Hudba

 • Rabia Sorda se po 7 letech vrací do Prahy

  Erk Aicrag z mexického aggrotech kultu Hocico vypustí 7. října na Prahu svou electropunkovou bestii.

  Už sedm let od posledního koncertu Rabia Sorda v Praze posloucháme otázku: “Hele, a kdy zas někdo přiveze Sordu do Prahy?" A není divu – punkovější tvář Erka Aicraga, velekněze mexického aggrotech kultu Hocico, kombinuje zvuk a intenzitu své domácí formace se zdivočelými kytarami a řádně válcujícími bicími do návykové formy s průrazností TNT.

  více
 • Skupina Vepřové Komety vydává debutové album „Funk ční ze mě“

  Česky zpívající funková formace z Prahy vydává dlouho očekávané debutové album, které pokřtí 14. října v Praze. Právě vychází single SISTA.

  Kapela Vepřové Komety, která mísí funk, rock, reggae, i drum&bass, vydává své debutové album s názvem „Funk ční ze mě". Přestože kapela působí na scéně již přes deset let, vydala řadu několik singlů a odehrála na 200 vystoupení po celé ČR, svého debutu se dočkala až nyní. Dlouho očekávané album, na kterém se podílel také skladatel a hudební producent Jan Balcar, pokřtí skupina Vepřové Komety 14. října 2017 ve Vinohradském pivovaru. Ochutnávkou z nové desky je singl SISTA, který právě vychází, a je k poslechu i stažení na  Soundcloud. Více informací na www.veprovekomety.cz.

  více
 • Konec září přinese do Prahy výběr toho nejzajímavějšího ze současného postpunkového undergroundu

  V sobotu 30. září zaúřadují v Underdogs' kodaňští mistři nálad a melodií The Foreign Resort, americké trio Second Still s hypnotickou japonskou zpěvačkou a zasloužilí domácí vlajkonoši temných sfér Decline.

   

  více
 • VLADIVOJNA LA CHIA vydá album inspirované filmem 8 hlav šílenství

  Hostují zde Lucie Bílá, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Kittchen a další

   

  Nezaměnitelná zpěvačka, textařka, producentka, autorka filmové i divadelní hudby a výrazná osobnost české hudební scény Vladivojna La Chia vydá další ze svých netradičně pojatých filmových soundtracků. Po hudbě a písním k filmu Nevinnost a seriálu Až po uši tentokrát připravila v mnohém unikátní album inspirované filmem Marty Novákové 8 hlav šílenství, ke kterému rovněž složila hudbu. Nahrávka, na níž Vladivojna spolupracovala s Lucií Bílou, Lenkou Dusilovou, Anetou LangerovouOtou Klempířem či Kittchenem, vyjde 6. 10. u Supraphonu a uvádí jí singl a klip Záře (video zde: http://y2u.be/6Qzc1920kpw). Slavnostní křest proběhne 15. 11. v pražské La Fabrice.

  více
 • Thom Artway nahrává nový singl a chystá velký podzimní koncert v pražském Paláci Akropolis 5. října

  Thom Artway prožívá pracovními událostmi nabité září. Coby vítěz prestižní soutěže Czech Fresh nahrává ve studiu Sono nové písničky a 20. září se zapojí do celosvětové hudebně-charitativní akce Amnesty International. A k tomu rozjíždí přípravy na velký podzimní koncert - ve čtvrtek 5. října od 19:30 v pražském Paláci Akropolis mimo jiné představí nový singl Sleeping Next To You. Hosty koncertu budou Honza Kovařík z kapely Jelen a Mikoláš Růžička z kapely Republic of Two se svým projektem PIANO. 

  více
 • IMODIUM na novince ELEMENT krotí živly Poprvé ji naživo představí 27. 9. v Supraphon Musicpoint

  Po singlech Proud a Spirit je to konečně tu! Nové, v pořadí již páté řadové album Imodium Element má své oficiální datum vydání - pátek  29. září. Ti největší nedočkavci by si však v kalendáři měli zvýraznit už středu 27. září. Právě v ten den čtyřčlenná parta představí svou albovou novinku na speciálním in-store koncertě v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, kde bude album také přednostně v prodeji, navíc s malým dárkem přímo od kapely. V říjnu Imodium vyrazí společně s kapelou Stroy na turné napříč republikou.

  více
 • Mariana Prachařová představuje svoji první autorskou skladbu Heart of Gold a vlastní originální videoklip

  Zpěvačka a herečka Mariana Prachařová vydala 10. září svůj první videoklip k debutové skladbě Heart of Gold. Vydává ho online hudební label Mad Baker Music. Na elektronikou políbené písni se mimo jiné textově podílel hudebník a producent Jiří Burian

  více
 • Nejslavnější symfonie Antonína Dvořáka v podání orchestru Musica Florea

  Musica Florea se znovu vrací k Antonínu Dvořákovi! Jeho nejslavnější symfonie - č. 9 Z Nového světa doplněná hymnem Dědicové Bílé Hory opět diváky a posluchače zavede do světa našeho vrcholného romantismu. Dvořák zahraný autenticky na dobové nástroje, plný barvy a emocí, nálad a vzrušení, zkrátka znovu Dvořák tak, jak ho posluchači již desítky let neznají. Premiérový koncert se koná v Městském divadle v Jablonci nad Nisou 14. září, pražská premiéra proběhne v rámci festivalu Dvořákova Praha 16. září v Rudolfinu.

  více
 • CLARINET FACTORY mají nový klip z belgického nádraží Guillemins

  7. 10. vystoupí v Paláci Akropolis společně s hosty alba Meadows

  Na startu podzimní sezóny servírují Clarinet Factory druhý videoklip k letošní albové novince Meadows. Vznikl k písni Bolek i Lolek a opět se jedná o podmanivý vizuální zážitek, když byl klip natočen v belgickém Lutychu na světoznámém nádraží Guillemins architekta Santiaga Calatravy.  Podívejte se zde: https://youtu.be/INhbg4J_VEA Zmíněnou skladbu si navíc společně s dalšími novinkami z v tuzemsku i v zahraničí ceněného alba budeme moci již brzy vychutnat také naživo. Konkrétně 7. října v pražském Paláci Akropolis, kde CF vystoupí v rámci festivalu Multimediale vůbec poprvé společně se všemi hosty z alba Meadows.

   

  více
 • Nové album Moniky Načevy zaručí Průvan v hlavě

  Právě vychází single Průvan v hlavě z nové stejnojmenné desky zpěvačky a herečky Moniky Načevy. Při přípravě alba opět potkala s básnířkou Sylvou Fischerovou a DJ Five. Poprvé na albu spolupracuje se slovenským beatmakerem Valérem Smutkem alias Tentato, jehož tvorba dává tušit nadějnou budoucnost elektronické scény. Díky kombinaci těchto silných osobností vznikla deska, která spojuje dva zdánlivě rozdílné světy - křehká slova zpívaná sametově uhrančivým hlasem Načevy doplňují temně vrzající a úderné beaty Tentato a Five. Křest alba Průvan v hlavě, které vychází na labelu Ajlavmjuzik, proběhne dne 29. září 2017 v prostorách Anežského kláštera, Národní Galerie v Praze v rámci letního programu Anežka LIVE! Vstupenky lze zakoupit v předprodeji  GoOut za 150 Kč. 

   

   

  více
 • NEVER SOL se inspirovala v barokních "vanitas". Působivý klip je fascinujícím vizuálním doprovodem k nové písni Roza

  Necelý rok po skladbě Nur, společném to počinu se sborem seniorek Elpida, se Never Sol hlásí s novinkou Roza. Tu doprovází působivý videoklip inspirovaný fenoménem tzv. "vanitas", tedy barokních zátiší, jejichž účelem bylo skrze síť symbolů odkazovat na pomíjivost bytí,  který má na svědomí režisérka a fotografka Michaela Karásková-Čejková. Podívejte se zde: http://y2u.be/F-Tw7Bj6Bkg

  více
 • SharkaSs: Klidně půjdu dobýt svět

  Necelé dva měsíce po vydání svého očekávaného debutu Protiklady jede SharkaSs stále na plné obrátky. Kromě aktivit souvisejících s debutem se nedávno podílela coby host na novém singlu kapely Imodium, který bude mít co nevidět premiéru, stíhá produkovat hudbu pro další interprety a samozřejmě chystá i vlastní nové songy. Těšit se na ně prý můžeme koncem léta. A to není zdaleka vše, co talentovaná mladá umělkyně plánuje, což ostatně potvrzuje i náš rozhovor, v němž se dozvíte leccos nejen o debutovém albu Protiklady. 

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 13 19 25 26 » Na konec