Divadlo

 • Divadlo Spektákl vystoupí s Fraškou o Dušanově duši na festivalu Letní Letná, 18. 8. od 17:00

  Zveme vás na představení Fraška o Dušanově duši v podání Divadla Spektákl na letošním festivalu Letní Letná.


  Tanec. Muzika. Letní noc. Vůně trávy a v uších cikády. Žebřiňák. Osudová láska nebo hřích? 
  Fraška o Dušanově duši vypráví příběh mladého člověka, který se na své pouti lásky střetává s nástrahami smrtelných hříchů. 
  Lesem, polem, malotraktorem - žebřiňákem. Dokáže ho Dušan ukočírovat? A najde to, co hledá? 

   

   

  více
 • Divadelní spolek Kašpar zamíří již tradičně v polovině léta na Kašperk

  29. - 31. července 2016 od 21:00 Romeo a Julie

  2. - 4. srpna 2016 od 21:00 Cyrano

  5. - 7. srpna 2016 od 21:00 Othello 

  více
 • Mimořádné představení Bernsteinovy MŠE s Vojtěchem Dykem 22. září ve Foru Karlín

  Nové nastudování proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v režii bratří Cabanů, s Vojtěchem Dykem v hlavní roli bude po takřka půlroční pauze koncem září opět k vidění. Mezi ohlášená představení pořadatelé aktuálně přidali další - v mnoha ohledech exkluzivní. Ve čtvrtek 22. září od 19:30 se pražské Forum Karlín stane nejen dějištěm strhující mše, ale také místem oslav 20. výročí úspěšného fungování společnosti T-Mobile na tuzemském trhu. Do předprodeje jde pouze limitovaný počet vstupenek, v ceně je zahrnut raut, který se bude konat po představení. Využijte vzácnou možnost nechat náležitě doznít emoce a sdílet bezprostřední dojmy ze MŠE nad dobrým jídlem a pitím. Vychutnejte si nevšední hudební i gastronomický zážitek!  Vstupenky v ceně od 1 490 Kč jsou v prodeji v síti Ticketstream - www.ticketstream.cz 

  více
 • Česká premiéra večera současného evropského baletu Vertigo na Nové scéně ND

  Třetí, závěrečnou premiérou Baletu Národního divadla v sezóně 2015/2016 je pozoruhodný „triptych" nazvaný Vertigo. Komponovaný večer poprvé 9. 6. na Nové scéně představí esenci díla trojice významných a specifických současných evropských tvůrců tanečního divadla: Moldavana Radu Poklitaru - Rain, Itala Maura Bigonzettiho - Vertigo a Švéda Alexandra Ekmana - Cacti. Tři, navzájem ostře kontrastující poetiky těchto umělců a jejich opusů, vytvářejí magickou kombinaci lyriky, nostalgie, humoru i bláznivé absurdity. Pozor! To vše dohromady může vyvolat pocity závratě - tedy Vertigo! 

   

   

  více
 • Divadelní tip: Kafka ’24 s Davidem Novotným, Lenkou Krobotovou, Marthou Issovou a dalšími hvězdami Dejvického divadla

  Hra inspirovaná posledním rokem života Franze Kafky v režii Jana Mikuláška je na repertoáru Dejvického divadla od března 2014, před koncem aktuální sezóny bude k vidění naposledy 20. června

   

   

  více
 • Pod Palmovkou poteče krev – ve jménu lásky! Obnovená premiéra úspěšné inscenace Krvavá svatba 13. května v Divadle pod Palmovko

  Letošní, kulturními událostmi nabitá, sezóna v pražském Divadle pod Palmovkou vyvrcholí obnovenou premiérou Krvavé svatby. Režisér Michal Lang slavnou hru španělského básníka a dramatika Federica Garcíi Lorcy se zdejším souborem nastudoval už v roce 2013, vzápětí po té, co stanul v čele této přední pražské scény. Dříve než Nevěsta, Matka, Ženich a další aktéři strhujícího příběhu však na jeviště, neméně dramaticky, vstoupila povodeň. Zkoušky se proto přesunuly do provizorních, improvizovaných podmínek. Premiéra se konala 25. října 2013 v Městském divadle v Děčíně, pražská premiéra pak v Divadle v Dlouhé o den později, následovalo 8 repríz na různých scénách. A nyní tedy konečně velký návrat pod Palmovku!

   

   

  více
 • Česká premiéra večera současného evropského baletu Vertigo na Nové scéně

  Třetí, závěrečnou premiérou Baletu Národního divadla v sezóně 2015/2016 je pozoruhodný „triptych" nazvaný Vertigo. Komponovaný večer poprvé 9. 6. na Nové scéně představí esenci díla trojice významných a specifických současných evropských tvůrců tanečního divadla: Moldavana Radu Poklitaru - Rain, Itala Maura Bigonzettiho - Vertigo a Švéda Alexandra Ekmana - Cacti. Tři, navzájem ostře kontrastující poetiky těchto umělců a jejich opusů, vytvářejí magickou kombinaci lyriky, nostalgie, humoru i bláznivé absurdity. Pozor! To vše dohromady může vyvolat pocity závratě - tedy Vertigo!  

  více
 • Divadlo pod Palmovkou nebrzdí ani v závěru sezony. Na konci dubna uvádí Večer tříkrálový v režii Ivana Krejčího

  Do konce letošní divadelní sezony zbývají již jen dva měsíce, ale Divadlo pod Palmovkou stále PLNOU PAROU připravuje jednu premiéru za druhou, tak jak svým divákům slibovalo ve své „PP otvírací kampani" v září loňského roku. 

   

   

  více
 • Exkluzivní host Baletu Národního divadla: Bavorský státní balet II

  Poprvé v historii zavítá do Národního divadla juniorský soubor Bavorského státního baletu II (Bayerisches Staatsballett München II). Jediné představení je na programu 26. dubna ve Státní opeře. Šestnáct mladých tanečníků zazáří v choreografiích George Balanchina, Hanse van Manena, Maria Barriosi, Davida Bombana a Richarda Siegala!

   

   

  více
 • Bernsteinova MŠE s Vojtěchem Dykem v hlavní roli se v září vrátí na jeviště – vstupenky jsou již v prodeji!

  Nové nastudování proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina při jarním premiérovém uvedení zaujalo kritiky a nadchlo diváky po celé republice. Představení končila  několikaminutovým potleskem ve stoje, pozornost vzbudily bravurní výkony všech aktérů v čele s Vojtěchem Dykem v roli kněze. MŠE se na jeviště vrátí koncem září, pořádající agentura BUJOART pro velký zájem přidala další představení. Hrát se bude v  Praze (21. 9.), Brně (24. a 25. 9.) a v Hradci Králové (27. 9.). Předprodej vstupenek naplno běží v síti Ticketstream - www.ticketstream.cz.

  více
 • Umělecký šéf baletu ND Petr Zuska se podílí na unikátním projektu Prague-New York Effects

   

  Jeden český umělec a jedna americká umělkyně.  Šéf Baletu Národního divadla, tanečník a choreograf Petr Zuska a newyorská jazzmanka, skladatelka a multiinstrumentalistka Jen Shyu. Každý z jiné strany oceánu, každý z odlišného kulturního kontextu, z jiné společenské třídy, jiného etnického původu, pocházející z jiného prostředí s odlišnými zvyky. Setkávají se v New Yorku, na jednom jevišti. Během společného kreativního procesu vytvářejí tváří v tvář na scéně duety uprostřed kruhu. Experimentují a pracují na společném představení. Jak je toto setkání změní? Co si přinesou zpět do svých zemí?

   

   

  více
 • Nová scéna Národního divadla, LaFabrika, Ponec

  Divadlo pro tanec, Experimentální prostor NoD a DOX – centrum pro současné umění budou od 28. 10. do 1. 11. hostit jedinečnou přehlídku inscenací a projektů Mezinárodního divadelního studia Farma v jeskyni. První v dvanáctileté historii českého souboru světového renomé! Farma v jeskyni svou tvorbou překračuje hranice žánrů fyzického, tanečního i hudebního divadla. Každé představení provází bezprostřední atmosféra, nadšené reakce diváků a společná fascinace tím, co vše je možné vyjádřit pohybem a hlasem – emoce, energii, myšlenky, vztahy, pocity, vzpomínky, klíčová sdělení … Retrospektiva 12 let Farmy v jeskyni umožní příznivcům unikátního divadelního studia i těm, kteří jej dosud neznají, vidět během několika dnů v Praze to nejlepší z dosavadní tvorby. Nenechte si ujít mimořádně intenzivní zážitek – na vlastní kůži! Přehlídka začne 28. 10., v Den vzniku samostatného československého státu, což není…
  více
Na začátek « 1 5 9 10 11 12 13 14 15 17 » Na konec