Film

 • Vzniká rodinný animovaný seriál Hovnays s hlasy hvězdných herců

  Podpořte na Hithitu originální, nezávislý a ryze český pohádkový počin! Autor legendárních Krysáků je zpět! Známý tvůrce animovaných filmů Cyril Podolský po Edovi, Hodanovi, Hubertovi a Ludvíkovi z oblíbeného večerníčku stvořil ještě o něco svéráznější hrdiny - Hovnaysovi. o „krásných duších ve škaredých tělech" Podolský poprvé realizuje ve vlastní produkci. Bez velkých televizí v zádech, bez cenzury. Část peněz na realizaci smělého záměru se právě v těchto dnech snaží získat prostřednictvím dárcovské kampaně na crowdfundingovém portále Hithit.

  více
 • Febiofest vyhlásil soutěž krátkých amatérských filmů I TY JSI FILMAŘEM

  Existují ve vašem městě či obci témata, která vás pálí, nebo která si zaslouží pozornost? Zkuste je zpracovat ve filmu či videu o délce 1 až 5 minut, a kromě zisku atraktivní finanční odměny můžete zažít projekci svého dílka na prestižním festivalu! S neodolatelnou výzvou oslovuje všechny filmařské nadšence tým MFF Praha - Febiofest. Součástí letošního 28. ročníku je totiž opět soutěž krátkých amatérských filmů I TY JSI FILMAŘEM, tentokrát na téma Moje město. Uzávěrka přihlášek je 31. března 2021.  Přihlášení a zaslání filmu je možné pouze přes on-line formulář na webu festivalu.

  více
 • Popularita audioseriálů roste, premiéry mají Anatomie strachu a Terapie sdílením

  Producentská společnost Bionaut, v rámci sekce Audionaut zaměřené na audioprodukci, přichází se dvěma novými audioseriály. Prvním je dlouho očekávaná Anatomie strachu od režisérů Brit Jensen a Jiřího Slavičínského, druhým je Terapie sdílením Ester Geislerové a Josefiny Bakošové režírovaná Johanou Ožvold. V ní populární průvodkyně peripetiemi vztahové online komunikace na sociálních sítích vystupují v dokumentárně-publicistické poloze. Oba audioseriály budou od 1. prosince k dispozici exkluzivně prostřednictvím webu i nové aplikace Audiotéka.

  více
 • Film Zpráva s českou účastí míří do boje o Oscara

  Slovensko vysílá do boje o Oscara film Zpráva, který vznikl ve slovensko-německo-české koprodukci a natáčel se také v České republice. Celovečerní snímek ztvárňuje příběh dvou mladých československých občanů židovského původu, kterým se podařilo utéct z koncentračního tábora Osvětim a předat světu podrobnou zprávu o tom, jak „tábor smrti" skutečně fungoval. Za Českou republiku je producentem snímku Ondřej Zima z Evolution Films a Česká televize. V České republice uvede film do distribuce 28. ledna 2021 společnost Falcon. Potvrzená už je i distribuce v USA, do kin tam Zprávu uvede renomovaná společnost Samuel Goldwyn Films.

  více
 • Crowdfundingová kampaň na Donio.cz pro český film Poslední závod

  Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Už je to více než sto let, kdy zahynuli na krkonošských hřebenech. Ale co se tehdy nedaleko Labské boudy opravdu stalo? Nemělo tohle drama více než dva hrdiny? Tvůrci filmu Poslední závod se rozhodli natočit příběh Hanče, Vrbaty a také Emericha Ratha, příběh odvahy, přátelství a pevného charakteru tak, jak se skutečně udál. Ovšem ztížené podmínky natáčení v mrazu a v náročném horském terénu znamenají zvýšené náklady. Potřebné peníze se proto rozhodli získat prostřednictvím crowdfundingové kampaně na platformě Donio. Pomozte odvyprávět pravdivý příběh Hanče, Vrbaty a Ratha a podpořte vznik filmu Poslední závod!  https://www.donio.cz/poslednizavod

  více
 • Čekání na film KAREL zpříjemní videoklip písně „Jdi za štěstím“

  Premiéra očekávaného dokumentu KAREL režisérky Olgy Malířové Špátové a jeho uvedení do kin se kvůli opatření vlády České republiky v boji proti epidemii musí odložit. Nový termín premiéry není možné v tuto chvíli stanovit. 

  Čekání na snímek, který unikátním způsobem přiblíží osobnost Karla Gotta, může příznivcům legendárního zpěváka zpříjemnit videoklip k nové verzi písně „Jdi za štěstím". Slavnou skladbu Karla Svobody nazpíval Karel Gott u příležitosti svých osmdesátin jako svou vůbec poslední nahrávku v létě 2019 se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Jana Kučery.

  více
 • Šarlatán stále láká diváky do kin

  Nejnovější snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli vstoupil do tuzemských kin 20. srpna a během prvního víkendu, který bývá signálním indikátorem diváckého zájmu, zaznamenal rekordní návštěvnost 62 955 lidí.Životopisné drama inspirované skutečnými osudy kontroverzního léčitele Jana Mikoláška si dosud nenechalo ujít 180 512 diváků, což je v době, kdy mnozí z obav z šíření nemoci covid-19 dávají přednost jiné zábavě, mimořádný úspěch! Tvůrci Šarlatána věří, že návštěvnost dále poroste a příznivci českého filmu tak podpoří kulturní segment, který současná koronavirová krize zasáhla drtivou silou.

  více
 • Film Radovana Síbrta Postiženi muzikou o kapele The Tap Tap

  Co byste dělali, kdyby vám osud nadělil kromě radosti ze života také celoživotní zdravotní handicap? Hrdinové filmu Postiženi muzikou, členové kapely z Jedličkova ústavu The Tap Tap, v tom mají jasno. Jedou naplno a užívají si každou minutu. Film Radovana Síbrta o tom, že s nadhledem a pozitivní energií je možné čelit i nejsložitějším překážkám a žít u toho život rockových hvězd, bude mít premiéru 24. září.

  více
 • Šarlatán byl vybrán mezi kandidáty na letošní Evropské filmové ceny

  Evropská filmová akademie (EFA) zařadila Šarlatána, nejnovější snímek režisérky Agnieszky Holland s Ivanem Trojanem v hlavní roli, mezi nejlepší evropské filmy aspirující na zisk letošních Evropských filmových cen. Spolu s ním se na seznam dostalo i černobílé drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Širší výběr  zúží finálové nominace, které budou vyhlášeny 7. listopadu během filmového festivalu v Seville.

  více
 • Návštěvníci Krásných ztrát Live uvidí film o Michalu Prokopovi

  Součástí programu festivalu Krásný ztráty Live, který se navzdory koronaviru uskuteční 14. a 15. srpna na statku ve středočeských Všeticích, bude také premiéra celovečerního televizního dokumentu o Michalu Prokopovi. Má to svoji logiku, zpěvák je totiž od počátku garantem a spoludramaturgem tohoto festivalu. Režisérem filmu je zkušený filmař a Prokopův muzikantský kolega Jiří Vondrák. Poslední vstupenky na festival pro tisíc diváků za zvýhodněnou cenu jsou k dispozici na webových stránkách festivalu www.krasnyztratyvsetice.cz

  více
 • Dokument V SÍTI je s více než 410 tisíci diváky nejnavštěvovanějším filmem roku. Do kin nyní přichází verze přístupná od 18 let

  Film V SÍTI režisérů Barbory Chalupové a Víta Klusáka vidělo již více než 410 tisíc diváků. Tvůrci v Česku zatím nejúspěšnějšího filmu roku 2020 nyní přichází do kin s novou verzí. Ve čtvrtek 9. července bude v kinech po celé republice uvedena verze V SÍTI 18+, kde při explicitních scénách na rozdíl od verze V SÍTI (15+) zůstávají zakryté jen tváře predátorů.

  více
 • V Česku se začal točit celovečerní horor Hrana zlomu s talentovaným Štěpánem Kozubem v jedné z hlavních rolí

  Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru.  V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021.

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 9 13 17 20 » Na konec