Knihy

 • Izraelský spisovatel Eškol Nevo přijíždí do Prahy představit úspěšný román Tři patra

  Skvělý vypravěč s výborným citem pro jazyk a známý literární lektor přijíždí představit mezinárodní bestseller Tři patra, první knihu, která mu vychází v českém překladu. Titul, který byl přeložen do více než deseti jazyků, líčí příběhy obyvatel domu stojícího na poklidném předměstí Tel Avivu. Něco se děje, a nemůžu to nikomu povědět. Ale někomu to říct potřebuju.... nikdy nemůžeš vědět, co se děje u sousedů za zavřenýma bezpečnostníma dveřma.

  více
 • KRÁLOVSKÁ HRA: Smrtící hra v japonském hororovém thrilleru!

  Dvaatřiceti žákům jedné třídy začnou na mobil chodit tajemné zprávy od někoho, kdo si říká Král. Posílá jim úkoly, které musejí splnit, jinak je čeká trest. Zpočátku to vypadá jako celkem nevinná legrace: polibte spolužačku, olízněte někomu nohu. Úkoly ale začnou postupně přitvrzovat a stejně tak i tresty. A brzy přijde první smrt. Pak už je to souboj s časem. Odhalí se včas totožnost Krále, nebo umřou další lidé?  

  více
 • Page café v Centru Chodov – první z nové sítě kaváren zve na výběrovou kávu, čerstvé zákusky a knižní novinky

  Káva + knihy = pohoda.  Platnost téhle mimořádně inspirativní rovnice si můžete ověřit v nové kavárně Page café v pražském Centru Chodov. Každý den od 8:30 až do 22:00. K výtečné kávě z pražírny Nordbeans či čaji si v klidu vychutnáte nejen čerstvé zákusky, ale také neméně lákavé knižní novinky z nakladatelství Euromedia, které jsou na místě k zapůjčení a přečtení. A stejně tak Page, oblíbený knižní magazín nejen o knihách.

  více
 • Spider-Man tento týden ovládne kina i komiksy

  K dlouho očekávanému filmu Spider-Man: Daleko od domova právě vycházejí hned dva komiksové tituly. Děti se mohou těšit na knížku z edice „Můj první komiks" SPIDER-MAN - VELKÁ MOC, VELKÁ ODPOVĚDNOST a starší čtenáři na PETER PARKER SPECTACULAR SPIDER-MAN 1: DO SOUMRAKU. Oboje vydává k premiéře nového filmu o drzém pavoučím hrdinovi Nakladatelství CREW.

  více
 • Jednoho z nejstarších superhrdinů vůbec – Shazama, známého také jako Captain Marvel – můžete potkat v kinech a nyní také v knih

  Nakladatelství CREW právě vydává hravou novou verzi klasického komiksu pod názvem Shazam!: Monstrózní společenství zla. Vytvořil ji Jeff Smith, autor geniálního Kůstka. Jak to, že právě Shazam nadchl Ameriku a posléze celý svět? A čím strhává čtenáře dnes?

  více
 • Zaslíbená Země Nezemě 2: Temný komiks pro kluky i holky přináší další nečekanézákruty

  Právě vychází druhý díl jedné z nejpopulárnějších manga sérií současnosti! A pokud jste si mysleli, že hrdinové mají pěkně velké problémy, tak teď teprve uvidíte. Dobrodružné drama plné zrady i důvěry, napětí i emocí, může pokračovat.

   

   

  více
 • Tokijského ghúla čeká poslední bitva. Nebo snad ne?

  Tokijský ghúl je mrtvý... ať žije Tokijský ghúl! Tak by se dal shrnout současný stav ve světě této městské fantasy legendy s nádechem hororu. Veleúspěšná série končí, ovšem brzy se chystá neobvyklé intermezzo v podobě takzvané „light novely" - a od června 2019 na Ghúla přímo naváže nová komiksová série. 

  více
 • KNIŽNÍ TIP: Temná komiksová řada Zaslíbená Země Nezemě

  Doporučujeme novou mangu série Zaslíbená Země Nezemě, která právě startuje v Nakladatelství CREW

  více
 • Do Česka přichází další manga hit – temná řada Zaslíbená Země Nezemě

  Již se ukázalo, že o japonské komiksy čili mangu je u nás zájem: Oblíbeného Naruta vyšlo přes 40 knih a také novinky jako Tokijský ghúl či Čarodějova nevěsta se zařadily mezi stálice na českém komiksovém trhu. Nakladatelství CREW, které se do mangy před osmi lety pustilo, začalo opatrně, spíše klasikou, ale čím dál více se pouští i do nových populárních titulů, se kterými pomalu dohání původní japonské vydavatele.

  více
 • Nejlepší komiksy roku 2018 – a především: na co se těšit v novém roce?

  Rok 2018 skončil, je tu nový rok - a s ním i čas na krátké ohlédnutí. V minulém roce Nakladatelství CREW potvrdilo a zvýraznilo svou pozici největšího hráče na českém komiksovém trhu. Za minulý rok vydalo 128 nových titulů a řadu starších dotiskovalo. O všech se tedy rozepsat nemůžeme, zde je ale výběr toho nejdůležitějšího. 

  více
 • Právě vychází komiksová verze příběhu Sherlock: Studie v růžové

  Kultovní Sherlock Holmes dobývá nečekané území - japonský komiks!

  V roce 2010 se v televizi zrodila senzace. Jeden z nejslavnějších televizních scenáristů Steven Moffat, který svou kariéru začal velmi úspěšnými sitkomy, poté napsal nejlepší díly Doctora Who a se Spielbergem spolupracoval na Tintinovi, přišel se svou verzí Sherlocka Holmese. Ta se okamžitě stala celosvětovou senzací, katapultovala Benedicta Cumberbatche do pozice jednoho z nejoblíbenějších herců planety, a nyní se dočkává i zajímavého komiksového zpracování. Na originální trailer se můžete podívat zde.


   

   

  více
 • Jungova Kniha obrazů – prolínání výtvarna a psyché

  V těsném závěsu za původním německým vydáním vychází náš překlad unikátní edice dosud neznámých terapeutických obrazů Jungových pacientů nazvaný KNIHA OBRAZŮ. Fascinující pohled do Jungovy psychologické kuchyně, pozoruhodná díla stojící na pomezí umění a terapie. A taktéž svérázná ilustrace dějin první poloviny 20. století.

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 » Na konec