Ostatní

 • Aňa Geislerová na londýnské premiéře filmu Anthropoid

  Včerejší slavnostní londýnskou premiéru válečného dramatu Anthropoid, přibližujícího jednu ze zásadních událostí československé historie,  si nenechalo ujít hned několik světových celebrit, mj. Noomi Rapace, Sharleen Spiteri nebo Eva Herzigová. 

  více
 • Kozí mejdan

  Ten letošní Kozí mejdan začíná ve čtvrtek 18. a potrvá do neděle 21. srpna a to na samotě Milkovice u Libáně okr.Jičín

  (mezi Kopidlnem a Sobotkou a zámky Dětenice a Staré Hrady).

   

   

  více
 • Zdeněk Piškula začíná brázdit taneční parket. Stane se nejmladším účastníkem soutěže StarDance

  Jen co se herec a zpěvák Zdeněk Piškula vrátil z měsíční studijně-poznávací cesty po USA, začíná čelit další výzvě. Jako dosud nemladší účastník se zapojí do populární taneční soutěže StarDance, jejíž osmou řadu odvysílá na podzim Česká televize. 

  více
 • Analog uzavře letošní sezónu

  Mezinárodní parta osmi přátel - výjimečně talentovaných akrobatů, tanečníků a hudebníků - se už potřetí potká na Jatkách78, aby vás chytila za srdce a zvedla ze židle. Poslední tři večery této sezóny naplní energický mix šílených akrobatických čísel, gagů, podmanivého zpěvu a progresivních rytmů. Závěrečným potleskem mejdan teprve začne... 

  více
 • Cestováním žije a rád inspiruje ostatní: Luboš Kováč opět v KC Průhon

  Dne 9. 6. 2016 bude od 19:00 hod probíhat již druhá přednáška s promítáním fotografií v režii nadšeného cestovatele, Lubomíra Kováče. Tentokrát o Gruzii a Arménii, o zemích, které jsou doslova přeplněné horami a starobylými kostely. Uprostřed divoké přírody kavkazských hor narazíte na neuvěřitelně pohostinné lidi, kteří jsou patřičně hrdí na pestrou kuchyni, výborné víno a pravý arménský koňak.

  Přijďte také, nechte se omámit zdejší bezstarostnou atmosférou, vyslechněte si zábavné historky z cest a třeba se i inspirujte pro svou vlastní výpravu. 

  více
 • Den dětí s Baletem Národního divadla 29. 5. i s baletní dílnou

  Děti i se svými rodiči či prarodiči jsou zvány do sídla Baletu Národního divadla na Anenském náměstí 2 - kouzelného místa s baletními sály, tyčemi podél zrcadel, bílými balerínami, kde zní krásná hudba a voní kalafuna. V rámci Dětského dne v neděli 29. května od 15 do 18 hodin si vyzkouší, jaké to je být baletkou anebo tanečníkem! Stačí si přinést z domova baletní sukénku či kostým oblíbené postavy. Děvčátka se mohou proměnit ve Sněhovou královnou, labuť, Růženku, princeznu. Kluky by mohl zajímat Rudovous, Krabat nebo princ. Na jevišti tančí také vlci, lišky, myšáci... S proměnou i tancem dětem pomohou členové Baletu ND.

   

   

  více
 • Jarní LEMARKET je tu! Galerie Mánes ožije v květnu originální českou a slovenskou tvorbou

  Pražská Galerie Mánes se v květnu potřetí promění v moderní tržiště plné originálních českých a slovenských značek. Jarní LEMARKET startuje 21. května. Během dvou nabitých dní budou moci návštěvníci obdivovat výrobky 90-ti tvůrců. Na jarním LEMARKETU se představí šperky Hanus Lamr Jewelery, pohodlné oblečení Lull Loungewear ze Slovenska, sportovní designové oblečení Syn v pohybu či krásné dřevěné hračky KUTULU. Návštěvníci se však mohou těšit i na domácí pečené müsli Janova Pec, bylinné olejíčky a vůně JaGaia a mnoho dalšího.  

   

   

  více
 • O prestižní Českou cenu za architekturu bude bojovat 476 děl

  Česká komora architektů letos v lednu vyhlásila 1. ročník soutěžní přehlídky Česká cena za architekturu (ČCA). O nové prestižní ocenění se nyní uchází úctyhodný počet téměř pětistovky přihlášených prací, z nichž porota složená z renomovaných zahraničních architektů nejprve vybere přibližně padesát architektonických realizací, které budou představeny na nominačním večeru 14. června v kulturním prostoru La Fabrika. Slavnostní galavečer, na němž z tohoto výběru vzejde deset finalistů, z nichž jeden se stane historicky prvním laureátem České ceny za architekturu, se uskuteční 7. listopadu v Místě pro nové umění - Jatka 78. Výstava všech nominovaných děl bude k vidění v průběhu listopadu a prosince v Centru současného umění DOX.

   

   

  více
 • 420PEOPLE představí novou verzi Mirage – poprvé s Chantal Poullain

  Mimořádně vydařená, diváky i kritikou vysoce hodnocená inscenace špičkového tanečního souboru 420PEOPLE Mirage prošla upgradem. Původní obsazení složené výhradně z profesionálních tanečníků se rozrostlo o známou herečku, zpěvačku a performerku Chantal Poullain. Nová verze Mirage bude mít českou premiéru 8. května na Nové scéně Národního divadla v Praze, 22. května následuje repríza v Mahenově divadle v Brně.

  více
 • Vzácná díla Renoira, Muchy, Filly a dalších mistrů jdou do dražby!

  Renomovaná aukční síň 1. Art Consulting zahajuje letošní aukční sezonu dražbou exkluzivní kolekce děl klasického a moderního umění té nejvyšší kvality. 

  více
 • Právě vychází Binary Domain

  Binary Domain je originální týmovou střílečkou od Toshihira Nagoshiho, autora několika nejznámějších herních značek od studia SEGA včetně kritikou uznávané série Yakuza. Binary Domain staví hráče doprostřed rychlého a intenzivního boje za lidstvo v roboty zamořeném Tokiu v roce 2080. Hráči se musí probojovat rozbořeným městem v roli mezinárodní mírové jednotky, která brzy začne mít pochyby o svém okolí a své misi. Stávají se roboti lidštějšími, nebo se naopak z lidí stávají stroje? Ústřední motiv života je v Binary Domain klíčem ke způsobu, jakým se vyvíjí inovativní systém umělé inteligence. Velmi pokročilá UI z bojiště učiní náročnější výzvu než kdy předtím. Hráči si budou muset své pohyby strategicky a opatrně naplánovat, aby dokázali zdolat nepřátelské prostředí hry. Consequence System je jedinečný systém, který provází celou hru a kombinuje prvky hratelnosti s UI, čímž dává základ odlišnému a…
  více
 • Karel Prager jako stavitel Prahy 5

  V Galerii Portheimka, jen kousek od smíchovské pobočky Komerční banky, kterou Karel Prager projektoval, se koná výstava Karel Prager a Praha 5, věnovaná práci tohoto architekta. Až do 2. prosince tak mají zájemci možnost prohlédnout si realizované i plánované projekty, které mezi znalci i laiky často vyvolávají ostré diskuse. Město nad městem Výstava KAREL PRAGER A PRAHA 5 je již třetí letošní instalací, která se při příležitosti 10. výročí jeho úmrtí snaží nabídnout objektivní pohled na jeho dílo. Ukazuje regionální rozměr Pragerovy tvorby, neboť právě k území Prahy 5 se opakovaně vracel a zanechal zde několik projektů, ať už realizovaných, či nikoli. Do druhé skupiny patří hlavně známé futuristické „superstruktury“ pro košířské údolí, pokus vytvořit zcela novou formu bydlení pomocí obrovských betonových bloků nad již existujícím městem. Budova banky je jen torzo celé vize Také pro centrum Smíchova plánoval…
  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 7 10 12 » Na konec