Divadlo

 • FOTOGRAFIE - BALET ND - Včera úspěšně proběhla premiéra baletu MARNÁ OPATRNOST

  Marná opatrnost Sira Fredericka Ashtona, jedinečný komický balet La Fille mal gardée - Dívka špatně střežená aneb Marná opatrnost, který navozuje  jarní atmosféru měl včera svou premiéru v Národním divadle. 

  více
 • NOVÉ JARNÍ FOTOGRAFIE - MARNÁ OPATRNOST přinese do Národního divadla zamilovanou atmosféru a humor

  Balet Národního divadla uvede poprvé v  historii premiéru slavného baletu Marná opatrnost Sira Fredericka Ashtona. Mistrovské dílo anglického tvůrce, v němž vystoupili nejlepší tanečníci světa, je baletem o LÁSCE. Navíc jde o balet humorný.  Svůj vtip v sobě nese již samotná lehce lechtivá zápletka příběhu, kdy opatrnost matky uchránit svou dceru Lise od svodů vyvoleného Colase, se ukáže jako marná. Lise nechce jednoduššího Alaina, místo života v bohatství, po boku nesprávného muže, volí lásku (a krasavce k tomu). 

   

  více
 • Divadlo Viola zve na Máj se speciální akcí pro zamilované dvojice a na další květnová představení

  Kdy jindy si náležitě vychutnat básnický velezpěv K. H. Máchy Máj než právě v květnu? Bára Hrzánová jej na jevišti Divadla Viola na pražské Národní třídě říká, zpívá, velebí v nastudování Miloše Horanského s hudbou Emila Viklického. Máj v mistrovské interpretaci Báry Hrzánové měl ve Viole premiéru v roce 2003 a od té doby vzbuzuje nadšené reakce diváků. Reprízu 4. května od 20:00 provází speciální akce (nejen) pro zamilované dvojice: Dvě vstupenky za cenu jedné!  (Platí jen při rezervaci nebo platbě v pokladně divadla.)

  více
 • Balet Národního divadla uvede 19. 4. balet MARNÁ OPATRNOST / LA FILLE MAL GARDÉE

  Balet Národního divadla uvede poprvé v  historii premiéru slavného baletu Marná opatrnost Sira Fredericka Ashtona. Mistrovské dílo anglického tvůrce, v němž vystoupili nejlepší tanečníci světa, doposud uvedlo více než 35 divadel včetně pařížské Opery, Velkého divadla v Moskvě, Amerického baletu, Bostonského baletu a Kanadského národního baletu. 

  více
 • Nikola Márová a Ondřej Vinklát nadchli bravurními výkony ve Svěcení jara – Balet Národního divadla má dvě Ceny Thálie za rok 20

  Letošní 25. ročník prestižních Cen Thálie přinesl Baletu Národního divadla vynikající úspěch - dvě ocenění za mimořádný baletní výkon v choreografii Svěcení jara Glena Tetleyho.  První sólistka Nikola Márová získala Cenu Thálie za roli Matky a první sólista Ondřej Vinklát má Cenu Thálie za roli Vyvoleného. Nikola Márová a Ondřej Vinklát si Ceny, zhmotněné do skvostných váz navržených designérem Bořkem Šípkem, osobně převzali během slavnostního ceremoniálu v sobotu 24. března v historické budově Národního divadla v Praze.

  více
 • Divadelní tip: Absolventské představení studentů DAMU Láska, sex a trápení 19. a 20. března v KAFE DAMU

  Chtěli jste někdy vědět, kdo je na druhém konci hovoru té plačící volající v tramvaji? O čem si špitají chichotající se holky u stolečku v rohu kavárny? Smějou se mně a proč jsou tak nahlas? Obyčejné i absurdní situace ze života, setkání v kavárně na pomezí reality a fikce můžete zažít během představení Láska, sex a trápení 19. a 20. března v 19:30 v prostoru KAFE DAMU v Karlově ulici. 

  více
Na začátek « 1 3 4 5 6 7 8 9 13 17 » Na konec