Knihy

 • Právě vychází moderní komiks Čarodějova nevěsta – světový hit plný těžkých osudů, magie i emocí

  Nakladatelství CREW právě vydává jednu z nejúspěšnějších mang všech dob Čarodějova nevěsta. První díl se tak k českým čtenářům a čtenářkám dostává pouhé čtyři roky po raketovém startu originálu a dva roky po anglickém vydání, které z Čarodějovy nevěsty udělalo celosvětový fenomén. 

  více
 • BRZY VYJDE: Čarodějova nevěsta – magie i romantika v moderním manga hitu!

  S nebývalou rychlostí vstupuje na český trh manga Čarodějova nevěsta (v originále Mahócukai no jome, v angličtině The Ancient Magus' Bride). Poprvé se objevila v magazínu Monthly Comic Blade v roce 2013 a v knižní podobě vyšla o rok později - takže česká verze je tady pouhé čtyři roky po vydařeném startu a jen dva roky poté, co se první díl objevil v angličtině! Tuzemští příznivci japonských komiksů pohotovou reakci nakladatelství CREW s nadšením vítají. Čarodějova nevěsta je totiž komiks sice relativně nový, ale už se stihl zařadit mezi legendy a jednu z nejúspěšnějších mang všech dob. 

  více
 • Tip na vánoční dárek: kniha Můj bratr mesiáš Spisovatel a vizionář Martin Vopěnka vypráví příběh o budoucnosti lidstva, spáse

  Praha roku 2096 v období klimatické katastrofy. Střední Evropu sužuje dlouholeté sucho, Vltava téměř vyschla, město je zaplaveno uprchlíky z jihu. Tehdy se v Holešovicích narodí Eli, budoucí prorok a mesiáš. O několik let později jeho bratr Marek vede malou skupinu Eliho následovníků. Sucho a horko mezitím vystřídala nová doba ledová způsobená lidským zásahem ve stratosféře, střední Evropa je téměř neobyvatelná, jih chladný a deštivý, nerodí se děti. Dočká se lidstvo záchrany skrze učení dávno mrtvého, umučeného Eliho a život jeho bratra?

  Nový román českého spisovatele a vizionáře Martina Vopěnky, který vyšel v první polovině letošního roku a zaznamenal velmi příznivé ohlasy, uvěřitelně a s citem pro psychologii postav ukazuje, kolik bolesti, lásky, nenávisti, pochybností i naděje by mohlo přinést zrození někoho, kdo by v lidských dějinách hrál stejnou roli jako kdysi Ježíš.

  více
 • Vychází knížkodeska Ukolébavky – uspávat vás budou také Tomáš Klus, Ewa Farna a obrazy Jaroslava Róny

  Výpravná kniha Ukolébavky s ilustracemi Jaroslava Róny a vloženým CD s písněmi Robina Krále a Jana Lstibůrka v podání Tomáše Kluse, Ewy Farne a sester Páchových vychází v polovině listopadu v nakladatelství Pikola. Unikátní novinku na cestu za čtenáři a posluchači vyprovodí autogramiáda Robina Krále, Jana Lstibůrka, Tomáše Kluse a Jaroslava Róny, která se koná ve středu 15. listopadu v 15.00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v centru Prahy.

   

  více
 • Vychází první díl legendární série Jukita Kišira BOJOVÝ ANDĚL ALITA 1: ZREZIVĚLÝ ANDĚL

  Nakladatelství Crew právě vydává první část velkolepé sci-fi ságy o nebezpečné dívce-kyborgovi bez paměti. Tato legendární manga, stvořená Jukitem Kiširem, v Japonsku původně vycházela pod názvem Gunnm (v překladu „Sen o zbraních"). Až pozdější americké vydání přišlo s titulem, pod nímž ji dnes zná celý zbytek světa. Pod názvem Alita: Battle Angel vzniká i velká filmová adaptace, jíž se zhostili James Cameron v roli producenta a scenáristy a Robert Rodriguez jako režisér.

  více
 • Spisovatel Robert Fulghum představí v plzeňském pivovaru knižní novinku Opravář osudů

  Fanoušci světoznámého amerického autora Roberta Fulghuma se se svým idolem mohou osobně setkat v pondělí 2. října v prostorách pivovaru Plzeňský Prazdroj. Spisovatel zde od 17 hodin představí svoji novou knihu Opravář osudů

  více
 • TABOOK 2017 – šesté vydání

  Polsko - humor, groteska - nová reportáž - světová obrazová kniha a ilustrace - knihy umělců pro děti  - scola

   

  Mezinárodní festival malých a středních kvalitních nakladatelů, setkání knižních profesí a velkolepá oslava obrazové knihy a ilustrace se odehraje poslední zářijový víkend v Táboře od čtvrtka 28. září do neděle 1. října. Tabook jako obvykle představuje a objevuje klíčové osobnosti současné nezávislé knižní scény, široké spektrum kvalitního vydávání a všech činností s tím spojených. 

  více
 • DVĚ KNIŽNÍ NOVINKY: Mých tisíc životů a Belmondo o Belmondovi

  Legendární Jean-Paul Belmondo se ve svých čtyřiaosmdesáti letech vůbec poprvé rozhodl veřejně sdílet svůj vzrušující osobní i profesní příběh - a rovnou ve dvou knihách! První, Mých tisíc životů, je vzpomínková autobiografie napsaná s typickým, Bébelovi vlastním humorem. Druhá s názvem Belmondo o Belmondovi je velké fotografické album, jehož jednotlivé kapitoly propojují Belmondovy osobní poznámky a komentáře. Obě pozoruhodné publikace v českém překladu 25. října vydává nakladatelství Práh - titul Mých tisíc životů navíc ve stejný den také jako audioknihu v mistrovské interpretaci dlouholetého dabéra Jiřího Krampola. Vzpomínky hrdiny filmů Zvíře, Muž z Acapulca nebo Policajt nebo rošťák vychází v audioverzi ve světové premiéře.  

  více
 • Laureátkou Literární ceny Knižního klubu 2017 je Anna Vovsová s knihou Ladič

  PRAHA, 5. 9. 2017 - Literární cena Knižního klubu od roku 1995 otevírá tuzemským talentovaným autorům cestu do světa profesionálních spisovatelů. Odměnou vítězi je vydání knihy pod renomovanou nakladatelskou značkou Knižní klub, prémie 100 000 Kč a originální skleněná plastika ve tvaru knihy - letos ji získala Anna Vovsová s románem Ladič. Vítězné dílo 22. ročníku Literární ceny Knižního klubu bylo oficiálně vyhlášeno v rámci slavnostního ceremoniálu 5. září v pražském Kaiserštejnském paláci. 

  více
 • Knižní tip: Vychází novinka DO VODY od autorky fenoménu Dívka ve vlaku Pauly Hawkins

  Jeden z nejočekávanějších titulů letošního léta, novinka spisovatelky Pauly Hawkins, autorky světově úspěšné knihy Dívka ve vlaku, vychází v těchto dnech v nakladatelství Ikar. Thriller Do vody nabídne čtenářům stejně jako autorčina prvotina příběh plný napětí, tajemství a nečekaných zápletek.

  více
 • Bibliofilie Proměna s litografiemi Petra Nikla ve výběru Czech Design Week Jaro 2017!

  Přehlídka toho nejlepšího z originálního českého designu je k vidění od úterý 9. 5. do neděle 14. 5. 2017 v prostorách DUP 39, každý den do 21:00 hod. Jedním z lákadel je bibliofilie Proměna Nakladatelství Teapot, která letos v dubnu získala ocenění , Cena svazu polygrafických nakladatelů´ v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2016.

  více
 • Lednové novinky z Euromedie

  Zimní počasí je ideální čas pro přečtení nějaké pěkné knihy. Přinášíme vám přehled horkých knižních novinek. 

  více