Divadlo

 • Divadlo Na zábradlí v New Yorku s úspěchem uvedlo inscenaci Korespondence V+W

  V New Yorku se 28. září slavil Den Václava Havla a pražské Divadlo Na zábradlí bylo při tom!   Před zcela zaplněným hledištěm v České národní budově, přímo v srdci Manhattanu, uvedlo oceňovanou inscenaci Korespondence V+W v hlavních rolích s Václavem Vašákem a Jiřím Vyorálkem. Představení bylo součástí festivalu Rehearsal for Truth (27. 9. - 1. 10.), pilotní showcase středoevropského divadla na počest Václava Havla, který pořádá Václav Havel Library Foundation a Bohemian Benevolent and Literary Association.

  více
 • DVD s úspěšnými inscenacemi baletu Národního divadla je na světě!

  Křest DVD se uskuteční na festivalu Zlatá Praha 29. 9. 2017 v rámci slavnostního večera POCTA PETROVI ZUSKOVI.

  Kmotrem DVD bude známý český básník a písničkář Jaromír Nohavica, jehož působivou hudbu Petr Zuska použil ve své inscenaci Sólo pro nás dva. Petr Zuska zatančí v rámci večera s Terezou Podařilovou choreografii Route 50 vytvořenou pro finské Galapředstavení v srpnu roku 2016.  

  více
 • Divadelní sympozium Porézní hranice bude vyvrcholením oslav 50 let Pražského Quadriennale

  Jedna z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních přehlídek, Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, slaví jubilejních 50 let od svého vzniku. Oslavy vyvrcholí na mezinárodním sympoziu Porézní hranice, které proběhne od 12. do 14. října 2017 v Nové budově Národního muzea (v bývalém prostoru Federálního shromáždění). Na programu jsou desítky přednášek, diskuzí a workshopů. Mezi tři hlavní mluvčí sympozia patří světově uznávaná britská režisérka a scénografka Pamela Howard, pedagožka Jessica Bowles a brazilská umělkyně Rosane Muniz. Speciální program pro studenty divadelních a uměleckých oborů bude zdarma. Registrace na sympozium stojí 10 EUR / 250 Kč. Více informací najdete na www.pq.cz

  více
 • FOTO: Premiéra Spitfire Company: Konec -- člověka. Doba z druhé ruky

  V úterý 12. září oslavil divadelní soubor Spitfire Company 10 své existence. V prostoru Jatka78 proběhla premiéra adaptace knihy Světlany Alexijevičové Doba z druhé ruky, za kterou autorka získala v roce 2015 Nobelovu cenu za literaturu. Na scéně se setkalo deset performerů a tanečníků, čtyři hudebníci v čele se skladatelem Janem Kučerou. Zvukový soundscape vytvořil Martin Tvrdý. Inscenaci rozdělenou do deseti kapitol spojilo hlavní téma: společenské změny po roce 1989." 90. léta jsme prošvihli - tato idea se objevuje napříč celou knihou Světlany Alexijevičové. Jsou v ní obsaženy frustrace, sentiment i nejasné tragično. 90. léta nás stále velmi silně ovlivňují, je to dědictví, kterého se nedá zbavit," říká k adaptaci režisér Petr Boháč. Představení bylo uvedeno už pouze jednou - dne 13. září od 19.30 v pražském prostoru Jatka78. 

  více
 • Pohřeb sardinky: surrealistické dílo Fernanda Arrabala poprvé na českém jevišti

  Španělský dramatik, výtvarník a filmař Fernando Arrabal není v českém kontextu příliš známým autorem, a to i přesto, že společně s Alejandrem Jodorowskym založil známé Panické hnutí a jeho filmy Ať žije smrt! nebo Sbohem, Babylóne patří mezi zásadní díla experimentální filmografie. Jeho práce byla ovlivněna surrealismem, dadaismem nebo absurdním divadlem, velkou roli v něm ale hrály i španělské tradice. To vše najdeme v textu Pohřeb sardinky, kterého se ujala mladá režisérka Apolena Vanišová. Premiéra proběhne v rámci festivalu ...příští vlna / next wave v úterý 19. září 2017 v Divadle MeetFactory. 

  více
 • Městské neurózy ovládnou divadelní sezónu 2017/2018 v MeetFactory

  Tři světové premiéry a jedna předpremiéra, adaptace výjimečných textů současné literatury, významná jména literárního světa. Fernando Arrabal, Sara Baume, Petra Hůlová a Juli Zeh. Silné osobnosti a silné texty tvoří základ pro divadelní scénu MeetFactory. Stejně jako v předchozích sezónách si Divadlo MeetFactory klade za cíl pátrat v hlubinách lidské mysli, zkoumat psychologické procesy a mapovat zdánlivě obyčejné a běžné jednání. Celý koncept jednoduše popsal dramaturg Divadla MeetFactory Matěj Samec: "Hledáme slova pro prázdnotu kolem nás."

  více
 • BALET ND - V pondělí 28. 8. byla oficiálně zahájena nová divadelní sezóna

  Cenu ředitele roku 2017 v oboru balet získal GIOVANNI ROTOLO.

  V historické budově ND byla v pondělí 28. 8. oficiálně zahájena divadelní sezóna 2017/2018. Nový umělecký šéf Baletu ND Filip Barankiewicz přednesl projev v českém jazyce a uvítal v souboru 14 nových tanečníků. Představil program na sezónu 2017/2018. Na první premiéru Baletu ND - Timeless, která bude triptychem tří choreografií, se můžete těšit již v říjnu. V dubnu 2018 je pak na programu premiéra Marná opatrnost a v červnu 2017 premiéra Slovanský temperament.

  více
 • Divadelní tipy z Violy: Žena z Korinta, Hodně smíchu a pár slz, Přípitek aneb Cihla a Novecento

  Nová divadelní sezona na oblíbené pražské scéně Viola v září nabídne reprízy úspěšných představení. V pondělí 11. září bude k vidění legendární Žena z Korinta. Slavný apokryf Oldřicha Daňka o tajemné návštěvnici v pracovně řeckého dramatika byl nejprve uveden na obrazovkách České televize. Na jeviště Divadla Viola vstoupila Žena z Korinta premiérou v červnu 2013. Kdo je vlastně ta žena a proč jí tak záleží na tom, aby nová Euripidova hra měla jinou zápletku? Vyhraje umělecká inspirace nebo lákavá finanční nabídka? Vtipné dialogy, příběh skoro až detektivní a k tomu mistrovské herecké výkony Hany Maciuchové (Lyké), Jaromíra Meduny (Eurípides) a Johanny Tesařové (Hébé). 

  více
 • Premiéra v Divadle Viola: Volnost, rovnost, gastronomie – v hlavních rolích Václav Kopta, Simona Vrbická, Miroslav Táborský

  Proč Francouzi netloustnou, když je pro ně jídlo jediným skutečným náboženstvím? Zajímá-li vás odpověď na tuto otázku, nenechte si ujít nové představení Divadla Viola Volnost, rovnost, gastronomie. Mimo jiné se také dozvíte, proč jsou michelinské hvězdy snem každého šéfkuchaře a proč při jejich ztrátě málem uvažují o sebevraždě. Premiéra rozkošného vyprávění nejen o francouzské kuchyni, jehož autorem je známý anglický humorista Peter Mayle, je na programu 25. září v 20:00. V režii Lídy Engelové hrají Václav Kopta, Simona Vrbická a Miroslav Táborský.  

  více
 • Letní divadlo na Křivoklátě – Indigo Company uvede v hradních kulisách stylovou komedii Jak je důležité být (s) Filipem a Comme

  Dva příjemné letní večery v prostředí působivého hradu Křivoklát a dva silné divadelní zážitky v podání nezávislé divadelní společnosti Indigo Company. Takové budou 29. 6. od 19.30 představení Jak je důležité být (s) Filipem a 13. 7. od 20.00 vtipná hra o jedné z našich nejslavnějších operních pěvkyň, Emmě Destinové Commedia Finita. Na prvním nádvoří Křivoklátu se tak v červnu a červenci budete moci potkat s herci Radkem Zimou, Danou Morávkovou, Lilian Fischerovou, Michaelem Vykusem, Janou Trojanovou, Miroslavem Dvořákem, Simonou Vrbickou a dalšími.

  více
 • Divadlo Na zábradlí uzavírá sezonu premiérou nové inscenace Jana Mikuláška AnderSen

  Aktuální sezóna v Divadle Na zábradlí vyvrcholí premiérou nové inscenace Jana Mikuláška s názvem AnderSen - v pátek 2. června v Divadle Komedie, kde po dobu rekonstrukce domovské scény soubor hostuje. Scénická úvaha nad dětstvím vznikala jako „work in progress", na němž se podíleli všichni zúčastnění. 

  více
 • Vychutnejte si divadelní představení v jednom z plzeňských Loosových interiérů

  Komentované prohlídky Losových interiérů v Plzni je možné navštívit každý čtvrtek, sobotu a neděli, ale  zúčastnit se divadelního představení o světoznámém architektovi Adolfu Loosovi je možné pouze jednou za čas. Ve středu 31. května uvede v bývalém bytě rodiny Krausových v Bendově ulici Poetické divadlo jednoaktovou divadelní hru Mileny Štráfeldové  ODPOLEDNÍ ČAJ U LOOSŮ. Začátek představení je v 18 hodin, součástí představení je i komentovaná prohlídka bytu.

  více
Na začátek « 1 5 6 7 8 9 10 11 13 17 » Na konec