Výstavy

 • Ve smíchovské Winternitzově vile odstartuje 13. září výstava Adolf Loos Plzeň. Potrvá do 29. listopadu 2017

  Jméno světoznámého architekta Adolfa Loose je kromě Prahy svázáno také s Plzní, kde na začátku minulého století vytvořil soubor unikátních bytových interiérů pro majetné podnikatele z řad tehdejší plzeňské židovské komunity. Do dnešních dnů se jich dochovalo osm, čtyři z nich jsou od roku 2015 přístupné veřejnosti v rámci pravidelných komentovaných prohlídek. A právě s Loosovým plzeňským dílem se můžete seznámit prostřednictvím výstavy Adolf Loos Plzeň, která bude až do konce listopadu probíhat ve Winternitzově vile v Praze. Prostřednictvím dobových i současných fotografií a textů přiblíží návštěvníkům příběh několika bytových interiérů, které vedle originálního designu vynikají také svojí pohnutou historií. 

  více
 • TIP NA VÝLET: Plzeňské loutky zavítají do pražské Valdštejnské zahrady

  V sobotu 19. srpna se ve Valdštejnské zahradě na Malé Straně v Praze uskuteční jedinečná akce pro širokou veřejnost s názvem Plzeňské loutky. Od 10 do 18 hodin bude připravem bohatý program zahrnující loutkářský workshop, animační loutkový ateliér, přehlídku loutek z plzeňského Divadla Alfa či představení pro děti v podání Divadla Bouda.

  více
 • Spolek PROSTOR 228 provozuje výstavní galerii

  Všeobecně prospěšný Spolek PROSTOR 228 provozuje výstavní galerii, původně založenou v dubnu 2012 jako soukromou galerii manželů Jermanových. Tato galerie prezentuje ceněné autory současné malířské scény a je jednou z mála libereckých galerií, která disponuje unikátní vnitřní dynamikou živého organismu: jsme svědky moderního konceptu výstavnictví, který se zároveň hlásí k tomu nejlepšímu z dosavadní tradice. 

  více
 • Letní výtvarný salon

  Letní výtvarný salon, jehož cílem je podpora a prezentace současné výtvarné scény, byl vzhledem k zájmu veřejnosti prodloužen až do poloviny října. Prodejní výstavu sedmi umělců mladší a střední generace můžete navštívit v Galerii Kodl na Národní třídě.

  více
 • Rudolf Samohejl / Federace vztahů / Nevan Contempo / Praha / 16. 6. – 21. 7. 2017

  Federace vztahů je výstava - sochařská situace - Rudolfa Samohejla pro galerii Nevan Contempo. Prostor podlahy, který kompletně pokrývají betonové dlaždice, navádí diváka do určité míry k pohybu. Nastavení pravidel je ale současně otázkou jednotlivce. Samohejl se sochařským situacím opakovaně věnoval v minulosti. Zatímco předchozí práce složité významové vrstvy spíše skrývaly, současná výstava je až bolestně exponuje na povrch.

  více
 • Již zítra startuje v Křížové chodbě Staroměstské radnice výstava grafik Boba Dylana: On the Road s podtitulem Neznámá tvář znám

  Přesvědčit se o tom, že proslulý americký písničkář a čerstvý držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan je také talentovaný malíř, jehož díla jsou k vidění v prestižních galeriích po celém světě, budou mít od 7. června do 31. srpna 2017 poprvé také jeho čeští fanoušci a návštěvníci Prahy díky výstavě Bob Dylan: On the Road  s podtitulem Neznámá tvář známého umělce, která bude po dobu téměř tří měsíců nainstalována v prostorách Křížové chodby  Staroměstské radnice. Součástí expozice je téměř 50 Dylanových grafických listů z let 2008 - 2014, kolekce jeho gramofonových desek a tematické fotografie Alana Pajera.

  více
 • Aukce Galerie KODL i ve prospěch Centra Paraple

  Jedinečná aukce Galerie KODL, která představí 230 uměleckých děl v celkové vyvolávací ceně přes 140 milionů korun, se koná v neděli 28. května od 12 hodin ve Velkém sále na Žofíně. Na zájemce čekají skutečné skvosty v podobě děl autorů jako František Kupka, Toyen, Antonín Slavíček, Václav Špála nebo Emil Filla. V rámci této aukce se již popáté uskuteční dražba deseti obrazů ve prospěch Centra Paraple.

  více
 • Májový tip z Klášterů Český Krumlov: Výstavy fotografií a bylinková přednáška

  Mimořádnou příležitost nahlédnout do historie a do zákulisí rozsáhlé rekonstrukce středověkých klášterů v Českém Krumlově ve fotografiích nabízí dvě výstavy instalované v bývalém klášteře klarisek: Průvan krumlovských klášterů a Příběhy krumlovských klášterů. 

  více
 • Nová přehlídka výtvarného umění m3/Umění v prostoru promění Karlín v galerii, umělecký ateliér i koncertní síň pod širým nebem

  Pražský Karlín se od 6. června až do 1. října stane dějištěm nové přehlídky výtvarného umění pod širým nebem m3/Umění v prostoru. Cílem pozoruhodného počinu uměleckého studia Bubec, za podpory Galerie hlavního města Prahy, Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, Městské části Praha 8 a KPMG Česká republika, je ozvláštnit vnitřní prostor metropole, zprostředkovat návštěvníkům i obyvatelům města kontakt s aktuálním uměním, konfrontovat je s ním a jeho prostřednictvím aktivně vytvářet nové územní kontexty. 

  více
 • Fotografka Bet Orten vystavuje instalaci “Až budu velká” z rezidence v Austrálii

  Od středy 17. května bude v Kavárně co hledá jméno k vidění instalace „Až budu velká / When I grow up" vytvořená známou českou fotografkou Bet Orten. Instalace vznikla z větší části při rezidenčním pobytu v Austrálii, ze kterého se autorka před nedávnem vrátila 

  více
 • Předaukční výstava a aukce Galerie Kodl

  Předaukční výstava 230 uměleckých děl v celkové vyvolávací ceně přes 140 milionů korun se uskuteční od 2. do 27. května v Galerii KODL na Národní třídě. Samotná již 78. aukce se pak koná v neděli 28. května od 12 hodin ve Velkém sále na Žofíně. Kompletní výtěžek z prvních deseti položek bude předán na účet Centra Paraple.

  více
 • Kulturní tip: OFFLINE – filmový architekt Jan Vlček od 20. března vystavuje v ANTI.KVARIÁTU Dejvického divadla

  Jan Vlček výstavou svých filmových skic před dvěma lety otevíral nový prostor Dejvického divadla - ANTI.KVARIÁT. Letos v březnu se do něj vrací, tentokrát s  ukázkami ze své volné tvorby. Pozoruhodná výstava  OFFLINE bude v místě bývalého antikvariátu, přístupného přes Dejvickou divadelní kavárnu, k vidění od 20. března do 20. dubna

  více
Na začátek « 1 2 3 4 5 7 10 13 » Na konec