Knihy

 • Jednoho z nejstarších superhrdinů vůbec – Shazama, známého také jako Captain Marvel – můžete potkat v kinech a nyní také v knih

  Nakladatelství CREW právě vydává hravou novou verzi klasického komiksu pod názvem Shazam!: Monstrózní společenství zla. Vytvořil ji Jeff Smith, autor geniálního Kůstka. Jak to, že právě Shazam nadchl Ameriku a posléze celý svět? A čím strhává čtenáře dnes?

  více
 • Zaslíbená Země Nezemě 2: Temný komiks pro kluky i holky přináší další nečekanézákruty

  Právě vychází druhý díl jedné z nejpopulárnějších manga sérií současnosti! A pokud jste si mysleli, že hrdinové mají pěkně velké problémy, tak teď teprve uvidíte. Dobrodružné drama plné zrady i důvěry, napětí i emocí, může pokračovat.

   

   

  více
 • Tokijského ghúla čeká poslední bitva. Nebo snad ne?

  Tokijský ghúl je mrtvý... ať žije Tokijský ghúl! Tak by se dal shrnout současný stav ve světě této městské fantasy legendy s nádechem hororu. Veleúspěšná série končí, ovšem brzy se chystá neobvyklé intermezzo v podobě takzvané „light novely" - a od června 2019 na Ghúla přímo naváže nová komiksová série. 

  více
 • KNIŽNÍ TIP: Temná komiksová řada Zaslíbená Země Nezemě

  Doporučujeme novou mangu série Zaslíbená Země Nezemě, která právě startuje v Nakladatelství CREW

  více
 • Do Česka přichází další manga hit – temná řada Zaslíbená Země Nezemě

  Již se ukázalo, že o japonské komiksy čili mangu je u nás zájem: Oblíbeného Naruta vyšlo přes 40 knih a také novinky jako Tokijský ghúl či Čarodějova nevěsta se zařadily mezi stálice na českém komiksovém trhu. Nakladatelství CREW, které se do mangy před osmi lety pustilo, začalo opatrně, spíše klasikou, ale čím dál více se pouští i do nových populárních titulů, se kterými pomalu dohání původní japonské vydavatele.

  více
 • Nejlepší komiksy roku 2018 – a především: na co se těšit v novém roce?

  Rok 2018 skončil, je tu nový rok - a s ním i čas na krátké ohlédnutí. V minulém roce Nakladatelství CREW potvrdilo a zvýraznilo svou pozici největšího hráče na českém komiksovém trhu. Za minulý rok vydalo 128 nových titulů a řadu starších dotiskovalo. O všech se tedy rozepsat nemůžeme, zde je ale výběr toho nejdůležitějšího. 

  více
 • Právě vychází komiksová verze příběhu Sherlock: Studie v růžové

  Kultovní Sherlock Holmes dobývá nečekané území - japonský komiks!

  V roce 2010 se v televizi zrodila senzace. Jeden z nejslavnějších televizních scenáristů Steven Moffat, který svou kariéru začal velmi úspěšnými sitkomy, poté napsal nejlepší díly Doctora Who a se Spielbergem spolupracoval na Tintinovi, přišel se svou verzí Sherlocka Holmese. Ta se okamžitě stala celosvětovou senzací, katapultovala Benedicta Cumberbatche do pozice jednoho z nejoblíbenějších herců planety, a nyní se dočkává i zajímavého komiksového zpracování. Na originální trailer se můžete podívat zde.


   

   

  více
 • Jungova Kniha obrazů – prolínání výtvarna a psyché

  V těsném závěsu za původním německým vydáním vychází náš překlad unikátní edice dosud neznámých terapeutických obrazů Jungových pacientů nazvaný KNIHA OBRAZŮ. Fascinující pohled do Jungovy psychologické kuchyně, pozoruhodná díla stojící na pomezí umění a terapie. A taktéž svérázná ilustrace dějin první poloviny 20. století.

  více
 • SVĚTY A UMĚNÍ BLIZZARD ENTERTAINMENT: Vesmír jednoho z nejúspěšnějších herních studií ve výpravné publikaci!

  Nakladatelství CREW a Fantom Print vydávají monumentální publikaci pro všechny fanoušky „WoWka", Diabla či StarCraftu! Herní fenomén Blizzard nemá ve světě obdoby, a proto si knihu Světy a umění Blizzard Entertainment, která vychází k dvaceti letům existence studia, rozhodně zaslouží. Publikace zkoumá kreativní síly za slavnými hrami a předvádí umění Blizzardu prostřednictvím skoro sedmi set úžasných skic, kreseb a náčrtů.

  více
 • Nominace na Cenu Jiřího Ortena 2018: Drásavý román o dnešní ženě, básnický záznam současného světa očima sotva dvacetileté aut

  Letošní 31. ročník Ceny Jiřího Ortena představuje tři nominovaná díla mladých talentovaných autorů. Odborná porota jmenovaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů nominovala románový debut Lapači prachu Lucie Faulerové, básnickou sbírku sotva dvacetileté Emmy Kausc Cykly a invenční žánrovou koláž Miluji svou babičku víc než mladé dívky Ondřeje Macla. Jméno vítězky nebo vítěze bude slavnostně vyhlášeno 10. května v 17.00 ve Velkém sále Průmyslového paláce na knižním veletrhu Svět knihy Praha 2018. Všichni nominovaní se ještě předtím setkají na autorském čtení, které je na programu 2. května od 18.00 hodin v Literární kavárně Řetězová, Praha 1. 

  více
 • Nesbøho vrcholný thriller Macbeth vyjde 5. dubna ve 30 jazycích

  Norský král detektivek Jo Nesbø v očekávané novince Macbeth ukazuje, jak hra o moc, nenasytnost a temná zákoutí lidského jednání a mysli dokáží ovlivňovat a ničit životy... A činí tak strhujícím způsobem, který čtenáře zcela pohltí - tak jak to dokáže jen on. Kniha vychází spolu se světovou premiérou ve 30 jazycích včetně češtiny 5. dubna 2018. V České republice a na Slovensku ji vydá nakladatelství Práh

  více
 • Právě vychází moderní komiks Čarodějova nevěsta – světový hit plný těžkých osudů, magie i emocí

  Nakladatelství CREW právě vydává jednu z nejúspěšnějších mang všech dob Čarodějova nevěsta. První díl se tak k českým čtenářům a čtenářkám dostává pouhé čtyři roky po raketovém startu originálu a dva roky po anglickém vydání, které z Čarodějovy nevěsty udělalo celosvětový fenomén. 

  více