Výstavy

  • Minimalista

    Královéhradecký rodák, sochař, minimalista a performer Pavel Doskočil absolvoval po dokončení hořické SPŠ kamenické Akademii výtvarného umění v Praze. Od roku 1996 je odborným asistentem v oboru kresby a modelování katedry výtvarné…
    více
  • Petr Štěpán

    Narozen 1955 v Jihlavě. Dnes žije v Praze. Je zaměstnán v Českém muzeu výtvarných umění v Praze, kde se věnuje odborné kurátorské, pedagogické a publikační činnosti. Vystudoval Střední odbornou školu výtvarnou v Praze a FF univerzity Karlovy v Praze. K jeho zálibám patří cestování, fotografování a malování. Fotografuji přes čtvrt století. Tím se nechlubím. Jenom mi to zní zajímavě a neuvěřitelně. Na druhou stranu, nefotím stále, takže čistého času jsem profotil mnohem, mnohem méně. To už by neznělo tak impozantně. Ale s foťákem v tašce nebo alespoň s „foťákem v hlavě“ jsem byl často, skoro pořád. Připraven fotit anebo připraven fotograficky vnímat. Fotím téměř stále očima. A protože mám stejně tak rád nebo ještě raději výtvarné umění, fotografuji očima nebo přes objektiv výtvarné vjemy, které mě naučili vidět malíři. To není asi tak neobvyklé, fotografie se mnohokrát snažila a snaží napodobovat…
    více
  • Western

    Výstava s názvem "Western - prezentace studentských prací Ústavu umění a designu ZČU v Plzni " představí, jak název napovídá, práce studentů jedné z nejmladších uměleckých vysokých škol v České republice. Ústav umění a designu (UUD) funguje samostatně od roku 2004 a je budoucí osmou fakultou Západočeské univerzity v Plzni. Jihlavská výstava je průřezem všemi jeho obory. K vidění budou ilustrace, plakáty, fotografie, knižní objekty, keramické výrobky, designové modely, grafiky i projekce studentských filmů. Představí se tak obory Mediální a didaktická ilustrace, Knižní kultura, Design, Keramický design a Multimediální design ve specializacích Multimédia a Grafický design.…
    více
  • Umění z plechovek má své vítěze

    Široká veřejnost hlasovala na výstavě i internetu Výstava uměleckých děl vytvořených z hliníkových plechovek, která se konala na Slovanském ostrově v Praze, má již všechny své vítěze. Na základě rozhodnutí poroty se jím stal „Double Bull“ Petera Grunského, vítězem dle hlasování návštěvníků výstavy se stalo dílo "Mona Lisa milovala Red Bull" od Radoslava Takáče a nejvíce bodů z internetové galerie získala "Plaza de Toros" Heleny Jakabové. „Zlákalo mě spojení nespojitelného,“ řekl na svůj nápaditý artefakt kloubící tmavě a světle modrou plechovku s perfektně provedeným designem Grunský, který se těší na prodloužený víkend se vstupy do galerií strávený v New Yorku. Zajímavé ceny získali i všichni ostatní ocenění, kteří dali nový smysl obalu, jež ztratil svůj obsah. Exponáty hýřily vtipnými nápady, hravostí a často i precizním zpracováním. "Čekal jsem haldu plechovek, místo toho jsem ale viděl samé…
    více
  • Umění z plechovek Art of Can má svého vítěze!

    Vernisáží 15. října byla na Slovanském ostrově v Praze zahájena výstava uměleckých děl vytvořených z hliníkových plechovek nápoje Red Bull. Ty tak získaly nový smysl, po ztracení svého obsahu. Exponáty hýří vtipnými nápady, hravostí a často i precizním zpracováním. "Čekal jsem haldu plechovek, místo toho jsem ale viděl samé skvosty," řekl předseda poroty prof. Milan Knížák. Kromě samotných děl je originálně pojata i expozice, která se rozprostírá na souši v bílé nafukovací krychli, uvnitř krystalů ve vzduchu i na Vltavě s pontony. Přístupná je zdarma denně od 10 do 22 hodin až do 26. října 2007. Vítězem se na základě rozhodnutí poroty stal Double Bull Petera Grunského. „Zlákalo mě spojení nespojitelného,“ řekl na svůj nápaditý artefakt kloubící tmavě a světlemodrou plechovku s perfektně provedeným designem. Druhý Toilett bull – roll Martina Čížka získal ocenění za vtipně jednoduchou zkratku při ztvárnění…
    více
  • Jihlava na kolenou

    Buenos všem, jménem všího hyenstva z vesmíru, jakož i dalších tvorů přebestiálních, si dovoluju vyslat do prasoprostoru pozvánku na akci, která nemá v novodobejch a vlastně asi žádnejch dějinách obdoby – multidimenzionální výstavku „Jihlava na kolenou“. Siamská přísavkovitá taškařice skupiny jihlavskejch i přespolních tvorů doprovází Mezinárodní festival dokumentárních filmů. Začínáme v úterý 23. října v pět hodin odpoledne v galerii Alternativa v jihlavský Komenskýho ulici (naproti hotelu Grand). K zahájení výstavky, spojený s autorským čtením, zúčastněncům zahraje jihlavská jazzová kapela Gobledyguk, a pak vystoupí naši kamarádi performátoři z brněnskýho radikálního sdružení Vítrholc (www.vitrholc.cz). Pivko bude úúúplně zadarmo, víno a panáci skoro, vstup - kdo co dá. Výstava, na který můžete vidět fakt zajímavý obrazy, fotky, loutky, koláže, asambláže (to fakt nevím co je) a počíst si v jistě…
    více
  • "Fractal Zoom (Liberty St.)"

    Radim Labuda „Fractal Zoom (Liberty St.)“ Vernisáž: 22.10.2007, v 18.00 hod. Výstava: 23.10 - 9.11.2007 Galerie Půda Videokamera je katatonická digitální paměť, kterou nezajímá, na co se dívá a co poslouchá. Nebude se vzpouzet ať jí její operátor předepíše sebenudnější objekt pozorování. Zapíše cokoliv, co se octne v jejím zorném poli a zaznamená vše, co se děje v doslechu jejich elektronických uší. Videokamera je nástrojem samplování. Lhostejně, tak jak se to od ní očekává, odebírá vzorky obrazové a zvukové z reality, která se jí jeví jako celkem homogenní pole možností uspořádání obrazových bodů. Ten přístroj neví, jak je každá zaznamenaná konfigurace unikátní a že ji nelze přesně zrekonstruovat. Jeho paměť je zcela jiná, než paměť jejího operátora. Rozpory mezi operátorem a jeho aparátem vedou k formování jejich komplexního vzájemného vztahu. Někdy je to souznění, jindy konflikt, jsou tu momenty něhy…
    více
  • Dny rakouské kultury v Jihlavě

    Výstavou pod názvem „Dílo Otto Wagnera ve fotografii rakouského fotografa Waltera Zedniceka“ pokračují na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě dny Rakouské kultury v Jihlavě, souboru kulturních akcí zahájených v květnu tohoto roku úspěšnými vernisážemi výstav o životě a díle moravského rodáka Sigmunda Freuda, výstavou obrazů Egona Schieleho a Gustava Klimta, předáním rakouských jazykových diplomů žákům a studentům našeho regionu a nedávno i přednáškou Carla Nödla z Muzea užitného umění ve Vídni o umělecké rodině Kramolínů. V rámci výstavy o Otto Wagnerovi se pokusil známý rakouský fotograf Walter Zednicek zachytit stavby významného architekta v podobě, jak je chtěl vidět sám Otto Wagner. Význam Otto Wagnera spočívá nejen v jeho stavbách samotných, ale i v roli učitele následné generace světových architektů. Mezi jeho spolupracovníky a žáky, kteří rozšířili Wagnerovo pojetí smyslu architektury do celé střední…
    více
  • Představujeme galerii Půda

    Na ta této stránce by jsme Vás rádi informovali o akcích a výstavách, které pořádá občanské sdružení galerie Půda. O.s. „galerie Půda“ vzniklo v roce 2006 a jeho členy jsou L. Berková, D. Krausová, L. Veverka, M. Tlusták. Neformální výstavní prostor galerie Půda však vznikl o několik let dříve… Již v roce 2001 si na jedné půdě domu v historické části Jihlavy uspořádali tehdejší studenti SUŠG výstavu svých prací. Byli to, mimo jiných, Lucie Berková a Lukáš Veverka, kteří dodnes za galerií Půda stojí. V stejném roce se v galerii uskutečnilo ještě několik příležitostných výstav. Ale v roce 2003 přišli organizátoři s uceleným programem. Oslovili postupně studenty brněnské FaVU VUT, pražské AVU a VŠUP, ale také ostravskou KVT. Dodnes zde nejčastěji vystavují studenti těchto škol, nebo jejich absolventi. Galerie Půda je nezisková organizace, jež dává autorům prostor prezentovat své projekty zcela po svém, nikterak…
    více
  • Dílo Otto Wagnera

    Dílo Otto Wagnera ve fotografiích Waltera Zednicka. V rámci této výstavy se pokusil rakouský fotograf Walter Zednicek zachytit stavby významného rakouského architekta Otto Wagnera v podobě, jak je chtěl vidět sám Otto Wagner. Význam Otto Wagnera spočívá i v jeho roli učitele následné generace architektů, mezi jeho spolupracovníky a žáky, kteří rozšířili Wagnerovo pojetí smyslu architektury do celé střední Evropy patřila i řada osobností mající kořeny v Čechách: Josef Maria Olbrich a brtnický rodák Josef Hoffmann, J. Plečnik, Jan Kotěra, Leopold Bauer a Hubert Gessner. Místo: Vysoká škola polytechnická Jihlava, cizojazyčná knihovna, Tolstého 16, Jihlava Otevírací doba: Po - Pá, 8 - 18 hod., vstup volný…
    více
  • The Art Of Can

    Výstava soutěžních děl na pražském Slovanském ostrově. Jedenáctidenní výstava v srdci Prahy představí v polovině října vybraná díla vzniklá v rukou neznámých i známých umělců v rámci projektu Art Of Can. Od 16. do 26. října tak bude mít široká veřejnost možnost seznámit se s kreativními výtvory, jejichž hlavním stavebním prvkem je modrostříbrná plechovka. Kromě samotných děl bude originálně pojata i expozice, která se bude rozprostírat na souši i na vodě … Přes sto přihlášených děl předčilo očekávání a jejich originalita a propracování znamenaly pro porotu, která měla za úkol vybrat 80 exponátů pro výstavu v Praze, těžký oříšek. Kurátorka výstavy, galeristka Karolína Bayerová, navrhla jako předsedu poroty Milana Knížáka a jako další členy malíře Jakuba Špaňhela, architekta Davida Caise, designéra Maxima Velčovského a Šimona Čapka jako zástupce organizátora. Zajímavá kombinace různých uměleckých směrů…
    více
Na začátek « 1 5 9 13 14 15 16 17 18 » Na konec