Divadlo

 • Divadelní tip z Violy: Žena z Korinta, Život jako smršť, Commedia finita a Sváteční Shakespearova pošta

  Letošní divadelní sezona zvolna spěje k závěru, nenechte si ujít reprízy úspěšných představení v Divadle Viola na Národní třídě. V pondělí 29. května bude k vidění legendární Žena z Korinta. Slavný apokryf Oldřicha Daňka o tajemné návštěvnici v pracovně řeckého dramatika byl nejprve uveden na obrazovkách České televize. Na jeviště Divadla Viola vstoupila Žena z Korinta premiérou v červnu 2013. Kdo je vlastně ta žena a proč jí tak záleží na tom, aby nová Euripidova hra měla jinou zápletku? Vyhraje umělecká inspirace nebo lákavá finanční nabídka? Vtipné dialogy, příběh skoro až detektivní a k tomu mistrovské herecké výkony Hany Maciuchové (Lyké), Jaromíra Meduny (Eurípides) a Johanny Tesařové (Hébé).  

  více
 • Divadelní tip z Violy: Kylián: Narozen v cizině, Století hitů a Stará dáma vaří jed

  Příjemnou alternativu k procházkám rozkvetlou květnovou přírodou nabízí oblíbená pražská scéna - Divadlo Viola na Národní třídě. V pátek 5. května ve 20:00 se na jevišti Violy Jiří Lábus začte do textů Jiřího Kyliána. Unikátní literárně-baletní kompozice Kylián: Narozen v cizině s podtitulem Povídky a filmové miniatury aneb Každý z nás je věčným emigrantem představuje proslulého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána coby autora povídek. Kyliánova slova v osobité interpretaci Jiřího Lábuse doplňují filmové miniatury, které Jiří Kylián natočil výhradně pro tuto příležitost a ve kterých sám vystupuje. 

  více
 • 420PEOPLE spolu s Ivou Janžurovou, Janou Preissovou, Taťjanou Medveckou a dalšími hvězdami v novince Křehkosti, tvé jméno je že

  420PEOPLE, špička domácí taneční scény, a soubor Činohry Národního divadla na jednom jevišti! Výsledkem jejich spolupráce je inscenace Křehkosti, tvé jméno je žena. Premiéra se odehraje 11. května na Nové scéně Národního divadla.    

  více
 • Macbeth – Too Much Blood: První premiéra Divadla Na zábradlí v Divadle Komedie

  Klasické Shakespearovo drama Macbeth v autorském, v mnohém velmi překvapivém pojetí režiséra Davida Jařaba je nejnovější premiérou Divadla Na zábradlí. Poprvé bude očekávaná inscenace Macbeth - Too Much Blood uvedena 7. dubna, reprízy jsou na programu 11., 24., 29. dubna, 5. a 26. května - mimořádně v Divadle Komedie, kde soubor po dobu rekonstrukce domovské scény dočasně hostuje. Coby Macbeth a Lady Macbeth na jeviště vstoupí Miloslav König a Anežka Kubátová.

  více
 • Divadelní tip: Komedie The Naked Truth baví i motivuje

  Komedie pro ženy, o ženách, kterou by ovšem rozhodně měli vidět i muži - to je The Naked Truth (Odhalená pravda) britského dramatika D. Simpsona, kterou do České republiky přivezla společnost StageArtCz. Divácký hit je k vidění ve Studiu Dva v centru Prahy 13. 3. a 25. 5., v brněnském Divadle Bolka Polívky 17. a 27. 3., 10. a 21. 4., 8. a 15. 5. V hlavních rolích excelují Chantal Poullain, Gabriela Míčová, Markéta Plánková, Anna Stropnická, Hana Kusnjerová, Alena Bazalová, Anežka Rusevová, Alžběta Vaculčiaková, Natálie Tichánková, Petra Špindlerová, Klára Apolenářová a Daniela Choděrová

  více
 • Autorské představení Petra Zusky Chvění bude mít dnes 2. 3. premiéru v Národním divadle v Praze

  Autorské představení Petra Zusky Chvění bude mít dnes 2. 3. premiéru v Národním divadle v Praze

  Úspěšná sezóna Baletu Národního divadla pokračuje novou premiérou - Dnes, 2. března bude na scéně Národního divadla poprvé uvedeno autorské taneční představení uměleckého šéfa Petra Zusky s příznačným názvem Chvění. Pražská premiéra titulu vzniká ve spolupráci s Baletem Národního divadla v Brně, pro který Petr Zuska inscenaci v loňském roce vytvořil.

  více
 • LiStOVáNí uvede v březnu a dubnu Hemingwayův román Mít a nemít. Nenechte si ujít klasiku v aktuálním a akčním pojetí!

  Oblíbený projekt scénického čtení LiStOVáNí Lukáše Hejlíka, atraktivní formou upozorňující na pozoruhodné knižní novinky, se v březnu vydá na „Hemingway tour". Obecenstvu ve 37 městech po celé České republice představí slavný román Mít a nemít klasika světové literatury, který vydal Odeon v neotřelé grafické úpravě Martina Peciny v rámci desetisvazkové autorské řady. 

  Třicátá léta, hospodářská krize, kapitán Harry Morgan, drsný život na moři, galony pašovaného rumu mezi Kubou a Floridou, hodně střelby, dobrodružství, ale i humoru, a hlavně Ernest Hemingway! V představení Mít a nemít účinkují herci Pavel Oubram a Tomáš Drápela (alternuje Lukáš Hejlík). 

  více
 • Březnová premiéra ve Viole – Kabaretní bramboračka plná humoru v hlavní roli s Martinem Zahálkou a Andreou Elsnerovou

  Divadlo Viola 3. března v premiéře uvede hru Lesk a bída zemských jablek: Kabaretní bramboračka. Rozverná inscenace Milana Šotka rozvíjí kabaretní linii současné Violy, což podtrhuje i zvolený žánr „bramboračky" - vyprávění s několikerými dějovými odskoky (bramborová pohádka, bramborová operetka, bramborový horor). Ústřední dvojici si zahrají Martin Zahálka a Andrea Elsnerová, členové souboru Divadla na Vinohradech, sekundovat jim budou dva „brambodříči" Jiří Suchý z Tábora a Anita Krausová. Předprodej vstupenek na březnová představení ve Viole, včetně premiérové Kabaretní bramboračky, začne 15. února.

  více
 • Očekávaná premiéra nové inscenace 420PEOPLE Královna víl / Fairy Queen se odehraje 9. a 11. března v Divadle NoD

  Renomovaný soubor současného tance 420PEOPLE slaví 10. rok existence novou autorskou choreografií. Královna víl / Fairy Queen vstoupí na repertoár 420PEOPLE premiérově 9. a 11. března ve 20 hod. v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici v centru Prahy.

  více
 • Úspěšné divadelní představení K-PAX – Svět podle Prota bude hostovat v několika českých městech

  Divadelní adaptaci světového bestselleru a filmového hitu K-PAX - Svět podle Prota na tuzemská jeviště uvedla společnost StageArtCz, kterou založili herci Petr Halberstadt a Radim Fiala. Od české premiéry v roce 2015 byl kouzelný příběh lidí, které dost možná navštívila bytost z vesmíru, nejčastěji k vidění na jejich domovské scéně v brněnském Divadle Bolka Polívky a velmi příznivé reakce publika zaznamenal také v pražském Studiu DVA. S novým rokem se tajemný Prot vydává za diváky v celé republice. Úspěšná inscenace K-PAX - Svět podle Prota se bude 31. ledna hrát ve Svitavách, 1. února ve Varnsdorfu, 24. února Děčíně, 25. února v Karlových Varech, 12. března ve Hvězdárně a planetáriu Brno a 6. dubna v Jindřichově Hradci. V hlavních rolích se představí Radim Fiala, Markéta Plánková / Petra Špindlerová a Petr Halberstadt

  více
 • Divadelní tip na únor: Představení s Josefem Somrem a Bárou Hrzánovou ve Viole

  Přemýšlíte, jak si ukrátit dlouhé únorové večery? Zaručeným tipem je intenzivní divadelní zážitek v Divadle Viola na Národní třídě v centru Prahy.

  Lákavá příležitost vychutnat si se sklenkou dobrého vína moravské návraty Jana Skácela v neopakovatelném podání Josefa Somra se vyskytne ve středu 1. února od 20.00. Pořad Návraty Jana Skácela je jedinečným setkáním s básníkem Janem Skácelem prostřednictvím unikátních zvukových záznamů z jeho besedy se čtenáři. A také díky Skácelovým fejetonům a „malým recenzím" ze stránek literárního časopisu Host do domu v osobité interpretaci Josefa Somra - herce, který má k Janu Skácelovi velmi blízký vztah, jenže o něm „skácelovsky" mlčí a raději se schová za básníkova slova.

  více
 • Božena Němcová v podání Tatiany Vilhelmové poprvé vstoupí na jeviště Divadla Bolka Polívky v Brně

  Pozoruhodná inscenace Neumím jinak než láskou - Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce, kterou s úspěchem uvádí pražská Viola, bude 8. února od 19:00 k vidění v brněnském Divadle Bolka Polívky. Inscenace je věnovaná dramatickým peripetiím nedlouhého života Boženy Němcové - spisovatelky a především manželky, matky, milenky... Ženy, která zoufale toužila po lásce, hořela pro ni - neuměla jinak než láskou - jenže ji nepotkala. V hlavních rolích excelují Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka a Tomáš Pavelka.   

  více
Na začátek « 1 5 6 7 8 9 10 11 13 16 » Na konec