Divadlo

 • Divadlo Spektákl letos představí tři novinky. První premiéru odehraje na konci října

  Divadlo Spektákl, které tvoří studenti a čerství absolventi pražské DAMU, potěší svými představeními diváky ve Studiu Švandova divadla také v sezóně 2016/2017. Mladí umělci chystají hned tři nové premiéry, přičemž první odehrají už 29. října. Nastudování Goethova Fausta pro Divadlo Spektákl se ujal student čtvrtého ročníku režie Katedry činoherního divadla Norbert Závodský. 

   

   

  více
 • Divadelní tip: Mladý soubor 11:55 přinese v říjnu na Jatka78 trochu násilí a hnijícího masa

  V říjnu čekají generační soubor 11:55 [zapětdvanáct] v prostoru Jatka78 reprízy úspěšných představení Hodní chlapci a Pýcha a předsudek aneb láska voní po hnijícím mase. Kromě toho se mladí tvůrci vydají na zájezdy s proslulou Regulací intimity, natočí krátké video na téma Soukromí v digitálním světě pro washingtonský Goethe institut a připravují novou hru Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh, která bude mít premiéru 29. 11. 

   

   

  více
 • Divadlo Spektákl se v úterý a v pátek představí ve Studiu Švandova divadla

  S příchodem podzimu, po letní přestávce, opět začínají mladí herci, studenti a absolventi DAMU ze souboru Divadla Spektákl, vystupovat ve Studiu Švandova divadla v Praze.


  Tento týden uvedou hned dvě oblíbená představení:

  V úterý 4. října od 19 hodin sérii skečí s názvem "Chaplinovy děti" (režie Jan Holec)
  V pátek 8. října od 19 hodin představení "Maryšo! Evo! Dom!" (režie Jan Holec)

   

   

  více
 • Kulturní tip: Divadlo Na zábradlí v říjnu čtyřikrát ve Švandově divadle

  Čtyři pozoruhodné inscenace z repertoáru Divadla Na zábradlí budou v říjnu k vidění na jevišti smíchovského Švandova divadla, kde oceňovaný soubor hostuje během rekonstrukce domovské scény. 

   

   

  více
 • Divadelní tip: The Naked Truth – Na česká jeviště vstupuje úspěšná britská komedie o ženách nejen po ženy

  Pět žen se setkává ve vesnické tělocvičně na kurzu pole dance. Ani jedna z nich netuší, co ji čeká, ale každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče... Mimořádně vydařená komedie The Naked Truth (Odhalená pravda) britského autora Dave Simpsona, v českém překladu Dany Hábové, je s velkým úspěchem inscenována po celém světě. Hru, která vyvolává smích a zároveň dojímá svou opravdovostí i odhalováním zákoutí ženských duší, si poprvé bude moci vychutnat také české publikum - v hlavních rolích s jedinečnou Chantal Poullain, držitelkou Českého lva Gabrielou Míčovou, Markétou Plánkovou, Annou Stropnickou a dalšími výtečnými herečkami! Česká premiéra je na programu 26. října v Divadle Bolka Polívky v Brně a od 11. ledna 2017 v pražském Studiu Dva a v dalších městech. 

  více
 • Sezonu Baletu ND Brno otevírá světová premiéra Chvění. Námět, choreografie, režie: Petr Zuska

  První premiérou nové sezony souboru Baletu Národního divadla Brno bude 10. listopadu v Janáčkově divadle nové autorské představení Petra Zusky nazvané Chvění. 

  více
 • Svou třetí sezónu startuje soubor 11:55 na Jatkách78 pořádnou dávkou braku a intimity

  Divadelní soubor 11:55 [zapětdvanáct] zahájí novou sezonu v prostoru Jatka78 dvěma inscenacemi z brakové trilogie a absolventskou Regulací intimity. Tito bývalí spolužáci z Katedry alternativního divadla na DAMU, kteří se po skončení studií rozhodli pokračovat ve společné tvorbě, vcházejí do třetího roku existence a jejich plány svědčí o promyšlené koncepci - oproti asociacím spojeným s názvem souboru. Nejnovější Pýcha a předsudek aneb láska voní po hnijícím mase je na programu v pondělí 26. září od 19.30h. 

  více
 • Petr Zuska a Tereza Podařilová v nové choreografii Route 50

  Světová premiéra 26. srpna ve Finsku na Lappeenranta Ballet Gala 2016


  Respektovaný finský baletní mistr Juhani Teräsvuori, jehož práci z hostování na českých scénách znají i tuzemští diváci, slaví padesát let tvůrčí činnosti. Při této výjimečné příležitosti se rozhodl uspořádat baletní Galapředstavení za účasti svých přátel z celého světa, kteří příznivě ovlivnili jeho profesní kariéru. Mezi pozvanými osobnostmi nechybí umělecký šéf Baletu Národního divadla Petr Zuska. V Lappeenranta City Theatre 26. srpna ve světové premiéře uvede svou novou choreografii Route 50.

  více
 • Divadlo Spektákl vystoupí s Fraškou o Dušanově duši na festivalu Letní Letná, 18. 8. od 17:00

  Zveme vás na představení Fraška o Dušanově duši v podání Divadla Spektákl na letošním festivalu Letní Letná.


  Tanec. Muzika. Letní noc. Vůně trávy a v uších cikády. Žebřiňák. Osudová láska nebo hřích? 
  Fraška o Dušanově duši vypráví příběh mladého člověka, který se na své pouti lásky střetává s nástrahami smrtelných hříchů. 
  Lesem, polem, malotraktorem - žebřiňákem. Dokáže ho Dušan ukočírovat? A najde to, co hledá? 

   

   

  více
 • Divadelní spolek Kašpar zamíří již tradičně v polovině léta na Kašperk

  29. - 31. července 2016 od 21:00 Romeo a Julie

  2. - 4. srpna 2016 od 21:00 Cyrano

  5. - 7. srpna 2016 od 21:00 Othello 

  více
 • Mimořádné představení Bernsteinovy MŠE s Vojtěchem Dykem 22. září ve Foru Karlín

  Nové nastudování proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v režii bratří Cabanů, s Vojtěchem Dykem v hlavní roli bude po takřka půlroční pauze koncem září opět k vidění. Mezi ohlášená představení pořadatelé aktuálně přidali další - v mnoha ohledech exkluzivní. Ve čtvrtek 22. září od 19:30 se pražské Forum Karlín stane nejen dějištěm strhující mše, ale také místem oslav 20. výročí úspěšného fungování společnosti T-Mobile na tuzemském trhu. Do předprodeje jde pouze limitovaný počet vstupenek, v ceně je zahrnut raut, který se bude konat po představení. Využijte vzácnou možnost nechat náležitě doznít emoce a sdílet bezprostřední dojmy ze MŠE nad dobrým jídlem a pitím. Vychutnejte si nevšední hudební i gastronomický zážitek!  Vstupenky v ceně od 1 490 Kč jsou v prodeji v síti Ticketstream - www.ticketstream.cz 

  více
 • Česká premiéra večera současného evropského baletu Vertigo na Nové scéně ND

  Třetí, závěrečnou premiérou Baletu Národního divadla v sezóně 2015/2016 je pozoruhodný „triptych" nazvaný Vertigo. Komponovaný večer poprvé 9. 6. na Nové scéně představí esenci díla trojice významných a specifických současných evropských tvůrců tanečního divadla: Moldavana Radu Poklitaru - Rain, Itala Maura Bigonzettiho - Vertigo a Švéda Alexandra Ekmana - Cacti. Tři, navzájem ostře kontrastující poetiky těchto umělců a jejich opusů, vytvářejí magickou kombinaci lyriky, nostalgie, humoru i bláznivé absurdity. Pozor! To vše dohromady může vyvolat pocity závratě - tedy Vertigo! 

   

   

  více
Na začátek « 1 4 6 7 8 9 10 11 12 13 15 » Na konec