kultury, umění a sportu. 

   

   

  více
 • Aňa Geislerová se stala kmotrou japonského komiksu: Japonsko je můj sen

  Kmotrou kultovního japonského komiksu-mangy All You Need Is Kill (Stačí jen zabíjet) se stala herečka Aňa Geislerová. Aňa má jako dcera známého japanologa a odborníka na kaligrafii Petra Geislera k Japonsku a jeho kultuře vztah odmalička. "Japonsko je můj sen. Stejně jako když máte intenzivní  sen, já mám Japonsko. Mám ho v sobě od táty, z dětství. Písmo, obrazy, jídlo, komiksy... Důvěrně známé místo, kde jsem nikdy nebyla. A kdykoliv se mu ráda přiblížím," říká Aňa Geislerová. Komiks kultovního kreslíře Takeši Obaty All You Need Is Kill (Stačí jen zabíjet) vznikl podle slavného stejnojmenného románu Hirošiho Sakurazakiho z roku2004, v němž  se promítly autorovy zkušenosti s hraním her i vliv příběhů pracujících s časovou smyčkou. Kromě komiksu podle něj vznikl i scénář skvělého sci-fi filmu s Tomem Cruisem Na hraně zítřka (2014). 

   

  více
 • Vychází pozoruhodná kniha Tři oříšky pro Popelku: Slavnostní uvedení 14. května na Světu knihy za účasti režiséra Václava Vorlí

  Národní filmový archiv v květnu vydává knihu o nově digitálně restaurovaném filmu Tř̌i oříšky pro Popelku.  Stejnojmenná publikace bude veřejnosti oficiálně představena  v sobotu 14. 5. od 17.00 na 22. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2016 na Výstavišti Praha - Holešovice

  více
 • Celé Česko čte dětem® deset let motivuje a inspiruje děti i dospělé ke společnému čtení

  Unikátní celostátní kampaň Celé Česko čte dětem letos slaví desáté výročí založení. Stovky tisíc nadšených dětí i dospělých, více než 3 000 participujících organizací, nespočet společných zážitků nad knihou... Stručná rekapitulace deseti let existence nejlépe dokládá mimořádný rozsah a význam kampaně Celé Česko čte dětem. Ve znamení „desetiletí" se odehrává celý ročník 2016.

   

   

  více
 • Pozvánka na křest knižní novinky: Ladislav Pecháček – Jak básníci čekají na zázrak

  Šestý díl „básníků“ přináší dlouho a netrpělivě očekávanou odpověď na otázku, jak se dál odvíjel osud věčného romantika, veršujícího lékaře Štěpána Šafránka a dalších postav, které se od premiéry prvního dílu v roce 1982 dostaly do nejširšího povědomí. Souběžně s uvedením filmu Jak básníci čekají na zázrak se pod stejným názvem dostává čtenářům do ruky povídkový základ z pera Ladislava Pecháčka, obohacený četnými fotografiemi.

  více