Film

 • HBO Europe uvede nové kriminální drama PUSTINA napříč celou Střední Evropou a ve Skandinávii

  Společnost HBO Europe uvede novou osmidílnou minisérii Pustina, napříč všemi teritorii ve Střední Evropě a v Dánsku, Norsku, Finsku a Švédsku.

   

  Kriminální drama Pustina je nejnovějším počinem v řadě původních, velkoryse pojatých seriálů z produkce HBO Europe. V Čechách a na Slovensku navazuje na velmi úspěšnou minisérii Hořící keř, romantickou komedii Až po uši, thrillerMamon a dvě sezóny psychologického seriálu Terapie.

  více
 • Do kin míří dokument Jakuba Wagnera o nejslavnějším československém špionovi s krycím jménem Rino

  Film o nejslavnějším československém špionovi druhé poloviny 20. století Karlu Köcherovi dokončil režisér Jakub Wagner po pěti letech bádání a natáčení. Snímek Rino - Příběh špiona popisuje biografickým stylizovaným způsobem příběh člověka, který je známý jako jediný špion bývalého východního bloku, jemuž se podařilo úspěšně proniknout do americké CIA a vynášet odtud informace pro československou rozvědku a KGB. Dokončení finální verze filmu, která do českých kin míří 29. září, provázely neshody se samotným aktérem Köcherem, který svolil s natáčením, a ve filmu tak vystupuje i v rámci aktuálních rozhovorů vedených na zajímavých místech. Wagner na dokumentu spolupracoval i s Vladimírem Ševelou, autorem vloni vydané knihy Český krtek v CIA, která se ihned po vydání stala bestsellerem. Trailer k filmu zde: https://vimeo.com/181776913

   

   

  více
 • Obr Dobr na plátnech kin i v novém knižním vydání s filmovou obálkou

  Do českých kin 1. září vstoupí film Obr Dobr, kritiky označovaný za jednu z nejlepších disneyovek poslední doby. Slavný oscarový režisér Steven Spielberg jej natočil podle neméně proslulé stejnojmenné knižní předlohy Roalda Dahla, kterou při této příležitosti vydává Knižní klub - ve speciální verzi s ilustrovanou obálkou, doplněnou papírovým přebalem s filmovým motivem. Příběh sirotka a laskavého obra dojme děti i dospělé v kině i na stránkách knihy. 

  více
 • Hrdinové Krobotova nového filmu Kvarteto žijí hudbou a touží po štěstí

  Natáčení nového celovečerního filmu Miroslava Krobota Kvarteto je v plném proudu, filmaři točí v těchto dnech v Arcidiecézním muzeu Olomouc. Po divácky úspěšném Krobotově režijním debutu Díra u Hanušovic, který v kinech vidělo 153 tisíc diváků, a byl oceněn třemi Českými lvy v hereckých kategoriích, se úspěšný divadelní režisér, herec a filmový režisér Miroslav Krobot rozhodl natočit film o čtyřech muzikantech, třicátnících, kteří se snaží v životě najít pocit štěstí.

  více
 • Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství získaly hlavní cenu na prestižním festivalu animovaných filmů v Soulu, k dostání je i

  Český animovaný film Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství soutěžil na právě skončeném festivalu animovaných filmů SICAF v Soulu v Jižní Koreji, kde získal hlavní ocenění Distinction Award v sekci SICAF KID. Nedávno vyšla k filmu i knížka - Sešit aktivit Rosy & Dary.

   

   

  více
 • Francouzská star Jean Reno natočí v Čechách dobrodružný velkofilm

  Role v hongkongském velkofilmu Dobrodruzi (Adventurers) přivádí do České republiky herce Jeana Rena, jednu z nejzářivějších hvězd současné světové kinematografie. Snímek odehrávající se ve Francii a v Praze režíruje Stephen Fung, který má na svém kontě řadu oceňovaných diváckých hitů. V České republice se bude natáčet až do září, celkem 13 týdnů, a to v Prague Studios, v Praze a okolí, Karlových Varech, Lednici, Bouzově a v dalších atraktivních lokalitách. Podle údajů Státního fondu kinematografie zahraniční produkce za tento projekt v Česku utratí minimálně 200 milionů Kč. Českým koprodukčním partnerem je společnost Milk & Honey Pictures. 

  více
 • Nový německý film Prvotní štěstí v Hlavní soutěži 51. MFF Karlovy Vary

  Nevšední psychologická romance Prvotní štěstí se bude ucházet o Křišťálový glóbus v Hlavní soutěži 51. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Originální adaptace románu renomované skotské autorky A. L. Kennedyové, kterou natočil respektovaný německý režisér Sven Taddicken, bude mít na festivalu mezinárodní premiéru. 

  více
 • Cenu Pavla Kouteckého získala za dokument Nebezpečný svět Rajka Dolečka o srbském nacionalistovi režisérka Kristýna Bartošová

  Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Kristýna Bartošová za snímek Nebezpečný svět Rajka Dolečka. Mladá režisérka s kořeny v Bosně se v něm vydává za stárnoucím profesorem, dietologem Dolečkem, hledat recepty na život těla i duše. Snímek se snaží najít odpověď na otázku, jakou radu může mladá dívka získat od člověka, který je srbským nacionalistou a blízkým přítelem Ratka Mladiče. Cenu za nejlepší krátký dokument získala v historii Ceny Pavla Kouteckého letos poprvé režisérka Veronika Lišková za film s názvem Kohoutková o loňské havárii vody a s ní spojené epidemii, která postihla pražské Dejvice. V letošní porotě zasedli Saša Gedeon spolu se scenáristkou Barborou Stehlíkovou, sochař a přítel Pavla Kouteckého Čestmír Suška, divadelní režisérka Jana Svobodová, mediální analytik Milan Kruml a Ondřej Moravec z festivalu Jeden svět.

   

   

  více
 • Hřebejk a Jarchovský dokončili Učitelku, snímek o lidské důstojnosti s neokoukanými herci v čele se Zuzanou Mauréry

  Autorská dvojice scenárista Petr Jarchovský a režisér Jan Hřebejk se v rámci filmu Učitelka poprvé spojila s mladou producentskou společností Offside Men producenta Ondřeje Zimy a režiséra Jana Prušinovského, která má na kontě seriál Čtvrtá hvězda a film Kobry a užovky. Přestože byl snímek o učitelce, která zneužívá své postavení, původně zamýšlen jako ryze český projekt, vznikl nakonec jako slovensko-česká koprodukce s hlavním producentem společností PubRes (Zuzana Mistríková a Ľubica Orechovská). Právě dokončený film vstoupí do distribuce v České republice i na Slovensku 21. července, světovou premiéru si odbude 4. července na 51. MFF Karlovy Vary, kde bude uveden v hlavní soutěži. Trailer: https://youtu.be/SfSGe4LWcOY

   

   

  více
 • MFF Karlovy Vary zahájí světová premiéra filmu Anthropoid

  V rámci slavnostního zahájení 51. ročníku MFF Karlovy Vary bude uvedena světová premiéra nového koprodukčního snímku Anthropoid režiséra Seana Ellise.

  Na slavnostní světové premiéře přislíbili účast kromě režiséra Seana Ellise herci Jamie Dornan, Charlotte Le Bon, Aňa Geislerová a Toby Jones.

   

   

  více
 • Na Cenu Pavla Kouteckého je letos nominováno pět celovečerních dokumentů včetně Mallory a Ameriky

  Do nominací na prestižní Cenu Pavla Kouteckého se letos dostalo pět celovečerních dokumentárních filmů a zcela nově porota ocení i jeden z pěti nominovaných krátkých filmů. Chce tak vyjít vstříc trendu, kdy své filmy na Cenu Pavla Kouteckého přihlašují i autoři či producenti krátkých snímků, které by i přes své zajímavé zpracování jinak těžko konkurovaly celovečerním dokumentům.

   

   

  více
 • První podání podruhé - European Film Promotion a MFF Karlovy Vary opět představí nadějné mladé filmové režiséry

  Nová generace mladých filmařů dostane příležitost oslnit mezinárodní filmový svět. Deset studentů a absolventů filmových škol bylo evropskou organizací European Film Promotion (EFP) vybráno do druhého ročníku programu První podání, který je součástí 51. MFF Karlovy Vary (1. - 9. 7. 2016). V těsné spolupráci s festivalem představí EFP divákům, odborné veřejnosti a novinářům mladé režiséry a jejich filmy - během dvou festivalových dnů 4. a 5. července je na programu 10 premiér (4 mezinárodní a 6 českých), zakončených setkáním studentů s předními filmovými profesionály. Iniciativa EFP je podporována programem EU Kreativní Evropa - Média a příslušnými členy EFP.

  více
Na začátek « 1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21 » Na konec