Ostatní

 • Tipy na víkend: Kam za kulturou

  Pokud patříte mezi ty, kteří střádají plány na víkend už od samotného začátku pracovního týdne, přicházíme s tipy, co byste do svého plánu určitě neměli zapomenout zařadit. Následující víkend totiž má rozhodně co nabídnout.

  více
 • Naomi Adachi při práci ráda propojuje své vášně: Japonsko, herectví a videohry

  Herečka, moderátorka, modelka, gamerka, studentka, napůl Češka a napůl Japonka... Naomi Adachi je zkrátka nepřehlédnutelnou dívkou mnoha zájmů a talentů. Charismatická třiadvacetiletá tmavovláska, kterou diváci Déčka ČT znají z pořadu Dva3, do nového roku vstoupí s mnoha plány, smělými vizemi a přáním, aby se jí podařilo realizovat dva nové projekty - pořad zaměřený na tipy a triky, jak si co nejvíce užít Tokio, a videoherní talkshow. 

  více
 • Výtvarný tip: Výtvarné kurzy a workshopy v pražské Latin Art Gallery startují již tento měsíc!

  Pražská Latin Art Gallery seznamuje českou veřejnost s uměním z oblasti Latinské Ameriky a pořádá výtvarné workshopy a semináře, zaměřené na rozvíjení kreativity u dětí i dospělých. Lekce jsou vedeny v  českém, anglickém i španělském jazyce ředitelkou galerie Kateřinou Bohač Linares, která je sama aktivní umělkyní. V nabídce jsou workshopy kreativity, workshopy kreslení pravou mozkovou hemisférou a kurzy malířských technik pro pokročilé. Všechny startují během září a budou v nabídce v sezoně 2018/2019.

  více
 • Běžně nepřístupný plzeňský Loosův interiér na Klatovské 19 se v sobotu 15. září otevře u příležitosti Evropského dne kulturního

  Běžně nepřístupný interiér na Klatovské 19 otevře své dveře návštěvníkům v letošním roce již jen třikrát, nejdříve to bude tuto sobotu 15. září. U příležitosti Evropského dne kulturního dědictví se budou zájemci moci zúčastnit komentovaných prohlídek domu Huga Semlera.

  více
 • Taneční událost podzimu 2018: 420PEOPLE a PLEASE THE TREES uvádějí již příští týden novinku THE WATCHER

  Přední český soubor současného tance 420PEOPLE a doma i v zahraničí oceňovaná kapela PLEASE THE TREES - dalším milníkem v jejich spolupráci je nová inscenace s názvem THE WATCHERDivadle La Fabrika v Praze-Holešovicích. Premiéra je na programu v úterý 11. 9., reprízy následují 12. 9., 26. 9., 27. 9., 28. 10., 29. 10. a 5. 11. 2018. 

   

   

  více
 • Provoz portálu Opery Plus zachráněn

  Největší český portál v oblasti opery, klasické hudby a tance, Opera Plus, obnoví svou činnost.

  Původní rozhodnutí ukončit provoz Opery Plus bylo oznámeno 27. dubna 2018, důvodem byl razantně seškrtaný grant ministerstva kultury. Portál obnovuje aktivitu od 3. září 2018 poté, co získal prostředky na provoz s pomocí soukromých sponzorů a vznikl jeho nový pracovní tým.

   

   

  více
 • Střecha Paláce Lucerna se na 15 dnů promění v zelenou louku

  Projekt Louka nad Lucernou, za nímž stojí Ondřej Kobza, Petr Plewka a architekt Petr Hájek, otevírá dnešním dnem nově upravené střešní prostory Lucerny. Na 1000 m2 bude mít veřejnost až do 11. září 2018 vždy od 12.00 - 20.00 hod. možnost projít se po umělé trávě, nakrmit slepice, kozy i králíky, prohlédnout si ptactvo ve voliéře, přivonět k lučnímu kvítí i poslechnout si dvacetiminutová klavírní intermezza (denně, 17.00 až 20.00 hod.).

  více
 • LASVIT VYHRÁL V MILÁNĚ “DESIGNOVÉHO OSCARA”. KABARET MONSTER ZÍSKAL OCENĚNÍ MILANO DESIGN AWARD 2018

  Jeviště Teatra Gerolama, kde probíhá výstava české společnosti LASVIT, zdobí ode dneška i soška dřevěného koně. Odborná porota vybírá mezi jednotlivými prezentacemi tu, která nejlépe vystihne současný design a přesvědčí také o budoucí vizi a konceptu. V rámci milánského týdne designu se představilo více než 1500 dalších vystavovatelů.  

  více
 • PRESTIŽNÍ FRANCOUZSKÝ MAGAZÍN OCENIL KOLEKCI YAKISUGI

  České sklo sklízelo úspěchy na světoznámém veletrhu interiérového designu Maison et Objet v Paříži. Kolekce váz a skleniček Yakisugi učarovala francouzskému magazínu Intramuros, který ji pasoval mezi top 5 nejlepších produktů celého veletrhu.

   

  více
 • The Weekend představuje svou debutovou kolekci Puma

  Herzogenaurach, Německo (16. srpna 2017) - Abel Tesfaye a.k.a The Weeknd, tvůrčí spolupracovník a globální ambasador PUMA, představil svou očekávanou debutovou kolekci PUMA. The Weeknd je připraven ukázat světu nové styly, které odrážejí jeho osobitý styl spojený se sportovně inspirovaným designem PUMA. Některé z klíčových outfitů odhalil nedočkavým fanouškům již během svého světového turné Legend of the Fall Tour 

  více
 • Four Seasons Hotel Prague a Bazaar Charity uspořádaly charitativní večeři za účasti Manolo Blahnika

  Praha, 9. srpna 2017 - Nadační fond Bazaar Charity a hotel Four Seasons Hotel Prague uspořádaly charitativní večeři u příležitosti výstavy slavného návrháře Manolo Blahnika The Art of Shoes, která bude v pražském Museu Kampa zahájena 11. srpna a potrvá až do 12. listopadu. Součástí večera byla i tichá dražba nejen uměleckých objektů či oblečení z kolekcí současných českých návrhářů, ale také originálního made to measure páru bot od samotného Blahnika, jenž se večeře rovněž zúčastnil. Dary do dražby poskytl i hotel Four Seasons, a to včetně pobytu ve své sesterské pobočce v Miláně a Petrohradě či ošetření v AVA Spa. 

  více
 • Zahoď stud a probuď vášeň s novou kolekcí Puma Velvet Rope

  Herzogenaurach, Německo (8. srpna 2017) - Po úspěchu jarní kolekce Swan Pack představuje společnost PUMA spolu s Kylie Jenner a tanečnicemi New York City Ballet novou kolekci Velvet Rope. Tato podzimní kolekce přichází s myšlenkou Velvet Rope, pomyslného lana, které dělí čekající frontu od prostředí prestižních klubů a barů. Každý se může rozhodnout, zda počká, nebo vystoupí z řady a užije si moment výjimečnosti s elegancí. 

  více
Na začátek « 1 2 3 4 7 10 12 » Na konec