Film

 • Nejvíce nominací na Českého lva získaly filmy Bába z ledu, Po strništi bos a Milada

  Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila nominace pro jubilejní 25. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 51 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů uvedených do distribuce v roce 2017. O sošku Českého lva se filmy utkají v 15 statutárních kategoriích. Nejvíce nominací napříč všemi kategoriemi získaly snímky Bába z ledu, Po strništi bos a Milada. Nominace na ceny za televizní díla budou oznámeny 12. února 2018. Slavnostní vyhlášení vítězů filmových 

  i televizních kategorií se uskuteční v sobotu 10. března 2018 v Rudolfinu a bude jej podruhé moderovat Adela Vinczeová. Novinkou 25. ročníku Českého lva bude nová podoba sošky. Její realizace proběhne ve spolupráci se sklárnou Rückl.

  více
 • 13. Festival krátkých filmů Praha představuje první programové lahůdky

  Výlet do světa virtuální reality nebo kompilovaného světa mužů, fantazie o bližší i vzdálenější budoucnosti, příběhy v nichž hrají sociální sítě a nová média roli větší než malou, nekompromisní set půlnočních filmů se Simonou Babčákovou a pocta jedné z nejoceňovanějších produkčních společností reklamního světa - Stink Films, pro niž pracuje třeba i Ivan Zachariáš, spoluautor znělek Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. A chybět samozřejmě nebude tradičně pestrá mezinárodní soutěž ani program pro děti. Naopak úplně poprvé se bude soutěžit i o nejlepší český krátký hraný film uplynulého roku. Třináctý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, pořádaný společností Film Servis Festival Karlovy Vary a.s., jež stojí i za MFF Karlovy Vary, se představí v  kině Světozor a Pilotů od 17. do 21. ledna 2018. Festival podpořila Nadace ČEZ.

   

  více
 • Dokument Universum Brdečka připomene tvůrce českých filmových hitů Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech nebo Adéla ještě

  Universum Brdečka, celovečerní dokument režiséra Miroslava Janka a scenáristky Terezy Brdečkové, vstoupí do českých kin 21. prosince. Letos na Štědrý den by se scenárista, režisér, kreslíř a publicista Jiří Brdečka dožil 100. narozenin. Jedna z nejvýraznějších osobností českého filmu, mj. autor či spolutvůrce scénářů ke snímkům Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Tajemství hradu v Karpatech nebo Císařův pekař a Pekařův císař, stojí za mnoha hity české kinematografie. U příležitosti nedožitých stých narozenin Brdečky se bude konat na Chvalském zámku v Praze také retrospektivní výstava nazvaná Jiří Brdečka: 100 let - Od Limonádového Joa k zázrakům animace. Interaktivní výstava určená dospělým i dětem bude k vidění od 16. prosince letošního roku do 1. dubna 2018.

   

  více
 • Pražská premiéra docu-fiction Bo Hai 8. listopadu v Kasárnách Karlín nabídne kulturní i gastronomické zážitky

  Film režiséra a scenáristy Dužana Duonga Bo Hai se po úspěšné světové premiéře na MFDF Ji.hlava 2017 poprvé představí pražskému publiku. Stane se tak 8. listopadu v Kasárnách Karlín v rámci stylového komponovaného večera. Od 19 hodin prostory Kasáren Karlín zaplní food festival s ochutnávkami specialit vietnamské kuchyně či prezentace úspěšných členů generace mladých „českých" Vietnamců - například studentka Sabina Nguyenová, vítězka soutěže organizace Člověk v tísni Hledá se LeaDr., představí svůj projekt Na mamuta! Premiérové uvedení docu-fiction Bo Hai naváže na projekci animovaného dokumentu Malá režisérky Diany Cam Van Nguyen. Unikátní večer zakončí afterparty, o hudební kulisu se postará DJ KREUZ a jeho mixy Hip Hop, R´n´B, Funky, Dubstep a dalších stylů. Po pražské premiéře Bo Hai uvede Mezinárodní filmový festival Cottbus, který se specializuje na východoevropský a středoevropský film.

   

  více
 • Hřebejkova Učitelka dále dobývá zahraničí, scénář putoval do oscarové knihovny a v Číně chtějí natočit remake

  Film Jana Hřebejka Učitelka dále dobývá zahraničí. Začátkem září úspěšně vstoupil do americké, kanadské, argentinské, estonské a italské distribuce, v říjnu přijde na řadu francouzská. Učitelky si aktuálně všiml také britský portál BBC a zařadil ji na první místo do výčtu deseti filmů, které je třeba v září letošního roku vidět. Snímek tak předběhl například Matku Darona Aronofského či novou adaptaci bestselleru Stephena Kinga To. Scénář Učitelky si dokonce vyžádala oscarová Knihovna Akademie filmových umění a věd, aby ho zařadila do své stálé klíčové kolekce celkem patnácti tisíc amerických i zahraničních scénářů od roku 1910 až po současnost a aktuálně projevila o natočení remaku snímku Čína.

  více
 • Kvarteto Miroslava Krobota míří před českou premiérou na festivaly do USA a Španělska

  Ještě než vstoupí nový film Miroslava Krobota Kvarteto do českých kin, uvidí jej lidé na třech festivalech v USA a Evropě. Světovou premiéru si odbude na konci října v rámci Chicago International Film Festivalu. Po nejstarším festivalu na severoamerickém kontinentu se tvůrci druhého celovečerního snímku režiséra Krobota podívají do USA podruhé, v první půlce listopadu bude totiž Kvarteto uvedeno na Denver Film Festivalu. Poté bude Krobotův nový snímek soutěžit na festivalu Muces ve španělské Segovii a od 30. listopadu bude k vidění v českých kinech. První ukázka z filmu ve formě teaseru je zde: https://youtu.be/ZeeKJCWHDbo.

  více
 • Josef Trojan si zahraje hlavní roli v novém českém filmu Děti samotářů

  Talentovaný mladý herec Josef Trojan se představí v hlavní roli připravovaného českého filmu Olgy Dabrowské Děti samotářů. Film není pokračováním kultovního snímku z roku 2000 Samotáři, nicméně na něj volně navazuje. Hlavním pojítkem je osoba režisérky a autorky scénáře Olgy Dabrowské, která byla spoluautorkou scénáře právě k Samotářům

  více
 • První český internetový thriller Pěstírna vygraduje ve Varech

  Žánrové prvenství není jediným unikátním atributem, kterým Pěstírna posouvá hranice původní tuzemské online produkce. Po vzoru populárních zahraničních seriálů je zároveň domácí ukázkou globálního trendu prolínání televizní a filmové tvorby. Napínavé finále prvního českého internetového thrilleru budou totiž moci premiérově vidět 1. července od 18.30 diváci 52. ročníku MFF Karlovy Vary, v rámci jehož oficiálního programu bude promítáno všech devět epizod.  

  více
 • Natáčení Nabarveného ptáčete pokračuje na Slovensku s Udo Kierem

  Druhá fáze natáčení filmu Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula začala 5. června na jižním Slovensku. V roli žárlivého mlynáře se do ní zapojil hvězdný Udo Kier, jehož poslední natáčecí den proběhl včera, 12. června, hned poté odletěl do Kolína nad Rýnem. Filmový štáb pokračuje v natáčení v Čechách, na lokaci Slaník u Strakonic a dále na Padrťských rybnících v Brdech. Od příštího pondělí 19. června začíná natáčet polský herec Lech Dyblik a to na exteriérech v Ralsku. 

  více
 • Filmový road trip s Letním kinem MeetFactory začne už 31. května

  Od května do září promítne MeetFactory mezi kolejemi a dálnicí šestnáct filmů. Filmová jízda začíná už ve středu 31. května švédským filmem My jsme nejlepší! režiséra Lukase Moodyssona. Na letních cestách prosvištíme různými žánry a zastavíme se na odpočívadlech různých zemí. S Jarmuschem, Allenem, Formanem, Wajdou, bratry Coeny, Bergmanem a mnoha dalšími se dostaneme do jiných světů, zatímco dálnice utichla a vlaky už své cestující dávno dovezly domů. 

  více
 • Václav Marhoul dokončil první fázi natáčení filmu Nabarvené ptáče

  Skončila první z celkového počtu sedmi etap natáčení adaptace světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče v režii Václava Marhoula. Většinu z 21 natáčecích dnů na přelomu března a dubna štáb pracoval na Ukrajině.

  více
 • Snímek Bohdana Slámy Bába z ledu vyhrál cenu za nejlepší scénář na festivalu Tribeca v New Yorku

  Cenu za nejlepší scénář v soutěžní sekci International Narrative Competition získal v noci na pátek 28. dubna nový film Bohdana Slámy Bába z ledu na slavném newyorském festivalu Tribeca. Snímek na festivalu osobně uvedli režisér Bohdan Sláma, představitelka hlavní role Zuzana Kronerová a jeden z producentů filmu Pavel Strnad ze společnosti Negativ. Film o osudovém setkání ovdovělé Hany (Zuzana Kronerová) s otužilcem Broňou (Pavel Nový), ve kterém dále hrají i Václav Neužil, Marek Daniel, Tatiana Vilhelmová nebo Petra Špalková, měl premiéru 23. února. 

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 9 13 17 20 » Na konec