Divadlo

 • Přípitek aneb Cihla – Kabaretní kurs pravidel noblesního života pro začátečníky i pokročilé s Jiřím Langmajerem ve Viole

  Mimořádná příležitost prožít „dálkový, korespondenční rychlo-kurz dandysmu" pod vedením Jiřího Langmajera a Hanuše Bora se nabízí v Divadle Viola v centru Prahy 27. ledna a 2. února. Představení Přípitek aneb Cihla vzniklo v loňském roce přímo pro Violu, coby originální dárek k padesátinám Jiřího Langmajera a stále se těší pozornosti a zájmu diváků. Vždyť kdo by se nechtěl na chvíli povznést nad obyčejné starosti všedního dne a uvěřit, že život nemusí být obnošená, ale naopak skvěle padnoucí vesta!? 

  více
 • Hostem pražské premiéry komedie The Naked Truth 11. ledna ve Studiu Dva bude její autor Dave Simpson

  The Naked Truth (Odhalená pravda), povznášející a nadějeplná divadelní komedie pro ženy, o ženách, kterou by ovšem rozhodně měli vidět i muži, je novinkou v kulturním programu metropole. Pražské premiéry 11. ledna od 19:00 ve Studiu Dva se osobně zúčastní její autor, britský dramatik Dave Simpson.

  více
 • Balet Národního divadla a oděvní design Heleny Fejkové ve 2 exkluzivních představeních BALLET & FASHION

  Pouze dvakrát bude na jevišti Nové scény k vidění speciální představení, módní show  BALLET & FASHION - 6. ledna od 17.00 a 20.00.

  BALLET & FASHION je důležitým momentem v dlouhodobé spolupráci uměleckého šéfa Baletu Národního divadla Petra Zusky a oděvní designérky Heleny Fejkové. Hudbou i tancem se pokusí přiblížit inspirační zdroje vybraných kolekcí z období posledních dvaceti let její tvorby. Diváci se mohou těšit nejen na choreografii a režii Zuzany Šimákové, ale také na tvůrčí vklad Petra Zusky věnovaný odkazu Egona Schieleho za hudebního doprovodu Kristíny Miháľové & The Gang a především na tanečníky Baletu Národního divadla. Nenechte si ujít nezapomenutelný zážitek z tance, hudby a módy!

  více
 • Martha Issová v prosinci v Dejvickém divadle a v La Fabrice

  Kafka '24 a Krasavice Interkontinentální - Arte et Marte, dvě žánrově naprosto odlišná představení, které spojuje jedno jméno: Martha Issová. Ve hře inspirované posledním rokem života Franze Kafky, která je na repertoáru Dejvického divadla od března 2014, bude Martha Issová 7. a 9. prosince (7. 12. s anglickými titulky) k vidění coby milenka Kafkova přítele Maxe Broda. Spolu s Aničkou Polívkovou 3. a 17. prosince rozehraje autorskou klauniádu Krasavice Interkontinentální - Arte et Marte. Zatímco prosincová a lednová (28. a 29. 1.) představení jsou již takřka vyprodána, na 15. února jsou ještě vstupenky v předprodeji a mohou se tak stát vítaným dárkem pod vánoční stromeček

  více
 • Originální soubor 11:55 zve na premiéru nové experimentální hry Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh

  Mladá generace divadelníků - 11:55 [zapětdvanáct] uvede 29. listopadu v 19:30 na Jatkách78 premiéru nové inscenace „Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh". Autorská inscenace zkoumá fenomén komunikace. Divadelní svět se zde prolíná s běžným životem, ve snaze dorozumět se a porozumět si. Pět herců, kteří jsou zároveň režiséři vlastního díla, to je nový divadelní experiment souboru 11:55.

  více
 • Světová premiéra baletu Malá mořská víla – nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

  První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla - 10. listopadu ve Stavovském divadle. O převedení Andersenova pohádkového příběhu do „jazyka" tanečního divadla se postaral stejný inscenační tým jako v roce 2013 v případě velice úspěšného Krabata - Čarodějova učně: choreograf Jan Kodet, režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský (SKUTR). Kombinace osvědčených tvůrců, dramatického děje a mistrovství členů Baletu ND je příslibem mimořádného zážitku pro diváky všech generací!

  více
 • Kulturní tip: Listopadová představení 420PEOPLE v NoDu a na Jatkách78

  Není mnoho příjemnějších způsobů, jak prožít sychravý podzimní večer, než zamířit na některou z uměleckých scén a dopřát si intenzivní kulturní zážitek. Zaručenou volbou je inscenace Peklo - Dantovské variace, inspirovaná Božskou komedií Dante Alighieriho 13. listopadu od 20.00 v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici v centru Prahy. Vzrušující spojení tance a činohry je výsledkem spolupráce protagonistů špičkového tanečního souboru 420PEOPLE Nataši Novotné a Václava Kuneše, režiséra Jana Nebeského, herce Davida Prachaře a scenáristky a herečky Lucie Trmíkové.

  více
 • Kulturní tip: Festival Divadla Na zábradlí poprvé v Divadle Bolka Polívky

  To nejlepší z aktuálního repertoáru Divadla Na zábradlí bude od 1. do 11. listopadu k vidění na scéně brněnského Divadla Bolka Polívky. Hamleti, Požitkáři, Posedlost, Korespondence V+W - čtyři oceňované inscenace tvůrčího týmu ředitele Miloše Štědroně, režiséra Jana Mikuláška a dramaturgyně Dory Viceníkové, v hlavních rolích s Janou Plodkovou, Stanislavem Majerem, Jiřím Vyorálkem a dalšími hvězdami přední pražské divadelní scény.

   

   

  více
 • Kulturní tip: Oblíbené Báby z Divadla Na zábradlí v listopadu vstoupí na scénu Švandova divadla

  Hostování souboru Divadla Na zábradlí ve smíchovském Švandově divadle, vyvolané rekonstrukcí domovské scény, pokračuje i na podzim. V sobotu 19. listopadu od 19 hodin je na programu jedna z nejpozoruhodnějších inscenací v repertoáru Divadla Na zábradlí - Báby

   

   

  více
 • Režisér Antonín Procházka chystá novou a skvěle obsazenou divadelní komedii CELEBRITY S.R.O

  Režisér Antonín Procházka a 17 herců a hereček jsou v pražském Divadle Palace v plném nasazení zkoušení nové divadelní komedie CELEBRITY S.R.O. Vypráví o natáčení nekonečného seriálu, kde úspěch určuje reklama a procento sledovanosti. Ostatně tak, jako v reálném světě šoubyznysu. 

  více
 • Divadlo Spektákl letos představí tři novinky. První premiéru odehraje na konci října

  Divadlo Spektákl, které tvoří studenti a čerství absolventi pražské DAMU, potěší svými představeními diváky ve Studiu Švandova divadla také v sezóně 2016/2017. Mladí umělci chystají hned tři nové premiéry, přičemž první odehrají už 29. října. Nastudování Goethova Fausta pro Divadlo Spektákl se ujal student čtvrtého ročníku režie Katedry činoherního divadla Norbert Závodský. 

   

   

  více
 • Divadelní tip: Mladý soubor 11:55 přinese v říjnu na Jatka78 trochu násilí a hnijícího masa

  V říjnu čekají generační soubor 11:55 [zapětdvanáct] v prostoru Jatka78 reprízy úspěšných představení Hodní chlapci a Pýcha a předsudek aneb láska voní po hnijícím mase. Kromě toho se mladí tvůrci vydají na zájezdy s proslulou Regulací intimity, natočí krátké video na téma Soukromí v digitálním světě pro washingtonský Goethe institut a připravují novou hru Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh, která bude mít premiéru 29. 11. 

   

   

  více
Na začátek « 1 4 6 7 8 9 10 11 12 13 15 » Na konec